Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        11. červenec - 2012- 10:21
 Jméno :               Petra Děrgelová
Dobrý den,

chtěla bych podat podnět k řešení problému týkajícího se uvazování štěkajících psů před Billou v Žacléřské ulici ve Kbelích. Jedná se o problém, kdy kupující si v průběhu nakupování v Bille uváží psa před Billou a ten následně po celou dobu nákupu štěká, někdy je uvázáno více psů najednou, kteří štěkají na sebe. Takto je tam během dne uvázán neustále nějaký štěkající pes, což je značně nepříjemné pro lidi, kteří bydlí v bytech v bytovém komplexu nad Billou nebo v domech naproti. Je to prostě klasická bezohlednost těchto pejskařů, kteří si to buď neuvědomují, jak je to obtěžující, když tam denně štěká x psů od rána včetně víkendů, nebo je jim to jedno.

Navrhuji, aby byla na prodejnu umístěna výrazně viditelná cedule např. s nápisem Přísný zákaz uvazování psů pod pokutou 1000,- a následně by Policie sídlící hned naproti Bille mohla pokuty od bezohledných pejskařů vybírat.


Děrgelová


KOMENTÁŘ


[ zaslal tomik, 07/11/12 13:04 ]

.........a já chci, aby tam byla cedule " Přísný zákaz hlasité chůze před Billou pod pokutou 10 000,- Kč, a vybírat by jste to mohla sama........a nebo těm pejskům vysvětlete, že nemají štěkat, když vám to tolik vadí...........

odpověď


[ zaslal Karel IV, 07/11/12 15:03 ]

A to řekl kdo kromě paní Děrgelové, že pes se nesmí uvazovat a dokonce že pes nesmí štěkat? To ty lidi toho psa mají nechat venku na volno? Nebo si ho mají vzít to obchodu? Nevím, asi se moc nevyznám, ale nikdy jsme se nesetkal s tím, že by někdo protestoval proti uvazování psů před obchody. Je to běžná praxe. Nevím co je na tom za bezohlednost a co by za to měla jako policie vybírat. To už by pak mohla vybírat i za hloupost, ale to by pak nevěděli na radnici co s penězma...

odpověď


[ zaslal Kamil, 07/11/12 19:31 ]

Dnes v noci se z oken na Billou ozývaly podivné zvuky ( pravděpodobně muž a žena), které mne ruší. Nevím, jakou činnost tam ti lidé provozují, ale žádám o zákaz těchto zvuků pod pokutou 10 000 Kč. Z oken je občas také slyšet brekot nebo štěbetání dítěte, to bych taky zakázal a pokutoval. Občas tu proletí ptáci a zazpívají, zakázat. A pes? Ten už vůbec nemá co štěkat a kočka co mňoukat! A před Billou si všichni vezmeme papuče a budeme šeptat, má pravdu ta hodná a milá paní

odpověď


[ zaslal Pavel, 07/12/12 08:07 ]

Nedávno se tu objevily příspěvky, které mne ruší. Jde o nezodpovědné chování uživatelů internetu. Prosím o zákaz používání internetu pod pokutou 5000 Kč. Děkuji

odpověď


[ zaslal Josef, 07/12/12 15:00 ]

No mi máme zase pod oknem zaparkované auta, v celku je to v pohodě, ale já jsem zvyklý spinkat cca do 8 hodin, a někteří ti řidiči s těmi auty startují už brzy ráno a mě to vždy zbudí. Dá se to vyřešit tak, že mohu zavřít okno, ale nyní v těchto letních dnech je to prostě nemožné, to jsem pak zase po ránu spocený, tak nevím. Prosím aby s tím policie něco udělala. Děkuji :-)

odpověď


[ zaslal Petra Děrgelová, 07/12/12 15:44 ]

Hahaha, to jem netušila, že ve Kbelích žije tolik vtipných spoluobčanů :-) je vidět, že nikdo z vás nad tou Billou nebo vedle nebydlí, a že vás ti pejsánkové svým roztomilým štěkotem nebudí každou sobotu a neděli, v jediné dny kdy se chcete aspoň jednou v týdnu vyspat. Ó jak mi to jen může vadit, co jsem to za hroznou babu nesnášenlivou!!! fuj! tak pozdravujte svoje chundelaté přátele pánové ;-)

odpověď


[ zaslal Kamil, 07/12/12 16:44 ]

