Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        19. červen - 2012- 12:51
 Jméno :               Mirek
Nesouhlasím, že MÚ Praha 19 nemá na dění v Praze žádný vliv.......a na MHD resp. ROPID určitě bude mít, jenom chtít......To že je mnoho zastávek na znamení, je především z důvodu "vojenského letiště" kde ale mnoho lidí nebydlí. Ale zastávky Kbely, Bakovská a Letecké opravny - to je jiná káva....spousta cestujících. No vážený pane starosto, jak budete vysvětlovat lidem, že i když Vás volili, tak pro ně mnoho neuděláte, kromě několika akcí v parku (ty se mi ale zamlouvají). S pozdravem Mirek


KOMENTÁŘ


[ zaslal mtauf, 06/19/12 13:03 ]

Pane Mirku,
s Vaším příspěvkem v zásadě souhlasím, ale co se mi opravdu nelíbí, je okamžitý útok na starostu, cituji "jak budete vysvětlovat lidem, že i když Vás volili, tak pro ně mnoho neuděláte". Vy opravdu víte, že starosta, potažmo MÚ nic v této záležitosti nedělá? (nevylučuji, že nemáte pravdu, nevím o tom stejně jako Vy, vůbec nic)
Dovolil bych si tedy příspěvek malinko přeformulovat jako požadavek obyvatele Kbel:

Prosím kompetentní orgány MÚ, aby zveřejnili kroky, které podnikají pro zajištění zachování nebo zlepšení dopravní obslužnosti městské části Kbely. Domnívám se, že uskutečněním záměru ROPID, který publikoval na http://data.idnes.cz/soubory/praha-zpravy/A120615_AB_AUTOBUSY.PDF, bude dostupnost MHD pro občany Kbel výrazně zhoršena.

odpověď


[ zaslal Pavel, 06/19/12 13:39 ]

Zitra je zastupitelstvo, resit tady to nema smysl, jdete to diskutovat tam.
To, ze to obec zatim nijak zasadne neresi lze dovodit z dosavadnich vystupu zastupitelstva i rady, kdy to co resi je nova knihovna za 40 mil. Kc, pripadne prestavba nedavno nakladne rekonstruovane skolky, opet za nekolik milionu.
Samozrejme pokud bude problem a lide si budou stezovat, radnice to resit bude.
Problem spis vidim v tom, ze se prave vse resi az tehdy, kdy to je problem a nemysli se dopredu.

odpověď


[ zaslal Adéla, 06/20/12 08:29 ]

Nevím, proč rovnou útočíte na starostu. Jak můžete vědět, že o tom věděl dopředu nebo že se nepodnikají žádné kroky k vyřešení situace?? Jak se asi v tomto ohledu má myslet dopředu, když MČ neví dopředu, kde DP budou chtít ušetřit?! Správná poznámka byla, ať o tom jdete diskutovat na dnešní zastupitelstvo, ale nikoho nenapadejte, když o tom víte kulový a nevíte, co se zrovna děje... Co se týče školky, asi nevíte, jak to tam vypadalo dříve a kdybyste to věděl, rozhodně byste tam své děti neposlal a sem byste nepsal, jak byla zbytečná nákladná rekonstrukce... A knihovna? Pokud se na ní peníze seženou, tak proč ne...

odpověď


[ zaslal Ivan IV, 06/20/12 10:04 ]

Tak příspěvek paní Adély jsem moc nepochopil, takže ho nekomentuji.
Také se podivuji, že nově rekonstruovaná školka se bude opět rekonstruovat a že přestože zvenku vypadá opravdu velká, tak se do ní vejde tak málo dětí. Ale to nepatří k tomuto tématu. Osobně bych uvítal, spíše než nový srub za více než milion v parku nové slibované midi linky, tak aby se dalo snadno dojet z jednoho konce kbel na druhý, aby byl spoj na nádraží. Pokud má obec 40 mil. na knihovnu a navíc i peníze na srub, tak jistě najde i nějaké peníze na autobusy, které lze nasmlouvat u jakéhokoliv dopravce, nemusí to být DP.

odpověď


[ zaslal Bill, 06/20/12 10:34 ]

