Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        13. červen - 2012- 17:16
 Jméno :               milan
Dnes celý den probihá letecká akrobacie na Letňanském letišti, již tento fakt je v přímém rozporu s tím, co tvrdil pan Mikulecký, tedy že leteká akrobacie je zde zakázána. Znamená to tedy že žádné sliby neplatí? Není už na čase začít se bránit neustálému kálení na hlavu? Poslouchat celý den vyjící letecké motory mne fakt nebaví. Pokud se někdo ujme petice za zrušení tohoto letiště rád připojím svůj podpis.


KOMENTÁŘ


[ zaslal honza, 06/13/12 17:29 ]

Buďte v klidu, ještě nás to čaká minimálně 3 dny, zatím asi trénink
http://www.ticketpro.cz/jnp/sport/ostatni/749847-aerobatic-freestyle-chalenge-akrobaticke-letani-.html?extp=seznam.cz
a někdo si na úkor našeho klidu namastí kapsu, nicméně jsem zvědav na tu slibovanou L29 Delfín, když se v neděli rozmlátil v Žatci

odpověď


[ zaslal Ladislav, 06/13/12 18:32 ]

Tak když to máme 4 dny poslouchat, tak at nám dají lístky na sobotu zadarmo!

odpověď


[ zaslal jirka, 06/14/12 00:57 ]

Ono to záleží na úhlu pohledu.Dnes jsem celé odpoledne sledoval tréning z okraje letiště a nepřipadalo mi,že by motory akrobatických speciálů vyluzovaly nějaké divné,nepříjemné zvuky.

Naopak,krásně za plynem jdoucí šestiválec Licoming (300 "koní") Extry 330 Petra Kopfsteina,nebo nádherný,klasicky bublavý zvuk pomaluběžného hvězdicového motoru M14PF (400 "koní") Suchoje SU 31M Světlany Kapaniny(ano je to žena).
Let SBACHu 300 ,pilotovaného Philippem Steinbachem,pouze potvrdil,že v sobotu se bude na co koukat.

Z Vašich příspěvků je mi smutno,jeden chce zrušit letiště,druhý závidí ,že se někdo nakapsuje a neopomene připomenout tragickou nehodu letounu L-29

A na závěr si neodpustím rejpnutí,taky se mi spousta věcí nelíbí,proto ale nevypouštím rybářům rybníky,šachistům nekopu do stolu,nejezdím s pluhem po fotbalovém hřišti,nenosím bomby do parlamentu........

V sobotu se přijďte podívat,bude to přehlídka toho nejlepšího,určitě změníte názor.

odpověď


[ zaslal Eva, 06/14/12 09:48 ]

Zapšklost a přednas**nost některých lidí mě nepřestává udivovat. Milane, opravdu vám to tak vadí? Žádného nepříjemného hluku jsem si nevšimla, a velmi lituji, že jsem o víkendu mimo Prahu a nemůžu se na leteckou show jít podívat. Vždyť je to krásné. Nemám moc ráda odpovědi typu "když ti to vadí, odstěhuj se", ale vám by možná opravdu bylo lépe v nějaké Horní Dolní, kde chcípl pes a nic se tam neděje.

odpověď


[ zaslal David, 06/14/12 11:11 ]

Tak rozhodně to neruší, trénink jsem sledoval a i na dalku to bylo dobre videt. Jen se to nechce divat proti slunicku...

odpověď


[ zaslal Jarda, 06/14/12 13:34 ]

Docela by mě zajímalo,z kama se přistěhovala paní Eva,když si dovoluje někoho posílat do Horní Dolní.
Jedna věc je místo ,kde jak píše chcípl pes a druhá,když Vám celý den řve nad hlavou motor letadla,
létá nahoru a dolů celý ten kravál nemá konce.
Pokud jste si žádného zvuku nevšimla,jsou dvě možnosti,byla jste mimo obec a pokud ne doporučuji URL.
Nemám nic proti různým akcím,ale hluk týden dopředu opravdu nemusím.

odpověď


[ zaslal Eva, 06/14/12 14:12 ]

Přistěhovala jsem se ze samoty u lesa, ještě klidnějšího místa než je pověstná Horní Dolní. A proto vím, že mnohým, kteří si tu pořád stěžují na hluk, lidi, děti, psy, letadla, auta, hudbu, Billu, náplavy, úklidové firmy, úředníky atd. by tam bylo možná lépe. Nepotřebuji ORL, dokonce ani URL, ať už je to podle vás cokoli.

odpověď


[ zaslal David, 06/14/12 14:25 ]

Pokud vám řvou letadla nad hlavou, tak nevím kde bydlíte, zda na letišti Letňany, nebo kde, protože nad Kbely nic nelétalo a ani nemohlo. A určitě je to mnohem nižší hluk, než když hlučí vrtulníky. To je slyšet i přes zavřené okno, toto nikoliv. Navíc relativně levně se dají koupit velmi kvalitní ucpávky do uší, které toto vše eliminují...

