Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        7. září - 2012- 13:18
 Jméno :               Pepa
Souhlasím, že přítomnost MěP na vybraných přechodech pro chodce, když jdou děti do a ze školy je více než žádoucí. Myslím ale, že někteří policisté více času tráví v Lidovém domě než na přechodu pro chodce :-)


KOMENTÁŘ


[ zaslal Pavel, 09/07/12 13:44 ]

Já vidím problém i v tom, že Kbely nemají klasické okrskáře. V řadě i velkých čtvrtí je prostě strážník odpovědný jen za relativně malou oblast, pohybuje se tam, je ho tam vidět a lidé ho znají. A to mluvím o Praze. U nás je mám dojem 8 městských policistů, což je dle mého na Kbely více než dost (Vinoř 1, Čakovice 5, Letňany 8, Satalice 2). Ale někde chodit, kromě akcí Úřadu moc vidět nejsou, něco řešit už vůbec ne. Dle mého by velmi prospělo prostě Kbely rozdělit na 8 částí a každou z nich jednomu strážníkovi přidělit. Na každého by pak vyšla oblast stěží několika ulic, snad by je bylo více vidět.

odpověď


[ zaslal Andrea, 09/10/12 12:24 ]

Pavle doufám, že Váš komentář mohu považovat za nadsázku a nepovedený vtip. Ať jsou měští policisté jací jsou, musíte si uvědomit, že jsou to pouze lidé, kteří nemohou svou ,,osminu“ Kbel hlídat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. A těch kbelských se musím zastat, vždy když jdu na procházku se psem do jakékoli části Kbel, v jakoukoli denní či noční hodinu, vždy alespoň jednoho z nich potkám. S tím jak vykonávají svojí práci mám také dobrou zkušenost. A že se dojdou občerstvit nealko nápojem do hospůdky na tom nevidím nic špatného, přece mají nárok na pauzu. Nevysedávají tam a když tak ve svém volnu a do toho Vám Pepo, podle mě, vůbec nic není.

odpověď


[ zaslal Karel IV, 09/10/12 13:32 ]

No spis i mne zarazi, ze Vinor Satalice Cakovice maji stejne mestaku jako Kbely, kdyz vicemene kazda z tech ctvrti je rozhlohou totozna s tou nasi a navic jak nam bylo vysvetleno nedavno v casopise Kbelak, trestna cinnost se na uzemi Kbel prakticky vubec nepacha...

odpověď


[ zaslal Martin Hrubčík, 09/10/12 17:37 ]

Vážený Pavle,
děkuji za Váš názor.
Problematika obsazenosti místní služebny MP hl. m. Prahy a metodiky jejího využití, bude taktéž tématem nejbližšího zasedání Bezpečnostní komise MČ Praha 19, o které jsem již v předchozích příspěvcích hovořil.
Názor občanů je pro činnost místní samosprávy velmi důležitý a právě například v rámci zdejší bezpečnostní komise jsou občané, kteří projeví zájem a mají k jednotlivému tématu co říci, zváni, aby přímo při zasedání řekli své návrhy, náměty a poznatky. Nedávno se jí v otázce zabezpečení majetku účastnili třeba předsedové dvou kbelských sdružení vlastníků bytových jednotek.
Z tohoto důvodu bych si Vás Pavle dovolil požádat o zaslání nejlépe e-mailového kontaktu na Vaši osobu, abych Vás mohl právě na nejbližší jednání bezpečnostní komise pozvat, aby bylo možno v rámci komise Vaši myšlenku porovnat s realitou a případně plně rozvinout v praxi.


Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel

ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely, 197 04
Tel: 284 08 08 31

email: martin.hrubcik@kbely.mepnet.cz

odpověď


[ zaslal Martin Hrubčík, 09/10/12 17:41 ]

Vážený Pepo,
taktéž souhlasím, že MP hl. m. Prahy je svojí preventivní činností na přechodech žádoucí a důležitá, avšak nerozumím Vaší připomínce ohledně policistů v Lidovém domě.
Máte-li nějaké objektivní poznatky v této věci, tak si Vás dovolím požádat o sdělení těchto do mého níže uvedeného pracovního e-mailu, aby v dané věci bylo možno učinit případné další kroky.
Děkuji

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely, 197 04
Tel: 284 08 08 31
email: martin.hrubcik@kbely.mepnet.cz

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.