Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        23. květen - 2012- 15:45
 Jméno :               cherly
Dobrý den,
chci se jen optat, jak to vypadá s plány na novou "školkovou" třídu. Zda plány stojí, nebo se to stále řeší..Poslední zprávy jsou cca měsíc staré a věřím, že by to řadu rodin zajímalo.
Děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivana Šestáková, 05/23/12 18:20 ]

Plány na vytvoření třídy v prostorách budovy MŠ Albrechtická jsou nyní u posouzení hygieny a hasičů, doufejme že již příští týden budeme znát výsledek. Proběhlo zároveň jednání se stavaři, kteří si již rezervují potřebné kapacity. A v neposlední řadě se chystá i paní ředitelka spolu se svým sborem, které chystají organizační záležitosti, přesun děti do Letců, stěhování atp. Dalším úkolem pro vedení radnice bude zajištění financování.

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 05/23/12 19:14 ]

Mě by zajímalo, jak se to bude řešit po dokončení Bytového souboru Kbely nahoře u propojky. 326 nových bytů a 1051 nových obyvatel navíc, když už teď není místo. Hlavně, že vedení radnice vymýšlí stavby srubů v parku za mililony.

odpověď


[ zaslal Pepík, 05/23/12 21:52 ]

Ať si školku postaví ten kdo bude stavět to sídliště. Ono je jednoduchý postavit hromadu paneláků, vydělat (snad) a ostatní problémy s infrastrukturou hodin na druhý (MÚ). Druhá věc je jestli tomu jde nějak zamezit.
Nejlepší by bylo kdyby developer rovnou psal do nabídky bytů - školka neni, škola - nemá kapacitu, autobusy - budou s Vámi přecpaný. To by ale byl blázen.

odpověď


[ zaslal Petr, 05/24/12 07:30 ]

Tak já tedy nevím, ale např. developer sídliště Nouzov - Excon, dal dar MŠ a ZŠ ve výši 2.000.000,-Kč v roce 2006, kdy tu začal stavět. Za posledních 20 let pokud vím tu stavěli pouze dva developeři(ve velkém), takže minimálně v 50% to není tak jak tvrdíte, že sem někdo naseká "paneláky" a o nic se nestará...Jestli podobnou akci udělal i developer v centrální části kbel nevím.

odpověď


[ zaslal cherly, 05/24/12 08:32 ]

Paní Šestáková, moc děkuji za Vaší odpověď.

odpověď


[ zaslal Filip, 05/24/12 08:33 ]

Pokud vím, Skanska, developer BS Kbely dal MČ Praha 19 také dar v řádu milionů.
Ale je fakt, že pokud se uvažuje o velké výstavbě v rámci LOMu (kde díky tomu nebude sběrný dvůr), zvažuje se přestavba některých armádních budov na byty apod., asi by zde měla být nějaká koncepce, která stanoví, co musí předcházet podobnému rozkvětu Kbel....

odpověď


[ zaslal Pepík, 05/24/12 09:18 ]

Že dá někdo 2 miliony sponzorský dar a slibuje např. dopravní obslužnost (např. autobus Pod Nouzovem) apod. nesmysly ještě vůbec nic neznamená. Co je dneska 2 miliony. Za to nepřistavíte ani jendu třídu a to nemluvím o provozu. Má pravdu Filip, měla by být koncepce rozvoje, která asi není, protože by s ní MÚ okamžitě argumentoval. Občas mi přijde naprosto nesystémové investování do Kbel. Takhle to šlo dělat před dvacetilety, kdy ve Kbelích skoro nic nebylo. Kbely se nekoordinovaně rozrůstají bez návaznosti na další infrastrukturu. A to je ten problém. Chce to myslet trochu dopředu, což u tohoto vedení radnice postrádám.

odpověď


[ zaslal Petr, 05/24/12 10:23 ]

Tak za prve ty dva miliony daly pred sesti lety, kdy meli trosku vetsi cenu, zadruhe, sice nebyly pouzity primo na vystavbu, ale napr. rozsireni budovy o jednu tridu pro MS by se z toho postavit dala a to by ten narust pokrylo. Mozna by neskodilo se kouknout na rozpocet MC Praha 19 jako zrizovatele at mate porovnani a pak si kouknete na rozdeleni tech penez, resp. kolik spolkne samotny provoz a zbude vam kolik ma MC na investice na rok a to uz castka 1-2mil na konkretni investicni projekt je velmi vyrazna.

