Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        12. duben - 2012- 13:24
 Jméno :               František
V roce 2005 měly Kbely 4918 obyvatel. Od roku 2006 vzrostl počet obyvatel o 1663 obyvatel (dle sčítání lidu z roku 2011), především díky nové výstavbě (Pod Nouzovem, Billa). Počet míst ve školce vzrostl na 252 míst (o 90 míst dle paní Erglové). Evidetně to min. letos nestačí. Nyní je plánována výstavba nových bytů, což bude mít v krátké době za následek nárůst obyvatel o cca dalších 1000 lidí. To by mělo současně znamenat nárůst kapacity školek min. o 75 míst (3 třídy), aby byl zachován alespoň stávající, i když nevyhovují stav, tj. aby nenastal úplný kolaps. Jak toto bude řešeno?


KOMENTÁŘ


[ zaslal Jan Hazlbauer, 04/16/12 21:22 ]

Dobrý den,
jak píšeme jinde, už teď činíme kroky k navýšení kapacity pro další roky a i když se vám to možná tak nemusí zdát, ani v minulosti radnice nespala (obě školky rekonstruované a kapacita byla navyšována, škola rozšířena a modernizována), přesto však baby boom nezachytila plně, přispěli k tomu však i sami noví občané, kteří se k pobytu často na poslední chvíli přihlašují, až když jej nutně potřebují (při přihlašování dítěte do školky například). I proto bylo nárůst těžké přesněji předvídat.
Ohledně nové výstavby, s tou máte samozřejmě pravdu, ale je to otázka cca. pěti let (dříve postaveno nebude), kdy by podle našich laických předpokladů (k jejichž podložení teď zadáváme k vypracování demografickou studii) měla porodnost již mírně klesat.

odpověď


[ zaslal Ivan, 04/17/12 08:54 ]

Je zapotřebí si platit demografickou studii, když teď proběhlo sčítání lidu a brzy budou zdarma dostupná přesná data za minulý rok, z kterých půjde snadno i laicky odvodit řadu věcí (šlo o hlavní argument čsu proč se sčítání provádí, aby obce měli pdoklady pro stavbu školek)?

odpověď


[ zaslal Jan Hazlbauer, 04/20/12 00:17 ]

Požadavek vyšel z několika stran, ne jen od komise školství, mj. od dopravy a výstavby. I když mnohé věci odhadneme laicky už teď, shodli jsme se, že některým věcem zkrátka nerozumíme jako odborníci a rozhodli jsme se tak tedy pro studii. Nejsem odborník, ale myslím, že kvalifikovanou prognózu na 10 - 15 let ze sčítání lidu nezískáme. Přesto díky za připomínku, před finálním zadáním ještě přístup k informacím ze sčítání lidu zohledníme a možná se nám tak zadání studie ztenčí a tím i zlevní.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.