Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        29. únor - 2012- 11:03
 Jméno :               Petr
Opakuji svůj dotaz zaslaný 22.2.2012 k otevření Nové Toužimské. Může se někdo kompetentní z MÚ vyjádřit proč dosud není tato spojka otevřena? Doufám, že MÚ, přestože stavba není z jeho peněz, ví co se v jeho rajonu děje.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mirek, 02/29/12 19:47 ]

Podle mého názoru je to zase nějaká lumpárna a podvod dnešní podnikatelské a magistrátní mafie. Křižovatka Toužimská na Letňany nesplňuje technické parametry a pokud se nebude pokračovat ve výstavbě parkem dále k Avii je to zbytečná stavba. Někdo potřeboval vyprat peníze..........

odpověď


[ zaslal david, 03/01/12 15:04 ]

Myslím, že konkrétní odpovědi se tu nedočkáte. Zkusil jsem teď napsat mail s dotazem na odbor dopravy, odd. speciálního stavebního úřadu a uvidím co mi odpoví, jestli vůbec. Možná jsem dotaz směřoval na špatný odbor. Poreferuji tu o výsledku. Souběžně můžete vznést dotaz třeba na odbor stavební, kontakty tady http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/odbory_mhmp/index.html?departmentId=678

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 03/01/12 16:00 ]

Nemůže.MÚ a ODS se to nepovedlo.
Dále,pravdu má Mirek,ta silnice byla skutečně plánovaná rovně k Avii,jestli dobře počítám,tak je to tak 20 let zpátky a samotná myšlenka je stará dobrých 30 let.A že si tam Letńany mezitim na truc postavili park? Jo hezkej , ale na blbím místě.

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, vedoucí odd. dopravy OŽPD ÚMČ P19, 03/02/12 09:03 ]

Vážený pane Petře,
nejnovější informace od mandatáře odboru městského investora (firma ZAVOS) jsou takové, že zbytek propojky bude zprovozněn v pondělí. Odbor dopravy MHMP v posledních týdnech postupně našel nejoptimálnější řešení dopravního režimu na komunikaci. Odbor dopravy MHMP je nadřízeným orgánem silničního správního úřadu ve Kbelích.

odpověď


[ zaslal Petr, 03/02/12 10:48 ]

Děkuji za odpověď, předpokládám, že zbytek propojky je silnice mezi Toužimskou a Mladoboleslavskou.

odpověď


[ zaslal Jan, 03/06/12 07:31 ]

A které pondělí? Je úterý a nic...

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, vedoucí odd. dopravy OŽPD ÚMČ P19, 03/06/12 08:51 ]

Dobrý den,
většina propojky už je v provozu. Zbytkem se rozumí křižovatka s Toužimskou. Na komentáři pana Jana je vidět, proč jsme nechtěli termín uvádět, protože už jich bylo více. Právě se pracuje na dokončení dopravního značení.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 03/06/12 10:46 ]

Jak,jaké pondělí.Proč zase do něčeho štouráte?V roce je 52 pondělků,proč by to měl být právě ten váš.P. Bílek sám vysvětluje,že těch termínů už bylo víc,bodejď by nebylo ,za těch rok a půl.A čtěte dál,právě se pracuje.Stále.Už rok a půl.Trpělivos,trpělivost,trpělivost...

odpověď


[ zaslal Karel IV, 03/06/12 12:01 ]

Většina propojky je v provozu, jen nic nepropojuje, protože její část není dokončená:) Plánuje Praha takto per partes spouštět i tunel Blanka?

odpověď


[ zaslal david, 03/07/12 12:18 ]

