Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        9. květen - 2012- 14:30
 Jméno :               kaluc
Nechápu výběrová řízení, většinou firma která je nejlevnější není kvalitní, takže se to nakonec musí doopravit či se táhnou roky reklamační řízení. Jsou levní, protože na něčem v tom projektu použijí buď nekvalitní materiál nebo zkrátka narvou posekanou trávu kam se dá. Proč se sakra nemůže vybrat prověřená firma, se kterou nejsou problémy? Ať již jde o stavby či údržbu zeleně.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivan, 05/09/12 14:35 ]

Nesouhlasím. Státní či obecní úřady dle mého musí vybírat prostě tu nejnižší cenu. Otázkou je, jaké je zadání, tj. jak přesně je naspecifikováno co ta firma za ty peníze má dělat, jaké jsou pokuty, pokud to nedělá apod. Osobně ale také nesouhlasím se způsobem výběru firmy, kdy nejprve byly vylosovány firmy, kteér mohou předložit nabídku a z těch pak byla vybrána ta nejlevnější. Nevím jaký by byl problém vybrat nejlevnější nabídku třeba z 30ti firem, v čem by to byl problém. Ale jak říkám, závísí jak kvalitně byla soutěž zadána, co bylo v zadání a jaká je nyní smlouva. To že úroveň služeb šla rapidně dolů je poměrně zřejmé...

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 05/09/12 18:28 ]

Dívala jsem se na stránky této firmy. V sekci:"právě provádíme" měli jen jednu činnost, která se týkala údržby veřejné zeleně.
Stálo tam: Údržba MČ Praha 9 - Vinoř - UKONČENO". Vinoř se rozhodla založit "Technické služby". Asi usoudili, že je to pro ně výhodnější.
Viděla jsem pracovníky té firmy při práci. Tři strunové sekačky, dvě takové běžné zahradní. Co kde upadne, tam to zůstane. Nový žlutý dům na Noávkově náměstí, vchod 693 je celý potřísněný od odlétající trávy a zeminy. Smutný pohled...

odpověď


[ zaslal Jan Hazlbauer, 05/09/12 22:56 ]

Dobrý den,
pokud vím, tak losování je "super vynález", který nám byl vnucen jakožto nástroj pro větší transparentnost. Takže vyhnout se mu nebylo možné. Od smlouvy samozřejmě odstoupit můžeme, jestliže nejsou služby v dostatečné kvalitě. Ale na takové definitivní rozhodnutí je myslím trochu brzy. A to, že byla vypovězena smlouva dobře fungujícímu Prinsittu, to je opět zásluha "hlídačů transparentnosti".

odpověď


[ zaslal David, 05/10/12 07:54 ]

Tak pokud bylo novelou od dubna 2012 zakázáno zakázky losovat, tak netuším kdo komu co vnucoval. Nikdy to nebylo povinné, teď je to dokonce zakázané. Vždy lze transparentně udělat takové výběrové řízení, aby byla bu%ď byla zohledněna nejen cena a nebo cena zaruščeně obsahovala vše a současně firmy byly dostatečně zkušené. Pokud rozptyl cen od firem je v násobcích, nevím, zda to je chybným zadáním, či skuřečně stejnou práci dvě firmy dělají za násobky. Každopádně od zástupce sdružení, které ve volbách kandidovalo jako alternativa zavedené strany a v programu měla i zkušenosti s transparetními a levnými výběrovými řízeními, bych asi čekal něco jiného, než obhajování losovaček a pohoršování se nad zákonem o veřejných zakázkách.

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 05/10/12 19:13 ]

Dobrý den vážení,
musím poznamenat, jen na okraj, že obyvatelé Vinoře byli s firmou Imramovský velice spokojeni. Nevím, kde se stala chyba, že to ve Kbelích nefunguje...

odpověď


[ zaslal Pavel Jüngling, 05/11/12 00:44 ]


Dobrý den,

nechci jen kritzovat, to že případně neodvádí aktuální nová fy na úpravu zeleně svou práci kvalitně, lze dále řešit, zlepšit, případně fy vyměnit, pokud bude vůle. Stát se to může. Pravdou ale je, že vybavení fy zabývající se úpravou zeleně je úsměvné :-). Musím ale souhlasit jednoznačně s "Davidem" v tom, že pokud dojde v posledním roce k rozhodnutí vybrat fy, v minulosti mnohokrát kritizovanou "losovací metodou", nedává na první pohled velkou důvěru v transparentnost výběrového řízení. A z kritiky pojmu "hlídač transparentnosti" je mi trochu smutno. Dle mého názoru, pokud se vybere fy transparentně, je to obhajitelné a nemusí být přece žádná obava z tzv. "hlídačů transparentnosti" :-).

odpověď


[ zaslal Karel IV, 05/11/12 07:45 ]

Sdružení (název vynechám, aby nešlo o propagaci), za které pan Hazlbauer úsopěšně kandidoval, má mj. ve svém programu toto

4.Účelné a transparentní vynakládání obecních prostředků.
Máme zkušenosti s výběrovými řízeními a umíme zajistit, aby všechny veřejné zakázky v naší obci byly vyhodnocovány a vykazovány maximálně transparentně.

Proč tedy následně používate účelově těsně před změnou zákona zcela netransparentní a nevýhodné losovačky a navíc to veřejně obhajujete a mluvíte o nějakém vnucování, přičemž neříkáte kdo vám to vnutil a proč (zákon vám to určitě nevnutil, ten to naopak zakázal)?