Ivane VI, je vidět že neznáte strukturu hl.m. Prahy. Praha je současně obec i kraj, Kbely jsou jen Městská část, čiže Kbely nemohou nasmlouvávat žádnou dopravu ledaže by v daném autobuse (mini, midi či jakém) jezdil průvodčí a vy jste platil keš aby peníze skončily u toho, kdo dopravu platí, tedy MČ Praha 19, necméně chtěl bych vidět jak tady remcáte až díky vlastním autobusovým linkám nebudou peníze na nic jiného. :)

odpověď


[ zaslal Ivan IV, 06/20/12 11:21 ]

Proč by tam musel být průvodčí? Proč by se muselo platit keš? To nechápu a Vy asi také ne, když tvrdíte, že něco nelze a pak hned že by to vlastně šlo, ledaže... bla bla bla...

Nic jsem neříkal o tom jak se bude a zda vůbec platit a rozhodně jsem nemluvil o tom, že tyto autobusy musí být součástí PID. Jen jsem řekl svůj názor, na který snad mám právo, že tak bohatá obec, která má na uvedené věci, by si ze svého bohatého rozpočtu mohla nasmlouvat i toto, když o hl. m. Prahy, potažmo DP či Ropidu to získat neumí, či nemůže...

odpověď


[ zaslal Franta, 06/20/12 11:24 ]

Jen odkážu na více než rok starý příspěvek, ze kterého je jasné, že přestože obec o něco usilovala, dokonce trvala, aby to bylo přesně jak požadovala, tak nakonec nejen že to dosud neprosadila, ale dokonce se výrazně zhoršil i dosavadní stav...

http://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1306233377

odpověď


[ zaslal Karel F., 06/20/12 11:32 ]

Ropid-kdoví jak to mezi ním a MČ je, to přece není možné, aby úřad mlčel, když obslužnost Kbel se bude rovnat době opic. Nemohl by se pan Bílek nebo kdo zabývat rozpočtem pidi midi nebo jaký linek, které by pendlovali např. jen Kbely, Satalice, Ctěnice, Vinoř, Satalice, Čakovice, metro Letňany, co já vím, tak nějak. Jaktože to v jiných MČ jde?????? Vůbec netuším, k čemu tady bude třeba srub za milion? Není náhodou potřeba radši třeba pořídit něco pro starší děti ( lezecké centrum např., atd.), které se nám tu po Kbelích začínají pěkně poflakovat a nemají kam jít?
Ale zpět k busům, absolutně se mi toto nelíbí, na schůzi jít nemůžu, nejsem momentálně doma, a stejně bych tam asi nic nevybojoval, když to tady tak čtu. Jen to takto nechat nechci.

odpověď


[ zaslal Mirek, 06/20/12 12:56 ]

Je vidět, že má pan Starosta mnoho zastánců, tak že jestli jsem se dotknul pana starosty, že právě on, je tím zodpovědným za jednání MÚ Prahy 19 a ROPIDU, tak se omlouvám. Ale kdo má hájit občany Kbel, než vedení MÚ Prahy 19. Tady se rozhoduje o dopravní obslužnosti na hodně dlouho. A argument, že o tom nic nevím.....pracuji v DP velmi dlouho.......

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 06/20/12 13:12 ]

Starosta ***urážlivá část příspěvku odstraněna*** Předsedou dopravní komise je s. Nevečeřal, musíte se tedy obracet buď na něj, nebo na tajemníka Bílka.

Mimochodem, myslím, že je možné, aby linka PID byla dotována z rozpočtu MČ namísto rozpočtu Prahy. Otázkou spíš je, jestli by lidi linkou jenom z jednoho konce Kbel na druhý jezdili.

odpověď


[ zaslal Silva, 06/20/12 13:55 ]

Pan Bílek není tajemník.
A jelikož každá městská část měla na připomínky 5 dnů, tak to asi není úkol na někoho ze zastupitelstva, které se schází 4x ročně, ani na nikoho z komisí, které se scházejí občas, ale na někoho z Rady ve spolupráci s úřadníky. Předpokládá, že když termín byl do dneška, že se naše obec razantně ozvala a že ten návrh nakonec bude realizován v úplně jiné podobě. Protože šlo návh, ne o platný jízdní řád...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.