Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        6. říjen - 2012- 22:10
 Jméno :               Igor
Dobrý den,

vím, že mnohé opakovaně otravuju, hlavně socialisticky smýšlející přispěvatele Tomáše Marného a LSN, kteří jsou vzornými občany Kbel a voliteli ÚV, ale mě jako Kbeláka štve nečinnost MP v oblasti Herlíkovické a Pod Nouzovem. S nepovoleným parkováním se tu nic nedělá, jen bezcenné lístečky bez dalších trestů.
Již opakuvaně tu parkuje např. luxusní BMW X3, slovenská SPZ ZA0920N, asi něčí kamarád anebo někdo důležitější.... Nikdo s tím nic nedělá. Já tu zaparkuji, a už abych na MP vysvětloval kvůli Mračíkovi, že jsem tu na chvíli zastavil, to samé moji rodiče, když odvádějí děti k nám domů. Budeme tu ještě dlouho tolerovat takovéto bezohledné řidiče. Navíc takovýmto bezohledným Jánošíkům odněkaď od Váhu z podterchové jsme pro smích, těm se nic nestane, zaparkujou, přespěj a zas odjedou a všem se vysmějou.
Sorry, ale buď se budeme všichni chovat slušně, anebo si budeme dělat, co budeme chtít.
Třeba p.Hrubčík reaguje jen na příspěvky typu hlídání přechodu u školy zleva, zprava. Ale sebemenší problém znamenající nějakou akci už radši ignoruje. Pokud je záležitost v kompetenci někoho jiného, napište na nej kontak, rád se s ním pobavím. Pokud je někomu můj příspěvek na obtíž (viz LSN - nucený správce hřiště), smažtše mě, odstraňte mě, ignorujte mě, nebudem síi kazit sobotní večer u piva.

S pozdravem
IK


KOMENTÁŘ


[ zaslal Michal, 10/07/12 14:41 ]

Pane Igore,
nebýt napadání konkrétní národnostní skupiny ve Vašem příspěvku, dalo by se s Vámi i souhlasit. Ano, parkování v této oblasti je dlouhodobý problém a nikdo s ním nic nedělá. Ale že by to byl problém zrovna Slováků nebo jakékoliv jiné obecné skupiny lidí, se nedomnívám. A co se týká toho vysmívání, není to tak dávno co jsem slyšel svého souseda, že má doma přes pět set lístků za špatné parkování v Herlíkovické a jak na něj nikdo nemůže. Takže by bylo dobré, pokud byste si své nenávistné výpady odpustil. Zanikne v nich pak to, co jste chtěl svým příspěvkem řešit.
Myslím si, že by stačilo jednou, dvakrát ta špatně parkující auta odtáhnout a byl by na nějakou dobu pokoj. Také nechápu, proč se tomu MP tak usilovně brání (nebyl by to náhodou dobrý příspěvek do obecního rozpočtu?). Do té doby než budou nasazeny pořádné represe, budou se všichni ti, jichž se to týká, jen smát. Nebo se možná něco změní, až tu bude zraněno nějaké dítě, které si tu mezi auty hrají.
Ač tedy s Vaším příspěvkem nesouhlasím, i já očekávám odpověď místního úřadu.

odpověď


[ zaslal Eliska, 10/07/12 16:28 ]

Dobrý den,
připojuji se k dotazu, proč se neřeší nepřetržité porušování zákazu stání v ulici Pod Nouzovem a Herlíkovická. Opravdu se čeká na zranění nebo smrt nějakého dítěte? Je to tady absolutně nepřehledné, ulice je úzká a policii a městkému úřadu je to úplně jedno. Jsou tady i takoví specialisté, kteří na ulici parkují i když jsou volná parkovací místa (příště vypíšu také jejich značky).
Takže děkuji předem za odpověď!!!

odpověď


[ zaslal Ivan, 10/08/12 09:55 ]

to co tu vždy zaniká je fakt, že parkovat se nesmí v žádné obytné zóně a tato značka je použita skoro u všech ulic, víceméně dle mého názoru chybně a zbytečně. Ale je tam, takže pokud by se dodržování zákazu parkování v obytné zóně mělo vymáhat v herlíkovické, musí se to dělat všude. pak se ale zjistí, že polovina aut nemá kde parkovat, přičemž kromě herlíkovické to že lidé zákaz porušují nikomu nevadí, protože často parkují např. u svého rodinného domu, případně na místě určeném pro 3 auta stojí auta 4 apod. ale děti si v ulicích hrát mohou. tj. stejné porušování se děje skoro po celém území Kbel, problém to evidetněn představuje jen v herlíkovické a je otázka proč, zda je to tím, že tam v domech žije více lidí apod. každopádně nevidím důvod řešit jen situaci jedné ulice izolovaně od všech ostatních.

odpověď


[ zaslal Jana, 10/08/12 19:58 ]