Paní Děrgelová, nad Billou bydlím. Když spím, tak spím a ani kombajn mne neprobudí, natož hafani. Asi byste se měla víc unavit :-)) S přáním krásného dne, Kamil

odpověď


[ zaslal Nanny, 07/16/12 09:51 ]

Psa mám a ani by mne nenapadlo ho brát s sebou, když jdu nakupovat. Na druhou stranu, zákazem bezohledného člověka stejně nenapravíte. Takže to je asi jedna z věcí, se kterými se v podstatě musíte smířit, paní Děrgelová.
Mimochodem, Kamile, mohu se zeptat co děláte, když v době, o kterou jde (tzn. 7:00 - 21:00) spíte tak, že Vás ani hafan neprobudí? ;-)

odpověď


[ zaslal Michal, 07/16/12 15:29 ]

Stacila by elementarni lidska slusnost ne? Samozrejme nikdo neni nadsen ze mu pes steka cely den pod oknem. Nevim proc nekdo sebou vubec bere psa na nakup? Pokud je odpoved 'kam jinam ho ma dat' tak si ho ani nemel porizovat kdyz se o nej neumi postarat. Je to prece kazdeho volba a je to tak jednoduche.
Me taky vadi ze v protejsi ulici steka kazdou noc temer nepretrzite pes, je to jen vizitka nevychovanych a bezohlednych majitelu.

odpověď


[ zaslal Kamil, 07/16/12 15:50 ]

Nanny, nevím, jak moje povolání souvisí se štěkámím psů, ale budiž: podnikám od nevidím do nevidím, tzn., že končím mezi 2-3h ráno a vstávám ve všední dny v 6:30h. O víkendu vstávám mezi 10-11h pokud nejedeme někam na výlet. Nějaké štěkání psů nebo střílení z děla mi může být ukradený. Stačí Vám moje odpověď? Ten pes za to nemůže, že musí někde na páníčka čekat, někdy to prostě jinak nejde než ho před obchodem nechat, Billa zas není na tak dlouho ne? Pes prostě štěká, slepice kvoká, některý lidi nepřestanou hudrat. Už si umím vypínat uši a neřeším hovadiny.

odpověď


[ zaslal Petra, 07/17/12 10:22 ]

ano, přesně jak píše Michal, elementární lidská slušnost. Já bych ještě dodala bezohlednost lidí k sobě navzájem vládne světem, proč by to měl majitel pejska řešit, že jeho pejsek po dobu nákupu štěká někomu pod oknem? Tssss, on si chce přeci nakoupit a zároveň vyvenčit pejska! a lidi, které to ruší a otravuje, ať si trhnou nohou, že ano. Vím, že s tím nic nenadělám, protože bezohledných pitomců je kolem.... Panu Kamilovi nezbývá než gratulovat a závidět jeho klidný spánek, zřejmě se jako vytížený podnikatel přes den doma příliš nevyskytuje, takže mu to ani tak nevadí. Nebo tedy vypouští hovadiny, ale v tom případě moc nechápu, že má chuť o takovéto hovadině stále diskutovat.. Spíš než o těch psech je to asi o jejich bezohledných majitelech. Pes za to nemůže, že ho tam nějaký chytrák uváže na půl hodiny, stejně tak nemůže za to, že si ho nějaký jiný chytrák pořídí, nechá celý den zavřeného v bytě a tudíž tam musí prostě celý den štěkat a výt než přijde páníček večer z práce..

odpověď


[ zaslal Nanny, 07/18/12 15:09 ]

Kamile, Vaše povolání s tím souvisí jen tak, že jsem se slušně zeptal, protože úvodní příspěvek hovořil o denní době. Děkuji za odpověď.
Souhlasím s Michalem - nevidím jediný důvod, proč bych měl, když jdu nakupovat do Billy (nebo kamkoli jinam), s sebou brát psa. Do obchodu nesmí a "oblažovat" desítky lidí štěkáním před obchodem (zvlášť u nás, kde je pes před obchodem uprostřed betonového kaňonu a tak se to rozléhá ještě o to víc) považuji za projev neslušnosti. Jak říkate, Kamile - je to na chvilku a tu chvilku může pes počkat doma. Je to stejné jako se sáčky na výkaly - jsou na každém rohu, téměř pořád jsou k dispozici a stejně je spousta lidí, kteří ho jednoduše nepoužijí, protože by se museli ohnout... A nevysvětlíte jim to...

