Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        23. březen - 2012- 01:14
 Jméno :               Mirek
Dobrý den, chtěl bych požádat městskou policii aby více sledovala a případně pokutovala nedodržování zákona - jedná se o značný nárust volně pobíhajících psů (bez náhubku a vodítka). Čeká se snad na to až se něco stane. Upozorňuji, že jsem měl také pejska ale uměl jsem si ho ohlídat............... Děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ing.Menšík Vladimír, 03/24/12 10:15 ]

Když nemáte vychovaného psa, tak neplatí ani náhubky, ani vodítka a ani policajti.Proto mně udivuje Vaše poznámka, že jste měl také pejska a uměl jste si jej ohlídat.Váš přístup tomu nenasvědčuje.
Někdy však když pozorujete občany, tak někteří by potřebovali pro své jednání a netoleranci k ostatním, více jak zvířata náhubek.Stačí
se podívat do novin, nebo okolí.

odpověď


[ zaslal kos jan, 03/25/12 20:48 ]

Proto mně ma být ma být mě, pane inženýre.

odpověď


[ zaslal Barbora, 03/26/12 08:47 ]

Mně/mě je zbytečné řešit u příspěku o psech... Když chcete pane Mirku požádat městskou polici, tak vám poradím - běžte na městskou policii, místo abyste psal na stránky úřadu a pak čekal zázraky... Netuším, proč by psi měli venku běhat s náhubky?! Vodítka se dají pochopit u psů, kteří nedokáží přijít na přivolání páníčka, ale pokud vím, tak se tu nestal žádný případ, že by pes navolno něco udělal, tak jim laskavě nechte také trochu svobody, když je to jaro. Přijde mi zbytečné je omezit kvůli pár dětem co laskavě vylezly na chvíli z baráku od počítače...

odpověď


[ zaslal Mirek, 03/26/12 17:12 ]

Barboro, nesouhlas! nevím jestli máte děti ale myslím, že ne, protože pak budete mluvit jinak. Já mám 11 měsíční mimčo a čekat až se něco nedej stane, mě fakt nebaví. Všichni děti nejsou u PC......Řada lidí jako Vy machrovala a potom se stalo něco hrozného, pokud Vám něco říká prevence, tak se jí laskavě řiďte!.........

odpověď


[ zaslal Petra, 03/27/12 18:58 ]

Nemusí to tak být vždy, ale v současnosti je svoboda psů a svobodomyslnost jejich majitelů nad bezpečností lidí. Ty malé děti fakt nesedí u počítače a rodiče jsou s nimi venku (když už je to jaro, jak píšete). A když se pes řítí kolem dítěte, je větší pravděpodobnost, že se dítě poleká nebo si s ním pes "pohraje", než když se pes proběhne kolem dospěláka.

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 05/05/12 23:02 ]

Vážení, problém je asi daleko hlubší. Kolik majitelů bylo za napadení psem potrestáno. V krajním případě to odnese pes utracením, ale ten pes většinou nemůže za to, jakého má pána. Vedla jsem svého psa na vodítku. V parku k němu přiběhlo dítě a chtělo jej pohladit, ale zezadu, tak, že jej naše čubina neviděla a lekla se. Nic se sice nestalo, ale kdo by byl pohnán k odpovědnosti? Ne kažný má zahradu a takové zvířátko se určitě rádo proběhne. V Letňanech mají takový park pro pejsky. Nic velkého. Oplocený plácek, zavěšená pneumatika, kladina, překážky. No a taky je řešení chodit s pejskem na cvičák. Tam nechodí jen služební plemena, ale i společenská a jsou naprosto šťastní. Vážený Mirku, můžete mít stokrát vychovaného psa, ale kdyby se Vám stalo to, co popisuji výše, pes se lekne, otočí se a skočí na dítě. Je to vteřinka a dovedu si představit vyděšenou matku a uplakané vystresované dítě. I když pes v takový moment ve většině případů neublíží, vysvětlujte to komukoliv. No a závěrem bych řekla, že třeba tolerance na obou stranách. Ohlídat si svého pejska, ale rovněž své potomstvo.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.