Nevim co ma spolecneho LOM a sberny dvur? Nekdo si tady asi plete areal byvaleho PAL a LOM, tyto dve firmy a ruzne pozemky nemaji nic spolecneho. A pokud jsem dobre cetl ve kbelaku, sberny duvr mel byt na pozemcich byvaleho PAL.

Dale nevim nic o velke vystavbe v ramci LOMu? Co ti myslite? LOM zatim sve pozemky neprodava, provozuje na nich svou cinnost a tyto pozemky ani v uzemnim plaun ani v jeho zmenach nejsou urceny k bytove vystavbe. Co se tyka mozneho staveni v lokalite byvaleho PAL , tak to take nevidim realne, protoze developer by se nejdrvie musel na vlastni naklady vyporadat se znacnou ekologickou zatezi...
A jedina pripravovana vystavba(uz dlouhe roky odkladana) neni ani na pozemcich PAL ani LOM...

A o prestavbe armadnich budov na byty take nikdo nic nevi, v bile knize armady zruseni zakladny kbely neni na poradu dne...

odpověď


[ zaslal Franta, 05/24/12 11:55 ]

Tak PAL nebo LOM, to je v tomto kontextu celkem jedno, sberny dvur zkratka na tom miste nebude, naopak byty se tam stavet maji - firma Magna, ktera areal vlastni ukoncila prave z duvodu planovane bytove vystavby jednani s MC o umisteni sberneho dvora. A vlastnik do toho co se mu vyplati pravdepodobne vidi lepe nez kdokoliv zde na diskuzich...

Armada ma zde tolik budov (nevyuzivanych), ze neni treba prece cokoliv rusit, aby se daly ty nepotrebne prodat se zamerem vystavby bytu. Odpordej zbytneho majetku je momentalne v armade na pořadu dne a v nejblizsich letech bude jeste vice.

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 05/28/12 00:04 ]

Na to mají myslet, když stavby bytů vedení obce povoluje, jaké to bude mít dopady. To si každý dokáže spočítat, jaké to bude, když tu přibude 1000 nových obyvatel, ne že ne. Dary od developerů 2 miliony jsou směšné, jen si spočítejte počet bytů a předpokládaný výnos. Nebudu ani domýšlet, kam by mě to třeba zavedlo.

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 05/28/12 00:05 ]

Na to mají myslet, když stavby bytů vedení obce povoluje, jaké to bude mít dopady. To si každý dokáže spočítat, jaké to bude, když tu přibude 1000 nových obyvatel, ne že ne. Dary od developerů 2 miliony jsou směšné, jen si spočítejte počet bytů a předpokládaný výnos. Nebudu ani domýšlet, kam by mě to třeba zavedlo.

odpověď


[ zaslal bill, 05/31/12 18:56 ]

Koukám na diskusi a netačím vali oči
1. pokud výstavba nových bytů je v souladu s územním plánem a investor dodrží veškeré platné zákony nemůže nikdo zabránit výstavbě zákonnou cestou
2. ve Kbelích jsou školky dvě, možná vás překvapí jednání vedení kbelské radnice, že tehy nevyužité budovy neodprodalo, naopak došlo k významnému navýšení kapacit obou školek i přístavbě základní školy
3. sběrný dvůr ať na pozemku bývalého PAL nebo LOM vyžaduje spolupráci obou, tedy vlastníka pozemku i obce takže pokud vlastník nesouhlasí nelze sběrný dvůr vybudovat
nevím co komu tedy vyčítáte prudivý Občane Kbel

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.