odpověď


[ zaslal Kamil, 07/19/12 13:37 ]

Pro Nanny: Velmi často pracuji doma celé dny, tak proto jsem se vyjádřil k úvodnímu příspěvku.
O mne a moji práci nebo volno tady ale vůbec nejde :-)))
Máte pravdu se sáčky, psi za to nemůžou a páníčky bych za tohle profackoval. Je to stejné jako když jde mamina s dětmi a hází cestou vajgly.
Přeji Vám hezký den a podrbejte pejsky za ušima až půjdete kolem Billy a nemračte se na ně ani na páníčky .-))

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 07/21/12 17:27 ]

Štěkot psů má na starosti pan Duroň,provařená to kbelská figurka a jeho kamarád ,ještě provařenější,pan Brock.Ten ho ,navrhuje,může navíc , ještě otrávit,za to že štěká.Tedy problém směřujte na tyto dva.

odpověď


[ zaslal Michal, 08/15/12 08:05 ]

Priklanim se k pani Děrgelove, nevim proc si tady z toho delate srandu, uvazovani psu pred obchodem je zakazano vyhlaskou mesta. Bydlim taky nad Billou a verte ze si zvyknete na vse, na nakupni voziky, na cekajici motoristy v aute se zapnutym motorem az se jejich polovicka vrati z nakupu ale na stekajici a vyjici psi opravdu ne. Nevim proc si majitele psu nenechaji sve "milacky" doma kdyz jdou nakupovat, psi akorat takto trpi.

odpověď


[ zaslal moonyssek, 08/18/12 07:38 ]

Jsem také pejskařka,i já mám psy a chodím do Billy,pravda se psy vyjímečně ,ale kdy už : jsou vycvičení,odložení a čekají. Chápu rozhořčení lidí bydlících nad Billou,i já jsem občas naštvaná,že si každý pořídí psa,ale zvládat ho už pak neumí a pak se kupí stížnosti,které se všeobecně zfabulizují na každého i slušného majitele psa. Ale zároveň se mi nelíbí,že byste nás neustále za něco pokutovali. Lidé vlastnící psy,přináší do městské části slušné peníze za poplatky a co za to mají ? Jen se po nás každý vozí,já už mám dojem,že každý je tady zmocněn,mě poučovat,kde můžu nebo nemůžu mít psa,jestli s ním můžu jít po tom či onom chodníku. Mně by jen zajímalo,na co byste si stěžovala na takovém venkově? Kohouti kokrhají,slapice kdákají,ptáci cvrlikají,cirkulárky vřískají a hlavně o víkendech,psi štěkají,protože hlídají,kočky mňoukají,lidi hulákají,,no katastrofa:-)))) Já si ale myslím,že ona za všechen ten hluk v daném místě může Billa!!!Dávám návrh: pojďme ji tu zrušit !!! :-)))))))) Anebo že by lidé počítali s tím ,že když si kupují byty,součástí jejichž objektu, má být supermarket,že tam asi velký klid nebude?To si snad mohl myslet jen .....nevím kdo:-))))
Poznámka k Nanny: sáčky na výkaly,opravdu nejsou na každém rohu,nosím si své toto neřeším,i když si myslím,že za to co městské části platím,by toto mělo být minimem co za ně udělají...ale co štve mně,že nejednou vidím maminky s jejich ratolestmi,na které to taky někdy přijde venku,však je to lidské,ale neviděla jsem jedinou,že by si to po svém dítěti uklidila anebo je rozdíl dětský a psí sekrement ???Ale ono je to v podstatě jedno,ona příroda má na rozdíl od lidí rozum a s tímto si poradí,ale jak si poradí s naším bordelem ? Jen se podívejte co je všude je jen vajglů..na ulicích,zastávkách,trávnících.tohle bych zas pokutovala já!!!!!!!
,

odpověď


[ zaslal Jana, 01/30/19 16:00 ]

Dobrý den, nad Billou bydlím a štěkajicí psi mi tedy vadí, máme doma malé miminko a dost často se mi budí právě díky nějakému hafanovi co tam 20 min štěká a vyje na celé kolo...a že jich je denně hned několik :( Byla bych určitě vděčná za nějaké omezení, nebo alespoň za špetku ohleduplnosti majitelů pejsků, kteří si asi neuvědomují, že jejich drahouška nemusí poslouchat celá čtvrť.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.