Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        6. srpen - 2012- 07:58
 Jméno :               Petr z Kbel
Dobrý den paní Imramovská,
je hezké že jste vypucovali Jílemnickou, ale co takové menší ulice jako je Svijanská, Kramlova, Divišova atd. Někde chodník je - již zarostlý a tam co není zarůstá silnice a přilehlé pruhy okrasných rostlin. Předpokládám, že toto máte ve smlouvě také. Předchozí firma se o to průběžně starala.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Petr Imramovský, 08/07/12 09:55 ]

Dobrý den,
k Vašemu dotazu - práce v ulici Svijanská již začali a následně budou pokračovat i v dalších Vámi jmenovaných ulicích. Plánování prací se však odvíjí také od počasí. Všechny práce postupují podle plánu prací dohodnutého s ÚMČ Praha Kbely. Petr Imramovský ml.

odpověď


[ zaslal Petr z Kbel, 08/07/12 12:45 ]

Děkuji za odpověď. Možná než používat opakované fráze, by bylo vhodné plán prací dohodnutý s MČ (jistě existuje jeho písemné znění) vyvěsit na webu (buď UMČ nebo Vašem). Určitě není harmonogram tajný.
Ke zmíněné lokalitě jenom jednu poznámku. Možná by bylo vhodné se o všechny Vámi ošetřovaná místa starat pravidelně a ne jednou za rok a ještě k tomu v srpnu. To už můžete rovnou nechat do podzimu, ono to stejně zvadne a zmrzne.

odpověď


[ zaslal Martin Hrubčík, 08/07/12 15:07 ]

Ve smyslu mého předchozího příspěvku (pí. Katka Katkovaná - 3. srpen - 2012 - 10:37) Vám děkuji za informaci.
Jakmile se v činnosti pracovníků veřejné služby uvolní časový prostor, bude po koordinační dohodě s úklidovou firmou přistoupeno k využití možností pracovníků veřejné služby i na úklid Vámi uváděných ulic.

S přáním krásného dne

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely, 197 04
Tel: 284 08 08 31
email: martin.hrubcik@kbely.mepnet.cz

odpověď


[ zaslal Petr z Kbel, 08/07/12 21:16 ]

Pane Hrubčíku jsem rád, že se vyřeší problém zmíněných ulic a vítám zapojení osob dlouhodobě nezaměstnaných. Avšak nechápu toto suplování činnosti firmy nasmlouvané na údržbu Kbel. V tom případě je něco špatně. Buď smlouva neobsahuje všechny části Kbel, o které je třeba se starat nebo se kreje neschopnost firmy dostat svým závazkům vůči ÚMČ.. V minulosti nebyly takové problémy jako v letošním roce, nebo se mi to jen zdá?

odpověď


[ zaslal Martin Hrubčík, 08/08/12 16:29 ]

Vážený pane Petře.
Rozumím Vašemu příspěvku, ale vězte, že pracovníci veřejné služby nemají za úkol kohokoliv suplovat. Plně respektuji činnost pracovníků úklidové firmy.
Rozdíl mezi smluvní firmou a pracovníky veřejné služby je však při bližším pohledu zřejmý.
Činnost úklidové je řízena stabilním smluvním plánem.
Oproti tomuto pracovníci veřejné služby jsou již ze své podstaty a počtu jen jakousi údernou zásahovou jednotkou v případech, kde by okamžitý přesun úklidové firmy byl vzhledem k úkolům stabilního plánu zbytečně náročný a zdržující.
Proto jsem ve svém prvotním příspěvku tohoto vlákna (viz. 7. srpen 2012 15:07) uvedl zmínku o "koordinační dohodě s úklidovou firmou".
Každopádně mohu dodat, že pracovníci veřejné služby oproti prvotním předpokladům jsou šikovní a pracovití. V současnosti se však mění jejich turnusy, takže se jejich počet povážlivě zmenšil. Mějte prosím tedy trpělivost, pakliže nebudou reagovat dostatečně promptně na Vámi zasílané podněty.
Začátkem září očekávám, že se jejich řady zase rozrostou. Limit je v současnosti dán na 50 osob, takže jestliže jej Úřad práce ČR bude schopen naplnit, tak i Vaše podněty budou řešeny obratem do druhého dne.

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely,197 00
Tel: 284 08 08 31
email: hrubcik.martin@kbely.mepnet.cz

odpověď


[ zaslal Petr z Kbel, 08/09/12 10:23 ]

To je vše chválihodné, ale stále mi není jasné proč nejsou tyto ulice (včetně okolí a i již zmíněná a realizovaná Jilemnická) ve správě firmy, která na tuto činnost byla nasmlouvána. Stále se mi naskýtá otázka, že něco je špatně - buď smlouva nebo firma. Domnívám se, že toto není dotaz pro Vás, pane Hrubčíku.

odpověď


[ zaslal Pavel ze Kbel, 08/10/12 14:18 ]

Nejlepsi by asi bylo kdyby pan Petr ze Kbel zvednul zadek od pocitace a pred svym domem si uklidil sam kdyz ma tolik casu. Nemusel by pak teoretizovat tady na webu a ulici by to prospelo :-)

odpověď


[ zaslal Petr z Kbel, 08/12/12 17:10 ]

Já na rozdíl od Vás před svým domem uklizeno mám.
V podstatě o nic nejde, pouze o peníze a stav, který nekrituzuji pouze já, ale mnoho dalších na tomto webu. Úklidová firma očividně nestíhá a jejich nedostatky supluje někdo jin, Pavle ze Kbel. Ostatně nevím proč bych nemohl teoretizovat, trochu jste si popletl dobu, kde jsme drželi pusu a krok. Svolejte akci Z a všechny nedostatky odtstraníme sami. Druhá rada, když se vám to nelíbí, tak to nečtete, ostatně dotaz nebyl (v případě že nejste zaměstnanec ÚMČ) určen Vám.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.