Ano, souhlas zrušte ty nesmyslné "obytné zóny" . V některých místech se nedá zaparkovat vůbec, pokud je tam značka zona, .. vyhrazený parkovací místa tam nejsou..

odpověď


[ zaslal Daniel, 10/09/12 10:09 ]

Jano, když chcete zrušit podle Vás nesmyslné obytné zóny, tak klidně zaplaťte chodníky, ale ze svého, já za ně platit nehodlám. Obytná zóna tam, kde jsou RD, je logicky prázdná, ale Pod Nouzovem a Herlíkovická? Umíte si představit tu úzkou ulici ještě s chodníky? Nebo ostatní ulice, kde je OZ? Naprosto souhlasím s Igorem, Michalem, Eliškou. Pokud vím, je v garážích ještě pár neprodaných míst, venku také stále někdo místa prodává nebo pronajímá, tak nechápu líné řidiče popojet tam, kde se může. Zkuste zaparkovat třeba na Václaváku, na Žižkově a co já vím kde..Taky hledám místo na parkování třeba v Karlíně nebo tam, kde se smí a dojdu nebo dojedu. Přes parkující auta je situace v této lokalitě Herlík. a Pod Nouzovem velmi nepřehledná a doufám, že už se konečně začnou lemplíci řešit. Děkuji a pěkný den.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 10/09/12 19:54 ]

Vážený Igore,mám luxusní auto (není to BMW X3) a jsem původem Slovák a věřte,nejsem Jánošík od Váhu.A můžu vám prozradit,že vy pro mě nejste Nikola Šuhaj od Vltavy(nebo co to tu dole teče).Opravdu nejste,ale co jste, jste pro mě rasista.Když tak založte ve Kbelích Ku-klux-klan,nebo NDSAP,tam se vám bude líbit.A pokud přijedete k nám na Slovensko,nebojte,nikdo vás tam zesměšnovat nebude.

odpověď


[ zaslal Martin Hrubčík, 10/12/12 11:47 ]

Vážený pane Karniku,
omluvte prosím pozdější reakci, která nastala z důvodu, že jsem chtěl mít ve své odpovědi ty nejčerstvější statistické údaje.
Jak již kdosi v předchozích příspěvcích velmi přesně uvedl, tak ono toto téma s mojí pracovní agendou ani nijak moc nesouvisí, ale byl-li jsem přímo sloven, tak si dovolím zde svůj názor uvést alespoň z pohledu tajemníka bezpečnostní komise a kbelského občana.
Jsem zvyklý na věcnou diskusi, a proto si dovolím jen podotknout, že Městská policie hl. m. Prahy v předmětné oblasti řeší 200 – 400 dopravních správních deliktů měsíčně.
Domnívám se, že takto se nečinnost strážníků neprojevuje, ačkoliv ji samozřejmě tak můžete chápat a vyjadřovat se o ní.
Já osobně si činnosti městských policistů v této věci velice vážím.
Druhou otázkou jsou však samozřejmě výsledky vyplývající z této činnosti, kdy každý občan oprávněně očekává, že takováto činnost poučí přestupce, odradí ho od dalšího páchání protiprávních skutků a řádné občany utvrdí ve správnosti jejich zákonného postoje.
Toto již ale není svěřeno ani Městské policii hl. m. Prahy, ani radnici MČ Praha 19, ale odboru dopravně správních agend hl. m. Prahy.
Tento správní orgán plně v souladu se současnou legislativou tyto přestupky projednává a rozhoduje v nich.
Není tajemstvím, že existuje mnoho zákonně účinných výmluv a kliček, které toto projednávání velmi účinně hatí, ale to již není v moci ani Městské policii hl. m. Prahy, ani radnice MČ Praha 19, ani Magistrátu hl. m. Prahy, ale spadá to do moci zákonodárců.
Jak však řešit tento problém?
Snadno.
Činnost městské policie bez spolupráce nás kbelských občanů nemůže být tak účinná, jako s naší pomocí.
Nás tento problém pálí, a my musíme najít odvahu pomoci projednání přestupku třeba svědectvím, že problematicky parkujícím vozidlem přijel právě ten a ten přestupce, a nikoli nějaká imaginární osoba jemu blízká, o jejíž totožnosti odmítá vypovídat apod.
Máte-li k problému či jednotlivým případům nějakých poznatků kontaktujte mě prosím nějakým způsobem z níže uvedených možností.

