Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        17. duben - 2012- 13:49
 Jméno :               Ivana Šestáková
Zítra proběhne jednání s projektantem ohledně možnosti provedení stavebních úprav dle parametrů hygieny na zkapacitnění MŠ Albrechtická. Další možností je zahuštění stávajícího počtu dětí ve třídách, to ovšem budou jednotlivci. Obě řešení budou záležet na následném stanovisku hygieny. Perspektivním řešením je pak přístavba mobilních kontejnerových tříd. Na všech těchto variantách intenzivně pracujeme.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Čechová, 04/17/12 15:50 ]

Dobrý den,
mohu se jen informativně zeptat, kolik dětí by pojaly "mobilní kontejnerové třídy"? Pro letošní rok jsme nebyli přijati a skončili jsme ve druhé desítce náhradníků. Počítám, že cca 4-6 dětí lze ještě přijmout po odvolání do MŠ a tak mne zajímá, zda máme reálnu šanci uspět, a do školky se dostat.
Předem děkuji.
Čechová

odpověď


[ zaslal Ivana Šestáková, 04/17/12 17:38 ]

Budeme se snažit varianty zkapacitnění kombinovat. Rozložení finanční zátěže bude hrát také roli, to však nebude rozhodující, neboť nechceme řešení polovičaté, ale smysluplné a zopovědné. Samotná stavba kontejnerových tříd není časově náročná. V současné době by bylo ode mne nezodpovědné Vám sdělit, zda bude zrovna Vaše dítě uspokojeno, ale naší snahou, jako vždy, je maximální výsledek.

odpověď


[ zaslal Elen, 04/17/12 19:31 ]

Dobrý den. Syn má v červenci 4roky,má ještě sourozence, já chodím do práce, což jsem doložila i na přihlášce, ale když byl na stránkách školky vyvěšen ještě starý dokument s nepřijatými dětmi a podle čeho to bylo rozděleno, tak jsem byla mezi nezaměstnanými a tudíž je syn umístěn až na 41 místě. Když jsem paní ředitelce psala meil, proč nejsme zařazeni mezi zamědvouletého stnanými rodiči, že to musí být nějaký omyl, když jsou před námi umístěny i děti mladší a také rodičů na mateřské, tak mi odepsala pouze - "výběrové řízení proběhlo dle stanovených kritériích a doložených údajů. Skutečně nemohu kontrolovat pravdivost všech údajů, které rodiče uvádějí". Tak jak to tedy je? Kdo si co na přihlášku napíše je úplně jedno a tedy i přes to, že syn by měl nastoupit do školky až jako předškolák se ale stejně letos pro něj místo nenajde, protože je z nepochopitelných důvodů až na konci seznamu?


odpověď


[ zaslal Jitka Hošťálková, 04/17/12 21:21 ]

Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za vstřícnost a snahu, kterou radnice začala projevovat. Doufám, že se podaří kapacitu navýšit ještě v roce 2012, i kdyby to mělo být třeba až od října nebo listopadu.
Děkuji, Hošťálková

odpověď


[ zaslal Ivana Šestáková, 04/18/12 09:20 ]

pro paní Elen : Máte k dispozici odvolací řízení.

odpověď


[ zaslal Vít Mrkvička, 04/23/12 18:41 ]

Paní Šestáková, jaký je závěr ze zmiňované schůzky? Máte aktuální informace?Dékuji.

odpověď


[ zaslal Ivana Šestáková, 04/24/12 15:59 ]

pro pana Mrkvičku : projektantovi bylo zadáno zpracování následujících variant
1) přestavba stávajících prostor učebem MŠ Albrechtická, tak aby došlo ke zkapacitnění tj. umístění dalších dětí v souladu s hygienickými, bezpečnostními a požárními normami,
2) přístavba či jiná zásadní stavební úprava budovy MŠ Albrechtická, vedoucí ke vzniku dalších kapacit resp. plnohodnotných tříd.
3) návrh varianty mobilní, montované stavby k využití pro MŠ či ZŠ.
Varianty 2 a 3 představují delší, jak finanční, tak časový horizont.
Do konce týdne bychom měli znát první výstupy.

odpověď


[ zaslal Dave, 04/27/12 20:03 ]

Ve středu od 16hod probíhalo setkání nově příjatých dětí s rodiči v MŠ, radost pohledět na všechny ty maminky v jiném stavu. Vážně by mě zajímalo, jak že byly aplikovány ty pravidla výběru, pětileté děti tam sebou rozhodně neměly...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.