odpověď


[ zaslal Jarda, 06/14/12 15:49 ]

Paní Evo,
docela mě dojímá,že jste se vším spokojena,asi jste si ještě neužila ruchu velkoměsta.
nejsem příznivcem stěžování na cokoli ale od rána do večera poslouchat hluk motoru letadla mi vadí.
Pan David,
je zvláštní,že jste včera žádné letadlo neslyšel,zřejmě kvalitní ucpávky používáte Vy.
Na závěr bych ještě dodal,že se podobních diskuzí nezúčastňuji,ale dokáže mě naštvat v době svobody slova,
jak reagují někteří lidé,když má někdo jiný názor.
Ještě pro pořádek teď letadlo zase létá.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 06/14/12 16:32 ]

Vážení,zase jen pro připomenutí,bydlíte (narodili jste se,přistěhovali jste se, to je jedno) do obce,kde jsou a byla ( a znovu pro úplnost,dávno a dávno,než vy jste byli na světě) dvě letiště.A na letišti se opravdu vyskytují letadla a ona nám i létají.A vrčí.S tím je třeba počítat a brát na to zřetel případně tomu i uzpůsobit svůj život. To je podobné,jako když Kbelama projete auto s děravím výfukem,když někdo seká v neděli od rána celý den trávu,vrčí auta,křičí děti apod. Taky o tom nikdo nepíše. Někdo jiný,někde jinde bydlí vedle nádraží,vedle továrny,stadionu,diskotéky apod. No a my bydlíme vedle letišt. A samy posoudíme,jestli bydlet chceme,nebo ne.Nic víc,nic míň.

odpověď


[ zaslal Eva, 06/14/12 16:40 ]

Pane Jardo, žiju v Praze 12 let, z toho 6 ve Kbelích a ze všech pražských adres, kde jsem měla tu čest pobývat, jsou Kbely tou nejklidnější. Ale současně si tu lidé nejvíc stěžují a navíc někdy dost přehnaně - to je vlastně důvod, proč jsem se do diskuze zapojila. Svobodu slova respektuji, ale vyrukovat hned peticí za rušení letiště zase dokáže naštvat mě.

odpověď


[ zaslal Jarda, 06/14/12 18:21 ]

Uvedu asi poslední svůj příspěvek.
Je pravda,že si lidé často stěžují na vše možné.
Jádrem této diskuze není jak dlouho zde kdo bydlí,
jak dlouho jsou tu letiště na kterých létají letadla v běžném provozu(věřte,že za 40let vím,že bydlím u letiště),
ani kdo koho kam pošle vystěhovat,ani petice na uzavření letiště.
Problém je jen jeden,
13.6. skoro 10hodin v kuse létalo letadlo nacvičující akrobacii,nic víc ani méně.
Dnes samozřejmě létá také.
Pokud někdo napíše,že mu to vadí,hned je zapšklý a má si pořídit ucpávky do uší,vystěhovat se.
Tak tohle zase naštve mě,proto příspěvek.


odpověď


[ zaslal jirka, 06/15/12 00:38 ]

A zítra doufám budou létat zase :-)

Už se moc těším na plánovaný tréning a doufám,že ho nenaruší špatné počasí.

Dnes jsem si opět vychutnával bublavý zvuk SUCHOJe, holka to prostě umí,při pádu ze souvratu na zádech ,to je absolutně neuvěřitelný obrat.
Letadlo se nejdříve zastaví a potom jakoby ho neznámá síla nadnáší před řízeným pádem až do opětného ofuku ocasních ploch,(musí dát plný plyn,jinak je latadlo absolutně neovladatelné) kdy opět přejde do normálního letu a zárověň už ,bez pauzy,pokračuje v dalším akrobatickém prvku.
Přirovnat by se to dalo snad jen ke stavu "bez tíže" v orbitální stanici MIR.

Pane Jardo,zkuste se jít podívat blíže ke statovací ploše na závěrečný nožový let nebo výkruty po celé délce přistávací plochy v poměrně nízké letové hladině.

Nevěřím,že to s Váma nic neudělá. Taky se považuji za tvrďáka,ale pokud někdo předvádí takovouto show,derou se mi slzy do očí a musím křičet a tleskat.

Myslím to vážně.Zkuste to.Letiště by si nedělalo zle jen tak pro nic za nic.

Jsou to opravdoví mistři knilů.A dobře ,že to předvádí právě tady u nás ,v takový díře,jako jsou Letňany......


odpověď


[ zaslal Eda, 06/15/12 10:39 ]

tak kdyby u toho aspoň udělali něco užitečnýho - třeba popráškovali pole nebo nafotili mapu - takhle je to zbytečně spálenej benzin nebo na co to lítá..

