Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        19. červen - 2012- 09:47
 Jméno :               Dana
Dobrý den,
připojuji s k panu Mirkovi ohledně rušení resp. zkrácení linky 186. Tuto linku má nahradit linka 202, bohužel s 20 min. intervaly ve špičce a 30 min. mimo špičku. Můj dotaz zní, zda má MČ Praha 19 možnost jednat se spol. Ropid a zda existuje koncepční materiál, z něhož se vychází, aby v případě kdy navrhované změny linek nebudou fungovat podle očekávání bude možnost materiál modifikovat.

Děkuji za odpověď.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Idealista, 06/19/12 11:58 ]

Možnost jednat mají, schopnost prosadit spíše nikoliv. DP nijak nepřispívají, což je odlišná situace od obcí mimo Prahu, které platí za dopravní obslužnost a za zapojení do PID. Kbely jsou 2x menší než Čakovice, není zde žádný objekt vyžadující velkou obslužnost (obchodní centrum, továrna). Velká část zastávek už nyní je pro svoji malou vytíženost na znamení. Autobusy rozhodně přeplněné nejezdí, tj. prostor pro úspory, když jsou potřeba tu je. Poté, co se obměnila radnice na magistrátě a např. vliv pana Blažka paod je nižší, pravděpodobně i schopnost zdejší radnice něco ndardního prosadit se snižuje...

odpověď


[ zaslal Dana, 06/19/12 14:44 ]

díky za příspěvek, zní to rozumně. Jenom nesouhlasím s vaším názorem, že bus 186 má malou vytíženost. Jezdím tímto spojem každý den do práce na Rajskou zahradu takže obrázek o kapacitě mám. Můžu souhlasit s malým vytížením ve Kbelích a Satalicích, ale v Kyjích na zastávce Hutě směr Černý Most se do busu nevejdou kolikrát cestující i v nynějších 7 - 10 min. intervalech. A to nemluvím o kbelských dětech, (a není jich málo), které dojíždějí do ZŠ v Satalicích, jak už bylo zmíněno v jiném příspěvku. Jinak souhlasím s tím, že každá radnice si schopnost prosadit si dopravní obslužnost bude muset vybojovat. Např. MČ Praha 4 to umí dokonale.
Přeji hezký den ...

odpověď


[ zaslal Pavel, 06/19/12 15:15 ]

Tak MC Praha 4 je možná o 2 řády významnější (početnější na obyvatele, voliče apod.), to srovnávat nemá vůbec význam, každé větší sídliště je tam větší než celé Kbely.

odpověď


[ zaslal Ivan IV, 06/19/12 15:17 ]

Do Satalic i Čakovic jezdí vlak, je to nejrychlejší spojení...

odpověď


[ zaslal Katka, 06/19/12 21:46 ]

Pane Ivane IV, na vlak to máme pěšky 20minut a vlak do Čakovic jezdí tuším...5x za den? Každou hodinu? Fakt nevím, ale podívám se, i když je to pro nás daleko. Pak od nádraží přes celé Čakovice do hudebky a to samé zas absolvovat zpět s 2 malými dětmi, v zimě, super :-( To asi nebude nejrychlejší spojení že. Chápu, že se nedá vyhovět všem lidem, ale takové změny, kde se stejně nic neušetří mi přijdou nesmyslný. Platíme všude jak mourovat a služby stojí za .. Prosím MČ, aby se vyjádřila ke sdělení ROPIdu a jakým způsobem se budou aspoň snažit situaci řešit. Děkuji

odpověď


[ zaslal honza, 06/19/12 22:21 ]

Za války jsme chodili pěšky za prací až do Karlína.

odpověď


[ zaslal Dan, 06/19/12 22:32 ]

honzo,to jste ale šikovnej a hlavně z pohybu zdravej, asi až na hlavu .-)))vůbec váš příspěvek nechápu, respektive-ani nechci, to nemá smysl.
co za doby dinosaurů, taky bezva období

odpověď


[ zaslal Pavel, 06/20/12 08:08 ]

Z úřadu se nikdo nevyjádří. Úředníci k tomu nemají co říci. A volení zastupitelé budou jednat dnes, kdo to bere za problém, že nebude spojení do čakovic, ať jde na zastupitelstvo od 17hod do lidaku. tady resit to nema cenu, protoze zastupitelstvo jinak resi jine veci - novou knihovnu za 40 mil. Kc, novy sruz do parku za 1 mil. Kc apod.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.