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 05/11/12 10:24 ]

Slovutný Karle IV, musím se pozastavit zejména u první části Vašeho příspěvku. Volební program je to, co by politická strana, případně sdružení chce prosadit. Má to ovšem jeden háček. Musí mít dostatečné zastoupení ve volených orgánech obce. Na druhou stranu pana Hezlbauera jsem v této knize, alespoň za období co jsem si prohlédla, zaznamenala jako jediného voleného zástupce obce.

odpověď


[ zaslal Karel IV, 05/11/12 12:19 ]

Tak rozhodně to není jediný volený zástupce, velmi často zde má příspěvky např. i paní Šestáková a to již dlouhodou dobu, nikoliv jen teď.

Pan Hazelbauer je nejen v zastupitelstvu, ale i v radě (5 členů), tj. pokud by měl opravdu snahu např. o maximální transparentnost veřejných zakázek (což je pravý opak nyní zakázaných losovaček použitých i u zde diskutované zeleně), určitou možnost by dle mého názoru měl.

Ale mne ani tak nezaráží, že někdo neprosazuje to co tvdil nějaký program, ale že dokáže napadat "hlídače transparentnosti" a podporovat s výmluvami "losovačky" a špatnou organizaci výběrovch řízení...

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 05/11/12 12:41 ]

Veličensto Karle IV, omlovám se, ale paní Šestáková je místostarostkou a práce na tomto postu je její hlavní pracovní poměr, je za tuto práci placená.

odpověď


[ zaslal Pepík, 05/11/12 12:50 ]

A jak se tam asi vyskytla, milá paní Zborníková. Tu normálně zvolil lid, takže je volený zástupce. To si pletete s tajemníkem, toho nikdo nevolil.

odpověď


[ zaslal Anna Zborníková, 05/11/12 13:04 ]

Milý Pepíku, vzhledem k tomu, že jsem gramotná, je jednoduché zjistit, že je paní Šestáková zvolenou zastupitekou a členkou MR, ale uvolněnou místostarostkou. Tedy práce pro MČ Praha 19 je jejím HPP, ale to jsme se od úklidové firmy dostali někam jinam. Nemyslíte?

odpověď


[ zaslal slovíčkáři, 05/11/12 13:36 ]

Paní Zborníková, proč prostě jenom nenapíšete " ano, máte pravdu, měla jsem napsat ........zaznamenala jako jediného voleného NEUVOLNĚNÉHO zástupce obce." Asi by se na to nedalo nic napsat, že????

odpověď


[ zaslal Jan Hazlbauer, 05/15/12 12:45 ]

Davide, losovaček se nikdo nezastává, v tomto výběrovém řízení se MČ losování snažila vyhnout (to vím od pana starosty) a zkrátka to nešlo. Osobně v tomto nejsem odborník, proto k tomu těžko řeknu více. Takové mám informace, víc těžko doplním. Vím jen, že vše proběhlo veřejně a zúčastnit se mohl každý. Výběrové řízení koneckonců neprováděla sama MČ, ale najatá firma. V tom je možná ten důvod, proč se losování nešlo vyhnout.
Karle (a ostatní), nezapomínejte, že naše sdružení nezískalo 50% a svou práci pro obec děláme ve volném čase. Vše, co slibuje volební program, je přeci realizovatelné za podmínek, že bychom volby vyhráli my. Takto, i přesto, že jsme v koalici, nemáme především časové kapacity ovlivňovat vše. Proto se zaměřujeme na to, co je v našich silách a čemu rozumíme nejvíce. Myslím, že totéž se snažila naznačit paní Zborníková. Pokud však máte pocit, že svou roli neplníme dostatečně, rád si o tom s Vámi promluvím, nerad bych však zneužíval veřejný prostor.
Hlídačem transparentnosti byl míněn pan Oubram, který vášnivě bojoval za výpověď smlouvy dobře fungující firmy Prinsitt na zastupitelstvu, nic víc, nic míň. Neměl jsem té ironie používat, protože tomu mohl jen málokdo rozumět. Za to se omlouvám, skutečně to bylo myšleno takto.
Teď je jasně vidět, jak dobrou práci Prinsitt dělal. Každopádně nemůžeme po dvou týdnech novou firmu zatracovat. Dostanou šanci na nápravu a doufejme, že ji využijí.

odpověď


[ zaslal občanka Kbel, 05/16/12 17:24 ]

Jak tak sleduji toto diskusní fórum ohledně hádek na výběrové řízení a následnou pracovní (nepracovní) morálku firmy IMRAMOVSKY, co kdybychom dali křovinořez do ruky panu O. - hlídači transparentnosti? Když vášnivě bojoval za výpověď dobře fungující firmy Prinsit, tak ať přerostlou trávu nyní seče sám.

odpověď


[ zaslal občanka Kbel, 05/16/12 17:28 ]

Jak tak sleduji toto diskusní fórum ohledně hádek na výběrové řízení a následnou pracovní (nepracovní) morálku firmy IMRAMOVSKY, co kdybychom dali křovinořez do ruky panu O. - hlídači transparentnosti? Když vášnivě bojoval za výpověď dobře fungující firmy Prinsit, tak ať přerostlou trávu nyní seče sám.

odpověď


[ zaslal občan Kbel, 05/16/12 18:15 ]

Rozhodně se nehlásím k spekulacím, že tzv. dobře fungující předchozí firma byla mezi lidmi také spojována s přezdívkou „malá domů“

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.