Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        14. srpen - 2012- 18:10
 Jméno :               Pepa ze Kbel
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se budou někdy prodávat obecní byty. A pokud ne, tak proč? Některé domy se podařilo prodat. Jedná se mi o to, že bych chtěl do bytu investovat ale za těchto podmínek je to vyhazování peněz. A domy jsou 50 let staré. Děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Lubos, 08/15/12 07:07 ]

Prodavat se nebudou, protoze mesto nema zajem je jako vlastnik prodavat. Coz je logicke. V Praze jsou domy i vice nez 500 let stare a take stoji, takze to ze je dum stary 50 let asi nebude duvod, aby je mesto prodavalo. Na pronajmu mesto urcite neprodelava, takze to asi bude duvod, proc byty neproda.

odpověď


[ zaslal Petr, 08/15/12 14:30 ]

Ja take nevidim duvod aby se obecni byty prodavaly. Je prece jasne ze ne kazdy si muze dovolit byt a pro tyto lidy prece najemni byty jsou ne? Pokud chcete investovat do vlastniho nic vam nebrani si vlastni byt koupit jako rada dalsich lidi.

odpověď


[ zaslal Pepa, 08/15/12 22:01 ]

To máte oba pravdu ale do hypotéky na 30 let opravdu nepůjdu, jenom blázen v dnešní době nejistoty do toho půjde.................Jinak je pravda také, že v Praze jsou domy i velmi staré ale pokud víte, výstavba byla trošku z jiného matroše :-) a to se tady na těch domech (Kbelích) určitě nevedlo.
Proč jste ale neodpověděli na mou druhou otázku, že některé domy se úspěšně prodaly.

odpověď


[ zaslal Petr II, 08/16/12 10:28 ]

když "do hypotéky na 30 let opravdu" nepůjdete, proč Vás tedy zajímá prodej obecních bytů? :-)

odpověď


[ zaslal Filip, 08/16/12 11:53 ]

Asi myslí prodej obecních bytů za výhodných podmínek pro kupující. Prodej se nechystá a i kdyby se chystal, pokud budou podmínky výhodné, může si domy koupit kdokoliv, nikde není nárok nájemce koupit si byt.

odpověď


[ zaslal Petr, 08/16/12 14:05 ]

Presne, asi myslim prodej bytu za 10% hodnoty najemci, to bychom asi brali vsichni. Jen doufam ze toto se nestane protoze to je na ukor vsech ostatnich co si byty musi koupit za trzni cenu. Je to proste jednoduche, pokud nekdo chce investovat do vlastniho musi si vlastni koupit. Pokud ne, jsou najemni byty.

odpověď


[ zaslal Pepa ze Kbel, 08/16/12 15:51 ]

Jo jo vážení, zase závist ale já a má rodina v těchto bytech bydlí 50 let, tak že předkupní právo stále platí. Jinak pro některé občany ze Kbel to vyšlo, myslím prodej obecních bytů. Možná, že jsou trošku více známí s některýma z obce............Další - hypotéka neznamená, že byt je Váš, to až po kompletním splacení, tj po 20 - 30 letech. Do té doby Vám to může banka zabavit :-) No a každopádně děkuji, za snahu mi odepsat ale cítím a vím, že někteří z Vás jsou přímo v zaměstnaneckém poměru MČ Praha 19 :-)
Jinak se budu dále zajímat o prodej těchto obecních bytů ale jinde než na Praze 19............čuju totiž levotu :-)

odpověď


[ zaslal Pavel, 08/17/12 08:01 ]

Kdyz to predkupni pravo plati, vyuzijte ho! Pokud tedy verite tomu, ze Vam nejake vzniklo:)

odpověď


[ zaslal milan, 08/18/12 12:22 ]

Jo to by se to kupovalo , kdyz obec domy opravila (nove strechy, okna, fasdy a dalsi) ;-)

odpověď


[ zaslal Petr, 08/21/12 11:22 ]

Nejsem teda v zamestnaneckem pomeru u zadne statni organizace ani MC Praha 19, nic vam nezavidim ale porad nechapu proc by se mely obecni byty prodavat za jakkoliv zvyhodnene ceny. Jasne ze je byt vas az po uplnem splaceni, to je prece normalni ne? A banka vam nic nezabavi pokud budete splace hypoteku jakou si s bankou domluvite. Predkupni pravo proc ne, pokud se bude prodavat, ale za trzni cenu. Co je na tom sloziteho?

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.