Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        15. červen - 2012- 21:19
 Jméno :               Pavel
Dobrý den,

na www.idnes.cz jsem si přečetl článek o úpravách linek MHD v oblasti Kbel. (VIZ http://data.idnes.cz/soubory/praha-zpravy/A120615_AB_AUTOBUSY.PDF). Mimo jiné se zde píše, že linka 202 nebude jezdit přes zastávku Zamašská do Miškovic a Čakovic, ale po Toužimské do Letňan a ke Globusu Čakovice. Toto opatření zhorší už tak špatnou dopravní obslužnost oblasti Pod Nouzovem a nepřinese vůbec nic. Linku hodně využívají děti cestující do školy mezi Čakovicemi, Miškovicemi a Kbelami. Rovněž základní umělecká škola v Čakovicích se pro kbelské děti stane obtížně dostupná.
Navíc má vzniknout linka 201 a defacto nahradit linku 186.
Toto vše povede k nevyváženosti dopravní obluhy jednotlivých částí Kbel. Na jedné straně část kolem Leteckých opraven s linkami 201,202 a 185, na druhé straně Nouzov pouze s linkou 302.
Nemohla by tedy 202 v oblasti Kbel zůstat ve "své" trase? Jak je to s nedávným návrhem linku 185 přesměrovat na Nouzov?
Dalším opatřením, které se chystá je zkrácení linky 185 jen do Letňan (vybraných spojů). To mi přijde také dosti nešťastné, neboť vytíženost linky v úseku Letňany-Palmovka rozhodně není malá a Kbely tak přijdou o přímé spojení s Palmovkou.
Prosím tedy naše kbelské zastupitele o "zalobování" na Ropidu ve prospěch občanů Kbel a zlepšení dopravní obslužnosti zejména části kolem Nouzova. Chystaná opatření jinak poškodí značnou část obyvatel Kbel.

Děkuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Martin Zach, 06/16/12 11:14 ]

To si asi někdo dělá legraci ne????? Čakovice za rohem ( pěšky po silnici s dětmi se nedá) a nemůžeme se do nich dostat??? (Auto nemáme a mít nebudeme) Děti chodí do ZUŠ M.Podvalové v Čakovicích a jezdit tam tedy máme asi jak??? Když jsme kupovali byt Pod Nouzovem, byla nám slibována developerem-ale ti nakecají kdeco-alei MČ!!! SKVĚLÁ DOPRAVNÍ OBSLUŽNOST...Tohle je fakt výsměch...Když čekáme na Proseku na jeden jediný bus do Kbel, sviští jeden za druhým bus na Čakovice...U nás to nejde??? To jakože do Čakovic-které vidím z okna-poběžíme 10minut na bus a pak budu jezdit přes Letňany ještě jen ke Globusu???? Jděte se fakt vycpat :-( Přemýšlejte prosím hlavou a ičím jiným, po Semilské už takhle nic bohužel nejezedí!!!!!!! Díky!!!!!!!

odpověď


[ zaslal Ivan, 06/18/12 09:01 ]

Tak to je z toho, že člověk věří developerům a úřád, kteří na tom jak a odkud jezdí autobusy nemají prakticky žádný vliv.
Tyhle opatření se dělají ne proto aby se něco vylepšeovalo, ale aby se ušetřilo.
Je vtipné sledovat, jak úřad už asi 5 let "bojuje" za nové linky a nové zastávky a tohle je tedy první výsledek, kdy je vidět, že prostě ten boj směřuje k jasnému výsledku a že jejich slovo má při schvalování nových jízdních řádů skutečně váhu...

odpověď


[ zaslal Roman, 06/18/12 09:21 ]

Zajímavé je, že třeba Čakovice úřad si pro své občany umí zařídit dopravní obslužnost. Tady i k tomu blbýmu metru se jede jak podle plotu, vůbec nechápu, proč na tom Kbely jsou tak bídně. Asi že každý kdo něco z MČ může zařídit, má svůj pekáč a víc ho nezajímá. Nepřijde mi to ani tak o šetření, jako spíš, že další ouřada dostal funkci a dělá nesmyslný změny. Jen tak dál :-(

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.