Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        30. březen - 2012- 13:40
 Jméno :               Ivana Šestáková
K zápisům do MŠ :
Počet míst 82, počet žadatelů 154 = nemožnost přijetí pro 72 dětí ! Prvotním kritériem byli předškoláci, dále děti zaměstnaných rodičů a v této kategorii resp. ve všech kategoriích věk dítěte. Letos vzhledem k počtu přihlášek nemohlo být uspokojeno i v kategorii zaměstnaných rodičů 22 dětí, jelikož před nimi byly umístěny děti starší. Myslím, že k tomu není co dalšího dodat. Jen připomínám možnost kbelských mateřských center či klubu Cestička.
Ivana Šestáková


KOMENTÁŘ


[ zaslal Jitka Hošťálková, 03/31/12 00:05 ]

Dobrý den,
já myslím, že naopak je třeba něco dodat. A to, jak se tato situace bude řešit. Co příští rok? Bude přibližně stejně míst, takže se snad dostanou děti přihlášené letos a co děti z dalšího ročníku? Kbely jsou propagovány jako místo pro rodiny s dětmi, ale základní zázemí není dostatečné a zdá se, že radnici to vůbec nevadí. A to, že jsou při zápisu rozděleni sourozenci (jeden přijat a druhý nikoli), se v jiných částech Prahy často nevidí (i když je jeden mladší a druhý starší).
Navíc bych podotkla, že transparentnost přijímacího řízení není uspokojivá. Loni žádný seznam, letos jen seznam přijatých dětí podle abecedy, při zjišťování umístění je vidět, že děti jsou v několika seznamech, a výsledná informace, že jsme na místě x pod čarou v seznamu dětí zaměstnaných rodičů ...
Jitka Hošťálková

odpověď


[ zaslal lucie, 03/31/12 21:15 ]

Dobrý večer,

také mám co dodat: jak je možné, že jsou přednostně přijímány děti matek na mateřských (nejedná se o děti předškolního věku, takže nutnost přijetí tu není) před dětmi zaměstnaných/nezaměstnaných matek??? To je něco, nad čím se pozastaví snad každý... Nemluvě o nesmyslné podmínce zaměstnanosti obou rodičů, na kterou už poukazoval i ombudsman, a kterou dávno odbourala většina mateřských škol. Také by mě zajímalo, jak se radnice hodlá vypořádat se skutečností, že je tolik nepřijatých dětí i přesto, že se v nedávné době navyšoval místo pro přijetí v MŠ Albrechtická. Vždyť se plánuje další masivní výstavba bytů a pokrytí míst ve školce je už teď absolutně nedostačující. V tomto ohledu zásadně zaostáváme za ostatními městskými částmi, škoda.

odpověď


[ zaslal Markéta, 03/31/12 23:30 ]

Dobrý večer,
nebylo by možné v MŠ Albrechtická otevřít ještě jednu třídu? Prostory by tam na to byly. A bylo by po problému pro oněch 22 dětí zaměstnaných rodičů.

odpověď


[ zaslal Alena, 04/02/12 14:07 ]

Nechápu proč městský úřad na počet dětí ve Kbelích nereaguje, vždyť mají informace o počtu narozených dětí přihlášených k trvalému pobytu. Jsou tu nové byty (v okolí Billy a za Nouzovem), kde bydlí převážně mladí lidé, takže se dá se zvýšeným počtem malých dětí počítat.

odpověď


[ zaslal Pavel, 04/02/12 14:34 ]

To ze MU za poslednich par let zrekonstruoval obe skolky, podle mne neni uplne malo. Nevim proti jakym mestskym castem zaspala ta nase, protoze v Praze urcite neni pravidlem, ze vezmou vsechny prihlasene deti. Naopak letos je to poprve, co kapacita zdaleka nestaci. Pokud bude pokracovat vystavba v radu stovek novych rodin, je treba toto resit a nevim, ze by MU neco o tomto zminoval. Ale jinak baby boom konci a je zase nelogicke kvuli jednomu roku stavet deset skolek, kdyz za tri roky se nenaplni ani 2 tridy...

odpověď


[ zaslal Martina, 04/06/12 11:09 ]

Proč tedy matky na mateřské s dalším dítětem mají přednost před pracujícími? Máme si přihlásit děti do soukromých školek? Kde by jsme na to vzali? Budem tedy další rok sedět doma, přijdem o práci, na úřadě budem žebrat o peníze na jídlo a nájem bude za nás platit kdo? Pak se světe div, že to tady takhle vypadá.

odpověď


[ zaslal Jan Hazlbauer, 04/14/12 19:55 ]

Možná to bylo zodpovězeno už jinde, ale
- intenzivně řešíme další navyšování kapacity i vzhledem k dalším rokům. Ohledně přihlášených a nepřihlášených dětí to úplně tak jednoduché není. Mnoho nově nastěhovaných lidí se k pobytu i s dětmi přihlašuje, až když chtějí dítě např. právě přihlásit do školky (což je pro nás všechny velká škoda, jelikož tito lidé využívají veškerou infrastrukturu, ale od města na ně nedostaneme nic), takže odhadovat se dá, ale ne příliš přesně.
- Prostory v Albrechtické neodpovídají kritériím kmenové třídy, takže zatím nemohou být využívány.
- Paní Martino, matky na mateřské přednost nemají. Matky pracující přednost měly, mnohé toho zneužily a podívejte se na fórum, jakou nevoli to vyvolává u mnohých dalších rodičů. Tudíž jako nejspravedlivější řešení do budoucna to vypadá na jediné kritérium podle věku ( trvalý pobyt ve Kbelích samozřejmě).

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.