Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. září - 2012- 14:39
 Jméno :               Dana
Dobrý den,
žádám p. Bílka (vedoucí odd.dopravy) o informaci k reorganizačním změnám v MHD. Připomínky MČ Prahy 19 k reorganizaci MHD nebyly ze strany HL.m. Prahy a spol. Ropid akceptovány. Od 1. 9. plyne dvouměsíční lhůta pro úpravu některých spojů a případné korekce. Chtěla jsem se zeptat, zda už, případně jaké kroky podniká ÚMČ Praha 19 k zlepšení dopravní dostupnosti?
Děkuji za odpověď.


KOMENTÁŘ


[ zaslal nadka, 09/03/12 16:29 ]

Dobrý den, nemohl by autobus 201 končit na stanici Kbely, nebo se otáčet až v Satalicích, vždyť plno lidí jezdí nakupovat do Billy autobusem, postavily se tu nové domy a nakonec sem autobus nezajíždí, to je trochu divné. Děkuji za odpověď

odpověď


[ zaslal Lenka, 09/03/12 16:35 ]

Dobrý den, moc se přimlouvám, aby se s tímto problémem prodloužení na trase č. 201 něco udělalo. Děkuji Lenka

odpověď


[ zaslal Mirek, 09/05/12 14:49 ]

Myslím jako dopravák, že NADKA má velmi dobrý návrh, prodloužením linky 201 do Satalic a tam její obrat by vyřešil spojení s Černým Mostem (přestup na linku 186) a znovupropojení Kbely-Satalice.

odpověď


[ zaslal Martin, 09/05/12 15:23 ]

A taky jeden protinázor. Jako obyvatel oněch nových domů jsem důrazně proti jakémukoliv bezohlednému zvyšování počtu autobusů vedoucí přes onu novou výstavbu (Žacleřskou). Jde mi především o hodiny nočního klidu. Aktuální počet přes 22 autobusů (řada téměř prázdná) jedoucí přes tento nový střed Kbel mezi 22-24 hodinou mi přijde až dost, spíše v mnoha případech naprosto zbytečný. Pokud jsou linky vytížené, což je případ ranních a odpoledních hodin, pak změny chápu. Autobus = hluk okolo 80db! Se zastávkami přímo sousedí čtyři obytné domy.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 09/05/12 16:03 ]

Na jednu stranu by mě to taky štvalo, na druhou stranu jste se tam nastěhoval zcela svobodně a věděl jste, že je to u rušné silnice a že tam jezdí autobusy.

odpověď


[ zaslal Martin, 09/05/12 16:31 ]

Ano, máte pravdu, to byla moje volba. Já taky nemluvím o autobusech, jež jsou pro Kbely potřebné a dostatečně utilizované. Já mluvím o množství autobusů, jež dle mého subjektivního názoru jezdí naprosto zbytečně v nočních hodinách prázdné nebo s počtem lidí možné spočítat na jedné ruce. Pokud by nejezdily, spíš by to byla pro řadu lidí žijících kolem zastávek ve Kbelích dobrá zpráva.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 09/05/12 18:29 ]

No, je fakt, že těch autobusů pozdě večer jezdí až zbytečně moc. 185 by nemusela jezdit vůbec, když nejede z Palmovky, z Letňan se člověk dostane domů i 201 (po Bakovskou) nebo vinořskými linkami (zastávky na Mladoboleslavské). Můžete to ROPIDu navrhnout jako úsporu, ale myslím, že momentálně jsou zavaleni nadávkami na nové JŘ...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.