Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        20. červen - 2012- 15:19
 Jméno :               Vladimír Bílek
Odpověď na dotazy k reorganizaci MHD ve Kbelích

Dobrý den,
od února 2012, kdy pronikly do médií první zprávy, připravuje městská část propočty k možným alternativám návrhu. Změnami se zabývala i Dopravní komise a Rada městské části.
Konečný návrh byl zveřejněn teprve 14. června. Městské části mají pouze poradní hlas, a proto se spojily Kbely, Vinoř a Satalice ke společným připomínkám.
To se týkalo zejména omezení linky 185, kterou považujeme za páteřní linku pro Kbely, která slouží jako rychlé a přímé spojení na metro C a zároveň jako do oblasti Prahy 8 a na metro B. Požadujeme na ROPIDu, aby linku 185 pokud možno neomezoval, naopak, aby byla místo linky 302 prodloužena přes zastávku Zamašská k Vinořskému hřbitovu a zvýšilo se tak její vytížení.
Další požadavky se týkají posílení spojení do Satalic a na Černý Most oproti návrhu ROPIDu.
Místo linky 202 do Miškovic požadujeme zřízení midilinky s kratším intervalem a návazností na vlak.
Návrhy ROPIDu obsahují také jedno pozitivum, a sice posílení vlakové linky S3 ve všední den na dvojnásobek. Vlaky podle návrhu ROPIDu mají jezdit od dubna 2013 v třicetiminutových intervalech. Nové spoje se mají dostat na Masarykovo nádraží za 17 minut a za jízdné 24,- Kč.


KOMENTÁŘ


[ zaslal David, 06/20/12 15:28 ]

Dekujeme za info.
Vlak 2x za hodinu je fajn (i když až za rok, tj. vůbec to tak být nemusí), to uz je pouzitelne, kdyby zrovna Kbely nemely nadrazi vicemene 500 metru od nejblizší pouzitelne zastavky a uplne bokem obce, coz ma sve vyhody, ale zase na prestupovani a pro deti ci starsi lidi to je hure pouzitelne.
Omezení 185 je neštěstí, snad to nakonec neprojde.

odpověď


[ zaslal Mirek, 06/20/12 22:18 ]

Vážený pane Bílku,
nic proti Vám osobně nemám ale podle toho co jste napsal, tak vůbec nerozumíte dopravě.....Já v ní pracuji 20 let. Linka 185 a 186 tady se hrubě pletete a nic o nich nevíte. ROPID má pravdu, že je zbytečné aby185 jezdila až na Palmovku, když značná část cestujících vystupuje na trasu metra C. Tak, že linka 185 určitě může jezdit pouze do Letňan a některé spoje případně až na Palmovku. No a linka 186? rozhodně ponechat, je vytížená po téměř celé trase. Jinak víte jak se provádí průzkum u ROPIDU a DP? Zaplatí se několik študentů a ty celej den jezdí vybranýma linkama a píšou obsazenost 1-5. Linka 186 je chytrá linka, která spojuje Holešovice-Střížkov-Prosek-Letňany-Kbely-Satalice (Kyje)-Lehovec a Černý Most (velká sídliště). Jedna z nejlépe sloužících linek a to mi věřte. Návrh 186 - můžeme jí rozdělit na několik úseků, s tím, že jenom některé spoje budou jezdit celou trasu (ČM-NH). Tak to je třeba v noci u posledních spojů.
S pozdravem Kbelák

odpověď


[ zaslal Katka, 06/21/12 06:25 ]

Pane Mirku, nechápu, proč se tu neustále navážíte do starosty a teď do p. Bílka. Oni si asi tuto lapálií s dopravou nevymysleli, anóbrž Ropid ! Bydlím ve Kbelích již 22 let a dovolím si tvrdit, že právě kbelská radnice nepatří mezi ty, kde se na lidi kašle. S pozdravem Kbelačka.

odpověď


[ zaslal Tom, 06/21/12 07:29 ]

Vážený pane Mirku,
nic proti Vám osobně nemám ale podle toho co jste napsal, tak po dvaceti letech v dopravě vůbec neumíte číst....Pan Bílek (jistě promine) je úředník, který o ničem nerozhoduje. Máte to napsáno ve druhé a čtvrté větě. "Změnami se zabývala i Dopravní komise a Rada městské části, .....a proto se spojily Kbely, Vinoř a Satalice." Jednoduchou dedukcí zjistíte, že dopravní komise (http://praha19.cz/documents/komise_dopravy.html) má 9 členů, rada 5(http://praha19.cz/documents/rada.html) a kolik lidí rozhodovalo za Vinoř a Satalice netuším, ale tipneme-li pouze starosty, tak celkový výsledek je 14 lidí rozhodujících o poradním stanovisku pro Ropid. Když konečně někdo kompetentní (kompetentní v tom smyslu, že z pozice tajemníka komise ví o co jde) odpoví, tak ho napadnete a veřejně napíšete, že tomu nerozumí. Začínám se nedivit kompetentním úředníkům na tomto fóru, že odpovědi někdy trvají déle, neb zřejmě v odpovědích přemýšlí nad každým slovíčkem, aby se jim nevrátilo jako bumerang.
S pozdravem taky kbelák HOWG

odpověď


[ zaslal Ivan, 06/21/12 08:01 ]

MČ Praha 19 to jsou Kbely, Satalice a Vinoř. Pan Bílek pracuje na městském úřadě Praha 19, tj. na úřadě pro Kbely, Vinoř a Satalice. Takže o nějaké extra spojování zas tak nejde, i když samozřejěm i satalice i vinoř mají vlastního starostu, ale úřad nikoliv.