Dobrý den,
jak jsem psal výše, vznesl jsem dotaz na MHMP. Paní mi velmi ochotně a rychle odpověděla, s jejím svolením přikládám odpověď sem. Můj dotaz byl "Chtěl bych se optat, kdy bude zprovozněna nová komunikace, propojení ulice Toužimská – Mladoboleslavská v k.ú Kbely".
Odpověď:
"Váženy pane,
nemohu s určitostí říct, kdy dojde k zprovoznění této nové komunikace v celém úseku. Stavba není úplně v souladu se stavebním povolení a vykazuje technické závady, které by mohly ohrozit bezpečnost provozu. Tyto závady stavebník doposud neodstranil, a proto k uvedení stavby do provozu nedal souhlas dotčený orgán silniční správní úřad a Policie ČR."
David

odpověď


[ zaslal Petr, 03/07/12 13:11 ]

To nikdo nevěděl předloni na podzim, když se tam konala akce MÚ "těsně před otevřením", že stavba je v rozporu se stavebním povolením. Přijde mi to dost zvláštní. Rok a půl se čeká. Teď se přemalovávají pruhy na Toužimské, a pak se bude čekat opět na povolení a připadná odvolání. No možná vám to vyjde do dalších voleb.
Ještě mě zaráží, že na přímé dotazy není schopen úředník MÚ odpovědět přímo o stavu věci, pouze mlží s termíny. Domnívám se, že by MÚ měl vědět co se děje v jeho katastru i přesto že není investor stavby.

odpověď


[ zaslal pd158, 03/08/12 08:04 ]

Docela by mě zajímali ty konkrétní závady, které tak strašně ohrožují bezpečnost na silnici, kde se smí jezdi 50km/h. V tomto měřítku by se asi stará Toužimská měla taky zavřít, protože ta proti této propojce vypadá jak stezka pro mezky......

odpověď


[ zaslal Petr, 03/09/12 12:07 ]

Ono tech moznosti muze byt vice, napr. kvuli blizkemu letisti(vyska a znaceni lamp), nebo technicke normy odvodneni, vzdalenost osvetleni, take treba rozhledove pomery na vyusteni s Touzimskou podle me neodpovidaji atd. jinak receno vubec to nemusi byt o sirce nebo samotne komunikaci.

odpověď


[ zaslal pd158, 03/09/12 13:17 ]

To všechno chápu, ale jen jestli se to trochu nepřehání....Požadavky na silnice se určitě zpřísnili ale v porovnání s dalšíma silnicema a křížovatkama ve Kbelích je tahle propojka celkem luxusní, řekl bych, že tam chybí už akorát vyhřívání povrchu a elektricky stahovaná okýnka......tak by mě čistě ze zvědavosti zajímalo, kvůli čemu se na otevření čeká už přes rok a půl.

odpověď


[ zaslal Petr, 03/09/12 15:23 ]

Pozor ona už je otevřená, pouze večer nesvítí osvětlení, ale v tichosti zmizely zákazy a může se jezdit. Jinak po poravdě ta křižovatka s Toužimskou byla nedořešená - myslím v původní podobě s hlavní k PALu.

odpověď


[ zaslal Marcel, 03/09/12 18:38 ]

Ano už je to otevřevé, jsou tam i zastávky MHD, co tam bude jezdit za bus?

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 03/09/12 21:25 ]

Ano,hezká propojka,hezká,všimněte si,že původně to byl obchvat Kbel,ted už není.Proč?Protože je na ni zakázán vjezd nákladním autum,čili obchvat sice obchvatuje ale moc nepomůže,tedy je stejně k ničemu. Takže se z něj udělala propojka,která sice propojuje nic s ničím,ale odvede to pozornost od toho obchvatu se zákazem pro náklaďáky.A kolik osobáků ji využije,když můžou jezdit stále přez Kbely?

odpověď


[ zaslal Mirek, 03/10/12 15:14 ]

Musím se smát, jak se ta "propojka" z Toužimské do Mladoboleslavské tajně otevřela :-) ta stavba ba se měla jmenovat další tunel, asi rozumíte jak to myslím :-) kdo si zase namastil kapsu...........

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.