Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        28. září - 2012- 12:35
 Jméno :               Kateřina Bundilová
Dobrý den, ráda bych se zeptala a velmi požádala i za jiné maminky, jestli by bylo možné, aby se u vchodu na malé dětské oplocené hřitě v parku dala cedule ZÁKAZU vstupu psů. Mám malé lezoucí dítě a nedávno jsem se dostala do ostrého sporu s jedním tatínkem, který tam byl se svou 10letou dcerou a ani na požádání, aby psa nechal před vchodem nebo odešel na velké hřiště, kde pes může pobíhat, toto nerespektoval, ale vodil si ho na velmi dlouhém vysunovacím vodítku po celém parku. Na výzvu jiné maminky reagoval slovy, jestli má problém, ať jdeme pryč, Převážná většina toto asi zřejmě nepsané pravidlo, že nechává psy před plotem dodržuje, ale na ceduli jsem ho bohužel nenašla. Proto velmi prosím, a myslím si že mohu mluvit za většinu maminek, aby byl vstup psům na malé hřiště v parku zakázán. Mnoho dětí je alergiků a toto jejich zdraví rozhodně neprospívá. Velmi děkuji a prosím o případné přeposlání kompetentní osobě na úřadu. Prosím i vyjádření k této žádosti. Děkuji předem. Kateřina Bundilová


KOMENTÁŘ


[ zaslal Josef Vyskočil, 09/29/12 01:10 ]

Mnoho dětí je alergiků především z toho důvodu, že mají přehnaně úzkostné rodiče, kteří je omezují v jakémkoliv kontaktu se zvířetem ...

odpověď


[ zaslal Pepa, 09/29/12 07:01 ]

Plně souhlasím s paní Bundilovou. Mám také malé dítě a na tohle dětské hřiště pravidelně chodíme. Ale často si přiadám, že dneska děti musí být v oploceném prostoru a naopak pejsci se můžou pohybovat, kde se jim chce (nebo spíš majitelům). Mám rád psy ale tohle už je moc, aby pes měl přednost před dětma. Tak že pane bezpečnostní řediteli, co pak, jak se zachováte a co doporučíte MěP. Budeme čekat než nějaký pes pokouše dítě. Jedná se hlavně o to, že psy po Kbelích vesele pobíhají, bez náhubku a když něco řeknete tak Vám ještě majitel vynadá. Navrhuji umístit alespoň před vchodem na dětské hřiště nápis, zákaz vstupu se psy. Děkuji a hezký den.

odpověď


[ zaslal Barbora Andělová, 10/01/12 08:18 ]

Dobrý den,
v návštěvních řádech dětských hřišť je psaný zákaz volného pobíhání psů. Ale je jistě nevhodné, aby se zvíře pohybovalo v prostoru oploceného hřiště pro malé děti. Proto bude cedule Zákazu vstupu psů nainstalována na oplocené hřiště v Centrálním parku a dále také na hřištích v Sojovické ulici, Pod Nouzovem a v ulici Rožďalovické.
Děkujeme za upozornění a v případě dalších připomínek nebo dotazů mě prosím kontaktujte na e-mailu: barbora.andelova@kbely.mepnet.cz

S pozdravem

Barbora Andělová, referent OŽPD

odpověď


[ zaslal Pepa, 10/01/12 18:58 ]

Děkuji za velmi rychlé jednání a nejvhodnější řešení, přeji hezký týden.

odpověď


[ zaslal Kateřina Bundilová, 10/01/12 20:48 ]

Dobrý den, paní Andělová, děkuji za rychlé vyřešení této záležitosti. Hezký den. K.B.

odpověď


[ zaslal Romča Ulrichová, 10/09/12 11:39 ]

Dobrý den, jsem dlouholetou mažoretkou, s čímž souvisí má vysoká návštěvnost různých parků, kde vystupujeme... Vysloveně mě nadchnul park na Praze 3, Parukářka. Byla tam akce pro veřejnost (kde jsme vystupovali), obrovské množství lidí včetně malých dětí, ale co mě velmi překvapilo, obrovské množství psů, malých i velkých, všichni psi byli navolno, tzn. bez vodítka, ani jednoho psa jsem neviděla s košíkem... a vůbec nikomu to nevadilo. Velcí psi chodili zdravit ty malé, chvilku se pohonili a a po chvíli si šli po svém. Při takové praxi je samozřejmé, že výsledky si páníčkové automaticky uklízeli. Bylo vidět, že psi i děti jsou zvyklí se chovat tak, že tam prostě je i ta druhá skupina. Je automatické, že majitelé si chování psů hlídají, zrovna tak rodiče malých dětí. Myslím si, že ve Kbelích chybí notná dávka tolerance k jiným skupinám, tzn. rodiče dětí versus majitelé psů. Sami máme velkého psa a ač ho máme většinou navolno, nikdy bychom si nedovolili ho spustit z očí a nehlídat jeho chování. Není totiž pravda, aby pes někoho napadnul, aniž by to nešlo poznat z jeho chování, že se chystá něco udělat. Všechno je to o VELKÉ zodpovědnosti a ještě větší TOLERANCI ke druhým. Rozhodně není správnou cestou obě skupiny od sebe oddělovat ploty.

odpověď


[ zaslal Eva, 10/10/12 09:51 ]

Paní Ulrichová, je ovšem rozdíl mezi pobíháním psa v parku anebo vypuštěním psa přímo na dětské hřiště pro nejmenší.

odpověď


[ zaslal Kateřina Bundilová, 10/11/12 19:16 ]

Dobrý den, paní Ulrichová, nebudu se pouštět do filosofických úvah co je tolerance a co je vzájemný respekt. Vaše nařčení, že ve Kbelích chybí lidem tolerance je velmi nefér!!! Věřte, že i já jsem velmi tolerantní občanka Kbel a respektuji, že park je pro všechny, včetně psů. Pokud nějakého se synem potkáme rádi ho pohladíme. Ve své zprávě píšete, že jste byla nadšena otevřeným parkem nikoliv hřištěm. Park ve Kbelích je také volně přístupný pro všechny, je tu mnoho aktivit a akcí a nikde není žádná zábrana ke vstupu, jen malá část je ohrazena pro hraní těch nejmenších, co ještě nechodí. To snad není tak netolerantní. K.B.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.