Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        25. září - 2012- 21:33
 Jméno :               Ivana
Dobrý den,
bylo by možné prodloužit provozní dobu ve školkách min. do 17.30, tedy alespoŇ v jedné ze tříd? Např. na Proseku se to již realizovalo. Pro rodiče pracující mimo Kbely, např. v centru Prahy, je 17.00 vyloženě šibeniční termín, někteří zaměstnavatelé nejsou zrovna naklonění "útěkům" z práce, protože normální pracovní doba bývá i do 17.00.

Děkuji za zvážení
Iva


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivan, 09/26/12 08:00 ]

Tak moje zkušenost je, že už po čtvrté hodině většina dětí ve školce není. Jistě existuje možnost, že pár dětí by bylo i po páté hodině, ale určitě by jich moc nebylo. Existují i školky, kde zavírají ve čtyři, což už šibeniční je, ale v pět mi to přijde naprosto ok.

odpověď


[ zaslal Hanka, 09/26/12 10:01 ]

Souhlasím s Ivanou. Také máme stejný problém, proto bychom uvítali prodloužení provozní doby ve školce, třeba jen o půl hodiny. Hana

odpověď


[ zaslal Pavel Dubský, 09/26/12 10:20 ]

A ve které školce? Kbely mají 2 a nejsem si jist, že vůbec zájem je u obou. A případně by to si mělo řešit SRPŠ, kde jsou zástupci rodičů a nikoliv anonymní diskuze na internetu.

odpověď


[ zaslal Martina, 09/26/12 12:30 ]

Také mám zkušenost, že když jdu vyzvedávat do školky kolem půl páté je tam už jen hrstka dětí. Nemyslím si že prodlužovat provozní dobu kvůli 5 - 10 dětem je dobrý nápad.

odpověď


[ zaslal K. Kyralová, 09/26/12 15:28 ]

Dobrý den,

MŠ má provoz od 6:30 do 17:00, tj. 10,5 hodiny, což by mělo dostatečně pokrýt pracovní dobu zaměstnaných rodičů. Školka zajišťuje předškolní vzdělávání dětí, ale nesupluje rodinu. Nebylo by správné, aby dítě trávilo tolik hodin v MŠ. Navíc strava v MŠ je zajištěna 3x denně, což by při delším provozu některým dětem nestačilo. Také vzhledem k pracovním uvazkům všech zaměstnanců by prodloužení provozu bylo problematické. Delší provoz by navíc znamenal navýšení provozních nákladů. Máme zkušenost, že do 17 hodin tu zůstává jen minimum dětí. Z těchto důvodů neuvažujeme o prodloužení provozu v MŠ.

Děkuji za pochopení
K. Kyralová (ředitelka MŠ)

odpověď


[ zaslal Jana, 09/26/12 16:20 ]

Dobrý den, paní ředitelko, myslím, že by bylo lepší posunout provoz MŠ od 7 - 17.30 hod. Kolik dětí vodí rodiče do školky už v 6.30 hod.? Jana

odpověď


[ zaslal Pepa, 09/26/12 20:59 ]

Paní ředitelko,
napsala jste to velmi dobře, školka nesupluje rodinu. Kdy si konečně všichni uvědomíme, že žijeme pro naše děti. Tím, že nás naše děti vidí pouze 2 hodiny denně, tak nevím ale něco není v pořádku. Řešení je více zapojit naše babičky a dědečky, tak jak to bylo vždy.

odpověď


[ zaslal Eva, 09/27/12 08:55 ]

Pane Pepo, někdo nemůže zapojit babičky a dědečky, protože je prostě nemá. Jsme s manželem na vše sami a hypotéku za nás taky nikdo platit nebude, takže pracovat musíme. Nebo se můžeme nastěhovat k vám a vy nás budete živit? V tom případě budu nejšťastnější, že můžu s dětmi trávit klidně celý den. Děti a rodina je pro mne vždy na prvním místě, ale abych mohla dát rodině to co potřebuje, nejdřív na to musím vydělat a pokud budu z práce odcházet každý den dřív, tak za chvíli nebude kde na to vydělávat.

odpověď


[ zaslal Jana, 09/27/12 09:28 ]

Evo, ale oni ani učitelky ve školce nejsou roboti a mají rodiny, platí hypotéku atd atd. Máme pravděpodobně podobný problém jako Vy,také dojíždíme z centra, ale každý si to prostě musí zařídit. Vsaďte se, že kdyby byla školka otevřena do půl šesté, přijde po Vás další, kdo jí bude chtít mít otevřenou od šesti do šesti. Zkuste soukromou školku, některá má otevřeno přes noc i o víkendech nebo paní na vyzvedávání a pohlídání a máte po problému.

odpověď


[ zaslal Petra, 09/27/12 15:42 ]

Dobrý den,
přidám se do diskuse. S manželem jsme vyřešili stejný problém následovně. Já chodím do práce brzy ráno, on vypravuje děti. Já zvládnu vyzvednout děti ze školky/školy odpoledne a manžel mezitím zůstává ještě v práci. Proč to nezkusíte domluvit se svými zaměstnavateli obdobně? Výmluvy na hypotéky mi přijdou vyhrocené. Provoz školky přes 10 hodin denně je dostatečný.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.