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 06/15/12 12:50 ]

Nevím kde bydlíte, rád si před váš dům půjdu prohnat a potůrovat mojí motorku. Je to nádherný zvuk, měl by jste si to poslechnout, a v jízdě na ní jsem mistr, třeba po pár hodinách tohot lahodného zvuku změníte názor na tyto krásné stroje. Nebudete určitě mrzout, vaše rodina ani děti. Ve Kbelích se mi líbí, jezdí se tu líp, než na Žižkově, je to tu krásné. Pokud se to někomu nelíbí, ať si pořídí špunty nebo se odstěhuje, ve Kbelích jezdily motorky vždycky a na to jste měli pamatovat, než jste se přistěhovali. Já tu budu jezdit a tůrovat a pokud se vám to nelíbí, prodejte dům, byt, odhlaště děti ze školky, změnte zaměstnání.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 06/15/12 13:53 ]

Občan Kbel: 1

Bydlím ve Kbelích celý život, na letadla jsem zvyklý, na vrtulníky jsem taky zvyklý, ale ty poslední tři dny jsou fakt na palici, když je člověk zrovna doma. A není pravda, že to přes zavřená okna není slyšet, je to daleko otravnější než vrtulníky.
Tak by si třeba lidi aspoň mohli uvědomit, že za běžného provozu dvou letišť a LOM tu zase tolik hluku není a LOM na něm má jen malý podíl.

odpověď


[ zaslal Lucka Pytlová, 06/15/12 13:53 ]

Tak už nám tu letadla řvou třetí den. Výše uvedené příspěvky jsem četla všechny. Ve Kbelích bydlím přes 30 let, ale to, co je slyšet od středy, nemá obdoby (ani pravidelné túrování motorů vrtulníků tolik hluku nenadělá, i když chápu, že záleží na tom, kde člověk je - mluvím o situaci např. u liďáku). S běžným provozem obou letišť ani s hlukem od vrtulníků problém nemám, koneckonců ke Kbelům letiště patří, průmyslová výroba i létání jakožto způsob přepravy osob se mi zdají smysluplné. Ale tohle je opravdu trochu příliš - jeden se baví a deset tisíc lidí si nemůže ani otevřít okno... Smutné. A že to navíc není ani zcela bezpečné snad ani není potřeba dodávat (viz zmínka o spadlém letadle).

odpověď


[ zaslal Pavel, 06/15/12 14:47 ]

Jeden se baví? Dle organizátora v sobotu na akci přijede min. 50 000 lidí, toto je pouze trénink. Takže 10 000 lidí si nemůže ani otevřít okno a 50 000 lidí se bude bavit a ještě si za to rádo zaplatí 250 Kč jako vstupné. Co je víc? 10000 nebo 50000?

odpověď


[ zaslal Aneta, 06/15/12 15:00 ]

Naprosto souhlasím s panem Jirkou - zaslal jirka, červen 15, 2012 0:38 ]
A zítra doufám budou létat zase :-)
..... jako kdybych to napsala sama .-) Nejsem ani stará, ani hluchá, celé dny nyní ze zdravotních důvodů trávím doma a "bublavý rachot" motoru mi nevadí ani trochu nebo ho spíš ani nevnímám, dokonce se při něm odpoledne dobře spí :-D Piloti jsou borci, tleskám a těším se na sobotu. Jen tak dál a víc letadýlek, je to skvělý!!!! Morousům a hudralům přeji taky pěkný víkend .-)))

odpověď


[ zaslal Alice N., 06/15/12 15:04 ]

Nádherná podívaná, zítra bude hezky, už se těším na závody.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 06/15/12 16:19 ]

To se vám to moralizuje, když jste na nemocenské. Ale zkuste při tom neustálém (a neustále se měnícím) hukotu dělat něco mentálně náročného, to prostě nejde.

odpověď


[ zaslal Občasn Kbel, 06/15/12 16:29 ]

Nahoře přímo u letiště se bude stavět 395 nových bytů - je možné ve Kbelích prodat své bydlení a koupit si nové přímo u letiště.

odpověď


[ zaslal Aneta, 06/15/12 17:22 ]

Lukáš F. No joo, nemocenskou si dovolit nemůžu .-), mám "jen" zlomenou nohu, takže pracuju doma nonstop-hlavně na počítači, 3 malé děti kolem a nějak mi ten zvuk letadel fakt nevadí, ba naopak, je to uklidňující.-) Když potřebuju pracovat a sousetředit se, prostě vypínám uši.-) Asi všechno moc řešíte.-)

odpověď


[ zaslal PetrS, 06/15/12 23:11 ]

Dovolte mi prosím vypůjčit si část prvního komentáře v tomto tématu: "Pokud se někdo ujme petice za krásu toho, co tento týden předvádí akrobati na letňanském letišti, rád připojím svůj podpis. :-) Doma ve Kbelích jsem tento týden byl téměř pořád a nemyslím si, že by mě hluk letadel jakkoliv omezoval.. Díky! Slepánek Petr.

odpověď


[ zaslal Ivan, 06/18/12 08:02 ]

Nejlepsi akce u nas za posledni roky!!!

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.