Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        22. srpen - 2012- 17:34
 Jméno :               Igor
Dnes se na přejezdu v Jilemnické ulici srazil vlak s autem (bylo to ve Kbelích, nikoliv v Čakovicích, jak píšou některá media a informoval i ČRo1). Řidič měl velké štěstí, že mu vlak zachytil jen 5. dveře a on skončil jen 10 m v poli, zatímco vlak o 300m dále i s částí auta na nárazníku.

Chtěl bych ale požádat MČ P19 o zvýraznění tohoto přejezdu, protože standardní značení je ve směru od Kbel nevýrazné (od Ctěnic totéž značení stačí, přejezd je zdálky viditelný).
- přejezd je v dolíku a za zatáčkou,
- při příjezdu vadí ve výhledu stromy a keře,
- signalizace vpravo je vidět pozdě.
- na trať vlevo/vpravo není vidět ani z bezprostřední blízkosti,

Navrhoval bych 2 řešení:
- světelná a zvuková signalizace umístěná (rovněž) vlevo /nutno projednat se SŽDC, ale není to neobvyklé řešení/,
- dát před přejezd značku STOP a ca. 100m před Dej přednost v jízdě s barevným zvýrazněním.

Prosím o zvážení, takové štěstí jako dnes už by další řidiči mít nemuseli. Děkuji.

IK


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, ved.odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19, 08/22/12 19:30 ]

Vážený pane Kárníku,

děkujeme za Váš podnět, kterým se budeme dále zabývat.

Železniční přejezdy pravidelně kontroluje jak silniční správní úřad ve spolupráci s dopravní policií, tak správce komunikace tedy TSK HMP. Řidič je na blízkost přejezdu upozorněn už za křižovatkou s komunikací Luštěnická, dále za křižovatkou s komunikací Veselá a před křižovatkou s komunikací Pod Nouzovem. Podle našich informací jel řidič nepovolenou rychlostí (kolem 80 km/h) a signalizace byla v pořádku. Pokud teoreticky řidič signalizaci nezaregistroval, měl jet podle obecné zákonné úpravy automaticky rychlostí 30 km/h.

Obávám se tedy, že takovýto typ řidiče žádné dopravní značení nezastaví. Zvážíme zejména možnosti úprav dopravního značení v tomto místě v konzultaci s dopravní policií.

S pozdravem Vladimír Bílek,
vedoucí odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


[ zaslal Igor, 08/22/12 21:06 ]

Dobrý den, pane Bílku,

děkuji za odpověď. Jak i Vy píšete, značení je standardní, to nepopírám. Ale sám musíte uznat, že ze strany od Kbel je nepřehledný a ne zrovna bezpečný. Opravdu mi jde spíš o to ho více zviditelnit. Jezdím přes něj denně, takže ho znám, ale z této strany na něm nemám nejen já dobrý pocit. Když jedu od Ctěnic. tak vidím světla, příp. samotný vlak již z dálky. I ta budka, co tam stojí, moc výhledu nepomáhá. Samozřejmě by nejlepší byly závory, ale to je spíš na někoho jiného.

Děkuji za Vaši snahu a zdravím
IK

odpověď


[ zaslal Bill, 08/23/12 01:37 ]

Doporučuji trvalé umístění jednoho četníka MP, aby pozvolna řidiče přes přejezd převedl. Jsme opravdu již tak zdegradovaní, že musíme mít na vše nařízení, příkazy a zvýraznění abychom dokázali to co naši otcové a matky před třiceti lety? Tedy nejeztit přes koleje, když bliká červená?

odpověď


[ zaslal suila, 08/23/12 07:33 ]

Dobrý den,
myslím že kdyby onen řidič respektoval červené výstražné blikání a k tomu i zvukové (tedy pokud mu v autě neřvalo rádio)tak se ta nesmyslná nehoda nemusela stát.
Na tomto přejezdu má většina řidičů přirozený respekt už proto že je na tak špatném místě kde je z pravé strany vidět vlak hodně pozdě až když vyjede ze zatáčky.
To že pán tolik pospíchal že riskoval vlastní život přejetím kolejí kde fungují výstražná zařízení a nestihl to, je věc svědomí řidiče samotného.Ano měl veliké štěstí,kdyby ten přejezd byl tolik nepřehledný jak píše pan Kárník tak tam těch nehod je daleko více.Žiji ve Kbelích přes 40 let a tohle je asi 4 nehoda co já vím a vždy tam někdo vjel protože nechtěl čekat.

odpověď


[ zaslal Petr, 08/23/12 10:18 ]

Taky si myslim ze pokud nekdo vjede na prejezd kdyz jede vlak a jeste blika cervene svetlo tak tomu asi zadna znacka Stop nepomuze. Proste si asi myslel ze to vyjde a ono to skoro nevyslo, tak je to nasich silnicich dnes bohuzel normalni. Neni mi jasne jak muze nekdo prehlednout zeleznicni prejezd, to prece snad ani neni mozne.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.