Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        23. srpen - 2012- 13:15
 Jméno :               Petr ze Kbel
Dotaz na f. Imramovský:
Můžete mi odpovědět zda máte mimo jiné v náplni práce odstraňování plevele z chodníků ze zámkové dlažby (případně ze zámkové dlažby ulic v obytných zónách)?
Děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Markéta Imramovská, 08/23/12 14:24 ]

Dobrý den, ano údržba chodníků je v naší péči. Na hlavních tazích probíhá druhé kolo postřiků, vedlejší ulice někde jsou hotové, jinde se teprve bude dělat první. Tento týden se dělal opakovaný postřik zastávek autobusů na Mladoboleslavské a probíhá postřik v lokalitě mezi RD od Jilemnické mezi Toužimskou a tratí směrem do Letňan. Poprosím Vás o konkrétní ulici, po postřiku se 1-3 týdny čeká než "zabere"- dostane se do kořenů, pak se odstraňuje, když se to uděká sřív, účinek klesá a rychle se situace opakuje.
Markéta Imramovská

odpověď


[ zaslal Bohouš, 08/23/12 20:46 ]

V ulici Valdická je chodník zarostlý a v ulici Drahotická je zarostlá komunikace,že nejsou vidět ani obrubníky tam jste ještě nebyli.

odpověď


[ zaslal Petr ze Kbel, 08/23/12 21:09 ]

V tom případě mě zajímá Divišova, Kramlova, Pelnářova, Svijanská. Možná bych mohl v okolí jmenovat více ulic. Můžu Vám napsat, to tu ještě nebylo. Je konec srpna a vy střílkáte první kolo. Stejně tak je bída okolní zeleň v uvedených ulicích. Váš jmenovec mi před několika týdny odpovídal, že je již započato. Tak v tom případě nevím kde, protože to vidět není. Nějak nám ty Kbely zarůstají, nevíte čím to je?

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 08/24/12 08:19 ]

Dobrý den, Drahotická, Valdická je postříkaná na přelomu minulého a tohoto týdne, Drahotická byla zapomenutá. V dalších ulicích této lokality se pokračuje.
"Kbely zarůstají" myslíte chodníky nebo keře? Nechci rozvíjet debatu ani se jakkoli vymlouvat, ale začali jsme pracovat v květnu, to je doba, kdy keře mimo živých plotů mají být ořezány, je to práce, která se dělá v předjaří, březen duben. Jestli máte zahradu víte to, je to řádný termín. Každopádně se se řezy začalo až námi v květnu. Dohnat to není snadné při množství keřových skupin v obci a běžné údržbě. To že řežeme teď je po zahradnické stránce tedy v podstatě špatně. Plevel v chodnících je nepříjemý a nehezký, ale jeho odstraňování probíhá.
Jak jsem uvedla, nechci se na nic vymlouvat, poprosím Vás o trpělivost, je to nová zakázka, nový zákazník a chvíli trvá, než se vše sladí. Jsme zvyklí odvádět svou práci dobře, důkazem toho je naše "stálost" na zakázkách a reference, nepracujeme každou sezónu pro někoho jiného. Poprosím Vás tedy o trochu času, první sezóna je vždycky náročná.
Děkuji Markéta Imramovská, imramovska@imramovsky.cz

odpověď


[ zaslal Petr ze Kbel, 08/24/12 11:19 ]

Dobrý den paní Imramovská, neodpověděla jste mi na konkrétní ulice, pouze jste zmínila dotaz Bohouše. Ve své invektivě mám na mysli to co roste kolem silnic v obytných zónách. Tam nejsou jen dřeviny, které se musí stříhat. On tam roste mezi nimi i plevel, který občas musí někdo vytrhnout a už vůbec se nedá stříkat. Posekat trávu sekačkou, postříkat plevel a co to ostatní?

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 08/24/12 12:39 ]

Dobrý den Ve Svijanské se pracovala, zkontroluji, jestli něco nevynechali. V Kramlově a Pelnářově se pracuje dnes. Některé ulice v této oblasti ještě nejsou, pracuje se na tom. Vím, že záhony je třeba vyplít, ale on ten plevel neroste jen občas, některé záhony nejsou mnohdy ani vidět. To ale není plevel za čtyři měsíce. Je to převážně pýr, který byl patrně už v zemi při realizaci - výsadbě keřů. Nejlepší je použít na tohle chemii, ale to je také možné jen brzy na jaře, pak už neúčinkuje. Pokud bychom měli na jaře ostříháno, jak by správně mělo být, teď bychom běžně pleli i když manuálně, ale šlo by to mnohem rychleji. Jak jsem řekla, nechci se vymlouvat, jen Vás žádám o trpělivost.
Děkuji Markéta Imramovská

odpověď


[ zaslal Helena Kratochvílová, 08/26/12 21:54 ]

Dobrý den já bych to zjednodušila - předešlá, tuším ,ukrajinská firma měla vše včas a nebylo potřeba sem nic psát, nic připomínat. Bydlím ve Valdické a plevel ze silnice si odstraňuji sama, aby to k něčemu vypadalo, sousedé vesměs taktéž.

odpověď


[ zaslal Petr ze Kbel, 08/27/12 15:26 ]

Super, tak to řekně našim sousedům ve zmíněných ulicích. Já to dělám taky tak. Na druhou stranu proč nasmlouvat firmu, když si to můžeme všechno dělat sami. Máte pravdu, že v předešlých letech k tomuto stavu nedocházelo. Přijde mi to, že když někdo napíše kde je nedostatek, tam firma Imramovský běží pracovat. A aby to bylo vidět, tak tam nechají občas nějakou kupku trávy. Doufám, že se mýlím. Možná že by nebylo špatné zveřejnit plány údržby podle uzavřené smlouvy.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.