Jinak pan Bílek je jeden z mála úředníku, který tuto nástěnku nejen čte, ale i kompetentně odpovídá.

odpověď


[ zaslal Martina, 06/21/12 10:37 ]

Pane Ivane, Praha 19 jsou pouze Kbely, ALE do Správního obvodu Praha 19 spadá Vinoř a Satalice.
Vinoř i Satalice mají své starosty, Rady a Zastupitelstva a mají i vlastní úřad. Kbely pro ně vykonávají státní správu (občanky, pasy apod.) a nemohou za ně rozhodovat, takže o spojení se opravdu jedná. S pozdravem Martina

odpověď


[ zaslal Dana, 06/21/12 11:29 ]

Já děkuji panu Bílkovi za fundovanou odpověď a držím palce ať společné připomínky a požadavky (Kbely, Satalice, Vinoř) při jednání s Ropidem padnou na úrodnou půdu.
Přeji hezký den.

odpověď


[ zaslal martina, 06/21/12 12:14 ]

Dobrý den všem, fandím návrhu o zachování 185 na Palmovku. Když chci jet do centra města, tak trasa B z Palmovky je skvělá. Přes avízovanou trasu C by to byla vyhlídková jízda a z Hlavního nádraží nebo Muzea to není dobrá volba. Dále když jedu o víkenu do Kbel z centra, tak jede autobus 2x do hodiny, což mi přijde velmi velmi dlouhý interval. Prosím také o posílení víkendových spojů na ideálních 3x do hodiny.

odpověď


[ zaslal Kateřina, 06/21/12 13:03 ]

Dobrý den, díky panu Bílkovi za info.
V každém případě držím palce a pevně doufám, že se podaří zachovat 185 a ještě ji posílit jak bylo původně v plánu, 186 tak jak je a hlavně aby se nezrušila 202 nebo aby zůstalo spojení do Čakovic, jezdit do Čakovic přes Letňany je holý nesmysl. Jsem pro každou změnu, ale jen pokud má smysl. Děkuji, hezký den. K.

odpověď


[ zaslal Pavel, 06/22/12 09:34 ]

Vážení radní, jsem si vědom vaší skvělé práce, které pomáhá rozvoji naší městské části. Za poslední dobu se toho tu postavilo/opravilo opravdu mnoho a věřím, že pokud se dáte do vyjednáváním s Ropidem, tak to jistě pomůže zvrátit jeho navrhované změny v autobusové dopravě a tím naši městskou část ještě více vylepšit. Nenechte se prosím odradit názory negativismem některých diskutujících. Chápu systém metrobusů, jedna linka jezdící v častějších intervalech je pro cestující lepší. Nebylo by tedy možné udělat z linky 185 také metrobus a ponechat ho jezdit na Palmovku? Velmi se mně líbí panem Bílkem navrhované sloučení s linkou 302 a protažení trasy z Bakovské přes Zamašskou do Vinoře. Takto sjednocený autobus by se mohl stát páteřní trasou a mít krátké intervaly. Držím palce a děkuji.

odpověď


[ zaslal Pavel II, 06/25/12 09:55 ]

Dobrý den, chtěl bych podpořit pro mě nový nápad se změnou linky 185 přes Zamašskou do Vinoře. V oblasti Nouzova jsou stovky bytů, ze zastávky jezdí pravidelně spousta lidí a je obsluhována pouze linkou 302 s dlouhým intervalem. Vím, že se zvažovalo řešení nové konečné 185 v oblasti hřbitova, ale zřejmě to nějak nedopadlo. Tohle mi přijde idální - z Bakovské k Leteckým opravnám jezdí busem 185 opravdu minimum lidí, ty jsou navíc obslouženy busem 186. Též držím palce při vyjednávání.

odpověď


[ zaslal Milan P, 06/26/12 19:08 ]

Doufám.že zůstane zachována linka 186 v plném rozsahu , že Ropidu ukážetr kdo jsou radní ze Kbel

odpověď


[ zaslal Radka, 07/05/12 22:11 ]

Dobrý večer, chtěla bych se podělit o své zkušenosti s linkou 185. Je sice pravda, že část lidí na Proseku vystoupí, ale stejný počet, ne.li větší přistoupí, takže autobus na Palmovku dojíždí zcala plný. Je to jediné spojení pro nás, kdo využíváme metro B. Takže se přimlouvám za ponechání této linky s dojezdem až na Palmovku. Děkuji. R.

odpověď


[ zaslal Jana Zichová, 10/04/12 10:57 ]

Dobrý den, bez dlouhých komentářů bych chtěla upozornit na skutečnost, která se týká spoje Kbely-Hloubětín Dříve dvacet minut,po úpravách jeden a půl hodiny. Nezdá se vám to přehnané ? Za odpověď předem děkuji. J.Z.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.