Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        27. leden - 2012- 21:42
 Jméno :               igor
Dobrý den,

ptám se spíš ze zvědavosti, ale nevíte někdo, jaký bude další osud dvou bytových domů v ulici Rackova zahrada u přejezdu v Jilemnické ul. a bytového domu namísto bývalého hotelu Erko? Již nějakou dobu oba bytové projekty stagnují, což je určitě škoda, hlavně ta Rackova zahrada, která už stojí několik let a mohla zkrášlit nevzhledný kout se zarostlými zahradami. Stejně tak to Erko. Až podezřele dlouho se na obou místech nic neděje.

IK


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mirek, 01/28/12 06:29 ]

S tím Erkem je to fakt, téměř nikdo tam nebydlí. Myslím si, že je to hodně podezřelé. Než začala přestavba, tak se do místní restaurace dala nová kuchyně asi za pořádný penízky...................Ale každopádně ty nové byty jsou nehorázně předražené...........Bylo by to ale hezké bydlení.

odpověď


[ zaslal Karel, 01/30/12 08:22 ]

U ERKA ty byty nejsou nijak nehorazne predrazena na to ze je to praha a i proto je divne, ze tam nikdo nebydli i drazsi projekty jsou obvykle obsazene alespon v poloviny...

odpověď


[ zaslal Jana, 02/06/12 08:29 ]

Firma, která vlastní býv. hotel Erko je uvedena v insolvenčním rejstříku. V katastru nemovitostí jsou (po rozkliknutí jednotlivých bytových jednotek) poznámky, jako např. Nařízení exekuce, Zástavní právo exekutorské, Poznámka spornosti, atd.
Nevím, co to přesně znamená, ale předpokládám, že firma teď asi nemůže nakládat se svým majetkem, proto nemůže ani prodávat byty.

odpověď


[ zaslal Honza, 03/20/12 13:45 ]

Ano, je to divné proč se neprodává, ale jak poznamenala Jana v předešlém komentáři, tak jsou na projektu právní vady. Jak je mi známo, tím se nesmí prodávat. Co jsou to právní vady? Náš úžasný právní stát umožnil nějakým dobrákům zablokovat prodej a tím znemožnit projekt Erko formou určovácí žaloby z Britských Panenských ostrovů. Jak je to možné? Jednoduchá nápověda, napíšete, že si myslíte, že něco vlastníte a zajdete na podatelnu Soudu, tam Vám dají razítko na kopii a kopii odnesete na Katastrální úřad, který na základě tohoto razítka Vám zablokuje jakoukoliv nemovitost, kterou uvedete, že si myslite, že je Vaše. Ano, je to možné v našem právním státě a řešení přes Soud je na léta. Tím majitele dostanete do problémů a celý projekt do stavu, který je na Erku, nesmí se s ním nakládat. Tak tento stav nastal v bývalém Erku, jde o tzv.moderní výpalné po česku. V současné době podle informací je stav, že právní vady již nebudou, když Soud po 15 měsících rozhodl, že je to nesmyls a žalobu zamítl. Byty jsou pěkné a cenově přijatelné, rozhodně ne drahé oproti jiným projektům v okolí. Poslední informace hovoří, že majitelé formou reorganizace společnosti, začnou znovu prodávat byty od května 2012.

odpověď


[ zaslal Luděk Kovář, 06/24/12 15:16 ]

Zdravím,

možná jste už zaregistrovali, že v bývalé recepci hotelu eRko je otevřená nová restaurace, dokonce i s nekuřáckým salonkem a předzahrádkou, kterou právě zakryli velkými slunečníky. Točí se Staropramen, webovky mají zde:
http://www.erkorestaurace.cz/

LK

odpověď


[ zaslal Vlasta Janoušková, 08/02/12 08:08 ]

ANO,to jsme teda zaregistrovali!! Hlavně když přímo naproti bydlíte jako já s rodinou...!!! Do bytu Vám všichni čumí nemáte vůbec žádné soukromí a to nemluvím o hluku a otevírací době!!! A než se opilci odeberou ke svým domovům,tak to trvá i víc jak hodinu po zavíračce!!! No prostě HNUS!!! Nevím co budu dělat...PROSÍM pomozte!!!!!

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.