Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        21. květen - 2012- 09:15
 Jméno :               Kateřina Dvořáková
Dotaz ohledně výměny bytu. Co vše MČ potřebuje k žádosti o výměně bytu, jestli jsou stanovená nějaká kriteria, aby MČ s výměnou souhlasila? Máme malý byt a potřebujeme větší. Disponuje, anebo je možné žádat MČ o větší byt? Děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal ing. Lubomír Tejrovský, 05/22/12 07:35 ]

Dobrý den,
k výměně bytu je nutné, abyste si našla oprávněného nájemce, který si chce s Vámi byt vyměnit, poté obá vyplníte předepsaný tiskopis, který obdržíte na našem odboru, doložíte předepsanými doklady (nájemní smlouva, evidenční list, kopie OP ) a veškeré tyto doklady posoudí pronajímatelé
( pronajímatelé v případě, že každý z vás - nájemců - bydlí v bytě, které mají různé pronajímatele ) K uvedené výměně je poté třeba výslovného souhlasu obou pronajímatelů, a byt si po těchto souhlasech vyměníte. Jako nájemce obecního, byť menšího bytu, nemůžete žádat MČ o přidělení většího bytu, tuto situaci lze tedy řešit pouze výměnou mezi 2 oprávněnými nájemci. Pokud potřebujete cokoliv podrobněji vysvětlit, rádi Vám na našem odboru majetku, investic, bytového a nebytového hospodářství kdykoliv v pracovní době ÚMČ vysvětlíme.

D pozdravem ing. Lubomír Tejrovský, vedoucí OMIBNH MČ Praha 19

odpověď


[ zaslal Kateřina, 05/22/12 11:51 ]

Děkuji panu Tejrovskému za odpověď

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.