Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        28. květen - 2012- 15:29
 Jméno :               Věra Todtová
Dobrý den milí diskutující.Od loňského dubna se snažíme s několika desítkami obyvatel Čakovic,Miškovic ,Třeboradic a od letoška i s obecním úřadem v Čakovicích i za účasti majitele a provozovatele letiště Letňany řešit několik věcí . Nedodržování stanovených letových okruhů některými piloty.Přelety při vzletu někdy i při návratu na letiště Letňany a to především nízké i 10 až 20 metrů nad obytnými domy v ulicích Ke Stadionu,Rýnská a U Párníků.Létání tímto způsobem ráno mei 5.00h až 7.00h. Způsobující nadměrný hluk a způsobujícími vibrace a dunění v domech. Telefonovali jsme opakovaně řediteli letiště,psali maily,zapisovali časy a imatrikulační značky letadel ,fotili letadla,která létala a porušovala pravidla uvedená na stránkách letišrě Letňany,psali maily a volali na Řízení letového provozu, na Hygienickou stanici HMP a P9 ,volali Městskou policii,na Ministerstvo dopravy a nakonec posílali petici s desítkami podpisů na Miniserstvo dopravy na odbor pro letectví .Snažili jsme ,aby se dohodla ,Obecní úřad s majitelem letiště, určitá pravidla o nelétání nad obytnými domy,tak jako to mají např. Kbely,Vinoř,Prosek ,Letňany atd.Proběhlo i diskusní forum v zámku v Čakovicích se zástupci letiště,obecního úřadu a desítkami občanů.Výsledek, odklon dráhy od Kbel ,tzn.blíže k obytným domům v jihovýchodní čast Čakovic.
A co týká provozu LOM a letiště Kbely,vrtulníky a letadla, zkoušky motorů i v noci před odlety ,tak to také dost silně slyšíme a vnímáme jako dunění vibrace až jako malé zemětřesení v domech v uvedené lokalitě Čakovic.Také bylo slibováno hluk jen do 22.00h a není to tak.


KOMENTÁŘ


[ zaslal karel32, 05/28/12 19:27 ]

Tak se holt odstěhujte do Kbel, tady se snad řeší kbelské problémy. Karel

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 05/28/12 22:46 ]

Aspoň vidíte, co dokážou peníze. Jeden si udělá byznysletiště, druhej až desátej mu to slavnostně otevře. Lidi to mají pomalu v polívce a NIC. Nemyslete si paní, že to ve Kbelích je růžovější. Na lidi se už nekouká, vždycky se najde někdo kdo poradí - nestěžuj si, koukni vedle, tam to mají horší.

odpověď


[ zaslal karel32, 05/29/12 14:43 ]

Tak se holt odstěhujte ze Kbel, když je to všude lepší nebo si s paní vyměňte bydliště a budete oba spokojení. Karel

odpověď


[ zaslal Marie K., 05/29/12 14:54 ]

Ve Kbelích žiji ráda. Kbely jsou velice pěkná a klidná lokalita Prahy. Nejvíce však oceňuji kbelskou zeleň a zejména centrální park, do kterého pravidelně se svými dětmi chodím a trávím zde s nimi spousta času. Marie K.

odpověď


[ zaslal Kateřina, 05/29/12 17:10 ]

Já bych se ráda přidala k paní Marii, nám se tu ve Kbelích také líbí, když jsme se sem před osmi lety stěhovali ze Žižkova, snažili jsme se získat o Kbelích co nejvíc informací a také jsme si je několikrát prošli. Dodnes toho nelitujem a těch pár letadel nám fakt nevadí, kvalita této MČ je na vysoké úrovni a zlepšuje se.

odpověď


[ zaslal Patrik, 05/29/12 17:39 ]

Pane Občane Kbel, vy asi nikdy nebudete spokojený s ničím a nikde, je mi vás líto..... a teď se můžete do mě pustit.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 06/01/12 16:35 ]

A na lampárně na Hlavním nádraží jste byla?Čtu,že ne,není problém tady?Nebo je problém v tom,že bydlíte ve Kbelích (nebo poblíž) a ono se vám tady nelíbí? Tak se odstěhujte.Nejlépe někam,kde je hluk z aut,továrny,nádraží a já nevim co ještě,ale hlavně a to je důležité,že nebude to od těch letadel.
Letiště ve Kbelích( myslím obě,vojenské,původně civilní a i to letňanské,ve skutečnosti kbelské,i když dráha patří katastrálně do Letňan),jsou tady určitě déle,než vy.Chci tím říct,že když jste se vy objevila ve Kbelích,tak tady ta obě letiště již byla.Nezjevila se tady jen tak,dodatečně,aby někoho otravovala.Naopak,vy jste přišla po nich.
Tak a zase se do mne pusťte.

odpověď


[ zaslal Rumpelstoss, 06/23/12 23:46 ]

Je to jak u nás v baráku, postavený je před pěti lety u trati, která stojí od roku 1850, a přesto už sousedi zorganizovali petici kvůli hluku a dožadují se protihlukových bariér a oken. Nepodepsal jsem, neb bych se za sebe musel stydět...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.