Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        28. duben - 2012- 12:13
 Jméno :               Adriana
Dobrý den,
zajímalo by mě, jak je to se sportovními letadly z letiště v Letňanech, které neustále přelétají nad našimi hlavami. Někdy je to každých 10 min. neúnosného hluku. Pokud vím, byla učiněna dohoda mezi Kbely a letištěm, že letadla již nebudou nad Kbely létat. Může prosím k tomu někdo odpovědný něco napsat? Konkrétně sobota 28.4. dopoledne byla naprosto neúnosná.
Děkuji Adriana


KOMENTÁŘ


[ zaslal Michal, 04/29/12 11:13 ]

Přelet sportovních letadel nad obydlenými oblastmi upravuje letecký zákon. Za čtyři roky, co zde bydlím, jsem nezaznamenal že by došlo k nedodržení jeho znění. Samozřejmě nelze vyloučit, že se některý z pilotů dopustí jeho porušení, pak je nutno zaznamenat čas a imatrikulační značku letounu a toto nahlásit na Úřad pro civilní letectví. Incident bude prošetřen a při prokázání porušení leteckého zákona bude příslušný pilot potrestán až odebráním pilotního průkazu.
(drobná pomůcka pro laiky - pokud imatrikulační značku přečíst nedokážete, vzdálenost od obytných oblastí byla v souladu se zákonem)

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.