Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        28. březen - 2012- 10:24
 Jméno :               Taťána Machová
Dobrý den,
Měla bych dotaz na smysl nové komunikace spojující ulice Mladoboleslavskou a Toužimskou. Tato téměř „dálnice“ jistě stála nemalé peníze. Nebylo by pro obyvatele městské části Kbely přínosnější rozšířit a nebo alespoň přivést do použitelného stavu spíše komunikaci Toužimskou – spojnici městských částí Kbely a Letňany? Tato komunikace je velmi úzká, s nerovným povrchem, který se donekonečna záplatuje, neosvětlená a bez chodníku.
Zato nová, krásná, semafory ošperkovaná spojnice, po které projíždí maximálně desítky automobilů za celý den slouží k čemu? (budou se zde snad stavět nějaká privilegovaná obydlí?) Navíc semafory na křižovatce Mladoboleslavské ulice s touto spojnicí dokáží spolehlivě „zašpuntovat “ v ranní špičce také křižovatky Vrchlabská x Mladoboleslavská, Huntířovská x Mladoboleslavská.

Děkuji za Vaše vyjádření.
Mgr. Taťána Machová


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivan, 03/28/12 11:47 ]

Toto se zde řešilo několikrát.
Silnici nestavěla městská část, ale hlavní město.
Má navazovat na novou silnici přes lesopark, kteár nahradí nevyhovující Toužimskou.
Vše již dávno mělo být hotové, ale jednak nejsou peníze, jednak se moc nikomu nechce být spojen s tím, že postaví silnici uprostřed nového lesoparku.
Nová komunikace má sloužit i jako oblužná pro novou zástavbu, kterou zde plánovala Skanska, mělo jít o velmi rozsáhlý komplex, ale opět toto je asi i s ohledem na stav na realitním trhu pozastaveno či odloženo.
V současné situaci silnice smysl postrádá a těžko ho najde...

odpověď


[ zaslal Taťána Machová, 03/28/12 13:41 ]

Děkuji za vysvětlení. Pokud je to tedy jak píšete, kdo naplánoval lesopark ve stávajícím rozsahu, když zřejmě jiný plán současně počítá s výstavbou poměrně rušné cesty, která je dokonce už i v mapě (jak jsem si dodatečně našla) přes tuto klidovou zónu? To Praha nemá urbanistické plánování a každý si kecne, co se mu kam hodí? No co k tomu říct.

odpověď


[ zaslal Ivan, 03/28/12 14:10 ]

Vše bylo naplánováno dlouho dopředu, jak silnice, tak posléze park, který protne silnice, nejprve jedna, po dokončení obchvatu dvě. Nakonec se zatím zrealizoval jen park. To že strana zelených prosadila v době svojí největší slávy právě tento park je prostě jen důsledek jejich uvažování. To že byla řada jiných možností (ale asi ne v Letnanech) takový park udělat je věc jiná.
Tj. nejprve se naplánovalanová Toužimská, stávající propojka a pak teprve park.
Nakonec vznikl první park a pak propojka odnikud nikam.
Až se vše za 20 let dostaví, bude vše jak je plánováno, tj. nová toužimská, obchvat do satalic přes letiště a hlavně 2 silnice protínající částečně czrostlý lesopark.

odpověď


[ zaslal Tatana Machova, 03/28/12 14:41 ]

No je škoda, že se to nenaplánovalo pořádně a hlavně, že se nedodržely plány. Silnice protínající park je paskvil. Samozřejmě, že by šlo z menší části parku (až je rozdělí ta komunikace) udělat něco "jiného" než pokračování parku - např. zábavný parčík pro venčené čtvernožce s volnou plochou na zahrabávání hovínek, ale nedovedu si představit, že přes park projíždí auta a z jedné části parku do druhé přejíždějí lidi na bruslích a na kolech - to je spíš projekt na ruskou ruletu.

odpověď


[ zaslal Karel, 03/29/12 12:07 ]

Park rozdělí na 4 casti 2 4proudove silnice, vi se to od pocatku, to ze nekdo takovy park naprojektuje a jeste se tim pak chlubi je ten hlavni problem.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.