Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        14. květen - 2012- 10:18
 Jméno :               Andrea Vostrá
Dobrý deň,

mažel pred mesiacom (16.4.) písal email p.Barbore Andělovej,
referent OŽPD ÚMČ Praha 19, kde ju žiadal o výmenu piesku na oplotenom ihrisku Pod Nouzovem. Sľúbila žiadosť a výmenu predať kompetentnej osobe.

Zaujímalo ma, kto to je a čo tá kompetentná osoba robí, pretože piesok doteraz vymenený nie je. Nachádzali s v ňom mačacie exkremnety.

Takže ešte raz prosím kompetentnú osobu o výmenu piesku. Za skoré vynbavenie vopred ďakujem. S pozdravom Andrea Vostrá


KOMENTÁŘ


[ zaslal Tereza, 05/15/12 09:09 ]

Andreo,když už žiješ v Česku tak piš česky!!!

odpověď


[ zaslal Barbora Andělová, 05/15/12 09:24 ]

Dobrý den, pan Bílek vám odpověděl ve vzkazu: Vzhledem k výměně firmy zajišťující údržbu MČ nebylo možné okamžitě reagovat.Výměna bude zajištěna v co možná nejkratší době.

S pozdravem

Barbora Andělová, referent OŽPD


odpověď


[ zaslal Eva, 05/15/12 11:26 ]

Terezo, když už umíte tak skvěle česky, měla byste vědět, že za čárkou ve větě se píše mezera. Vaše reakce na Andreu je jedna z nejubožejších, které se v internetových diskuzích vyskytují.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 05/16/12 12:14 ]

Tereza má pravdu,na Slovensku si česky nekoupíte ani chleba.A mezera za čárkou ve větě se nemusí psát,protože ta dvě slova odděluje právě ta čárka.Pro pochopení: auto auto
auto,auto
Pozor,Evo,když chci utočit,musím si být jistý.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 05/16/12 12:15 ]

A schvalně...

odpověď


[ zaslal Dana, 05/16/12 14:10 ]

jazyková poradna pro tomáše marného

tečka (stejně jako další interpunkční znaménka) se připojuje k předcházejícímu slovu, zkratce nebo číslu bez mezery; od následujícího výrazu ji oddělujeme mezerou.

více informací na jazyková poradna www.ujc.cas.cz

odpověď


[ zaslal Eva, 05/16/12 14:25 ]

Tomáši, nebo přesněji vy, kdo se za tohle jméno schováváte, neztrapňujte se už dál, prosím. A jen pro uvedení věcí na pravou míru: na Slovensku se česky domluvíte velmi dobře. Česky dabované filmy tam běží v televizích úplně běžně, Slováci rozumějí češtině lépe, než Češi slovenštině (mluvím hlavně o mladší generaci). Měli bychom být rádi, že díky Slovákům žijícím tady si můžeme tento jazyk občas připomenout. Protože za pár desítek let bychom si mohli přestat rozumět úplně. To by byla škoda, ne?

K nesmyslům, které píšete o interpunkci, se nebudu vyjadřovat. Věřím totiž, že si děláte legraci.

odpověď


[ zaslal Magda, 06/01/12 16:58 ]

Dobrý den, nezdá se vám komentář o češtině mimo mísu? Ještě, že máme inteligentní úředníky, kteří slovensky ještě rozumí. Nejsem si jistá, ale myslím, že úředním jazykem je stále v ČR Čeština a Slovenština. V tomto příspěvku šlo snad o nápravu stavu dětského hřiště a ne o žabomyší války ohledně těch, co už zapomněli na slušné vychování a musí řádné spoluobčany peskovat jejich rodný jazyk.

Podle čl. 25 Listiny mají „národnostní nebo etnické menšiny“ oprávnění na vnější jazyk. Kromě mezinárodních smluv a právních předpisů k jejich provedení, je právní norma stanovící úřední jazyk v:
§ 16 správního řádu určuje jako jednací jazyk pro správní řízení český jazyk s tím, že účastník řízení může jednat a písemnosti mohou být předkládány i v jazyce slovenském. Dále občan České republiky příslušející k uznané národnostní menšině může činit podání a jednat v jazyce své menšiny.

Magda Večeřová

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.