Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        23. květen - 2012- 09:00
 Jméno :               Mgr. Michael Hovorka
Dobrý den,

nemohu si odpustit veřejnou poznámku na novou firmu, která zajišťuje sekání trávy. Opravdu "skvělý" výběr! Přijela až v okamžiku, kdy nám plevel dosahoval až do pasu a tráva vesele kvetla tak, že se alergici málem udusili, a když už přijela, tak pracovníci posekali s trávou i vzrostlé borovice, protože je "přes tu vzrostlou trávu neviděli", přitom stromky byly označeny.

Opravdu děkuji, nemám slov.

MHKOMENTÁŘ


[ zaslal Občan Kbel, 05/23/12 16:31 ]

Až se bude uklízet sníh, tak se lépe pomějeme. Podle zákona o zadávání VZ, §81, je hlavním kritériem cena ale MČ může stanovit ještě další váhy. Tak příště až se příště udělá pořádné VŘ, snad vyberou lépe. Doufám ale, že tato firma není jen záminkou, jak sem dostat tu předchozí zpět (čtouc tady ty chvalozpěvy) – vedením úřadu bylo avizováno, že musela skončit kvůli zákonu. Úklidových firem jsou kvanta, a určitě dobrých, jen aby jich taky co nejvíc bylo osloveno a bylo pořádně uděláno VŘ.

odpověď


[ zaslal Filip, 05/24/12 08:29 ]

Ano, stačíu udělat opravdu pořádně VŘ, tj. jasně popsat co, jak často a v jaké kvalitě se má dělat a především nepoužívat losovačku, která rozhodně nikdy nic dobrého nepřinesla a často je chápána velmi negativně (teď už se to ani nesmí).

A případně využít možnosti zákona, dle kterého obec na podobné práce může zdarma využívat nezaměstnané na podpoře, čímž pak ušetří ještě více. Osobně jsem překvapen, že uklid provádí firma za peníze, pravě jsem vždy podle těch pracovníů myslel, že jde o ty nezaměstnané na podpoře.

odpověď


[ zaslal Kváča, 05/27/12 22:59 ]

Naprostý souhlas, je to síla :-( Chtělo by je to vyfotit, při popíjení pivka z plechovek za každým rohem. To ty mladé borovice nemohou vidět i kdyby chtěli .-) Rád bych věděl, jak to vidí MČ, jaké jsou kontroly a jak se situace bude dál řešit. Díky

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 05/27/12 23:52 ]

Nekupovala náhodou dříve městská část nějakou zahradní techniku, traktory apod.? Tahle firma tady totiž chodí s ručními strunovkami či co. Jestli ano, tak kam se to podělo, nebo ať jim to někdo půjčí.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.