Děkuji

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 – Kbely, 197 04
Tel: 284 08 08 31
email: martin.hrubcik@kbely.mepnet.cz

odpověď


[ zaslal Michal, 10/13/12 16:15 ]

Pane Hrubčíku,
nezlobte se, ale nemohu s Vámi souhlasit. Když pominu obecnou nechuť kohokoliv z nás jí svědčit proti svému sousedu, naráží tento Váš návrh na mnoho dalších objektivních problémů
- ve většině případů není možné identifikovat, kdo s autem bezohledně zaparkoval (řidiče neznám, řidiče jsem neviděl, v nejlepším případě půjde o tvrzení proti tvrzení)
- při projednávání přestupku stačí prohlášení majitele auta, po svědectví se nikdo neshání

Možná jsem příliš naivní, ale stále mi nikdo nevysvětlil tu naprostou nechuť řešit situaci odtahem alespoň těch nejkřiklavějších případů bezohlednosti a ignorance.

odpověď


[ zaslal Jiří Hradil, 10/13/12 17:30 ]

Dobrý den,

připojuji se k výše uvedenému a prosím o informaci, proč není možné auta parkující v obytné zóně odtáhnout na náklady majitele? Za pár odtahů by tady bylo čisto. Co konkrétně tomu brání?

Děkuji,

Jiří Hradil

odpověď


[ zaslal Honza, 10/13/12 23:23 ]

Me by docela zajimalo kde vsichni co vedi jak na vec parkuji? Je prece jasne ze obytna zona to nevyresi, auta nekde zaparkovat musi a fakt je ze ten kdo projektoval ulici a domy zrejme parkovani zrovna nedomyslel. Takze neni to jen o tom vsechna auta odtahnout (to ani dle zakona neni mozne, zkuste si o tom neco precist) ale najit reseni pro vsechny, ridice i chodce. Pro ty, kteri me po tomto prispevku hned napadnou ze tam parkuju taky podotykam ze parkuju ve Kbelich, ale zadny zakaz neporusuji.

odpověď


[ zaslal Jiří Hradil, 10/14/12 12:33 ]

Mícháme tady 2 věci - dostupnost parkování a vymahatelnost práva. Tady řešíme porušování zákona. Jedním z povinností státu a podřízených složek (v tomto případě MČ) je ZAJISTIT VYMAHATELNOST PRÁVA, v případě, že se porušuje zákon. To opravdu neexistuje žádný legální způsob, jak řidičům zamezit parkování v obytné zóně, které je protizákonné?

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 10/14/12 13:16 ]

A to se tu nějak pozapomnělo na sekání trávy,na to až si někdo vzpomene,dá to dohromady,to teprvbe budou grády.

odpověď


[ zaslal Marek Bedřich, 10/14/12 15:33 ]

Soudruhu Hradile, málo čteš moc mluvíš,
samospráva včetně MČ Praha 19 není podřízenou složkou státu.
Tos trochu zaspal, ne? Běž se podivat na dveře radnice fakt tam není napsáno „národní výbor“, to fakt ne.
Ta doba už je pryč když se porušovali lidská práva a za přestupek jsi dostal nakládačku.
Dneska už k odtažení auta potřebuješ mít nějakej důležitej zákonnej důvod jako je třeba zabránění průjezdu či tak něco.
Jenže tak ostrý to tu není, ikdyž to je někdy echt nepříjemný.
Lidi dělaj prasárny a jak řiká hrubčík je potřeba je bez vyjímek klepnout přes prsty.
Je tu možnost parkovat, prakuj. Neni tu možnost parkovat, vodjeď.
Si línej udělat pár kroků z parkoviště zaplať pokutu co de do rozpočtu radnici co nám to pak dá v lepších chodnících zpátky.
A že se lidi vymlouvaj? No vymlouvaj, když je necháme. Děláme před sousedem mrtvýho brouka, aby příště něco nekecnul o nás, páč nás to asi ani tak moc nebolí.
Tak by tu špinavou práci mohli udělat měšťáci když budu dost dlouho a vytrvale křičet, žejo?
Hele Hradile, nemohli, páč by je po prvním nebo druhym protiprávním odtahu vyhodili, když by je první odtaženej zažaloval. /Třeba zrovna ty, co?/ Bohužel tak hloupí měšťáci nejsou.

odpověď


[ zaslal Aleš, 10/14/12 20:40 ]

Soudruhu Bedřichu, jako za co by kdo koho žaloval? Auta tu nemají co parkovat a porušují předpisy, tak si pak můžou stěžovat leda na poště nebo hudrat u bedny na svoji lenost. Míst v garážích na parkování je ještě dost, stačí si je koupit jako my ostatní. Je to stejný jako všude jinde, na Žižkově a všude jinde kde je zákaz se prostě botičkuje a odtahuje. A že tu parkující auta ničemu nebrání? 1, Nedá se zajet do řadovek a do garáží ( stačí malé náledí a sejmu jim plechy-jejich chyba), 2, bezpečnost-nikoho nebaví neustále uskakovat a uhýbat, je to o "hubu". Furt dokola!!!!! Nechápu, co se tady pořád řeší :-( Zákaz a předpisy platí pro všechny stejně ať se nám to líbí nebo ne.

odpověď


[ zaslal Jiří Hradil, 10/14/12 22:02 ]

Pane Marku Bedřichu,
přijďte mi do očí říct "soudruhu", Jiří Hradil, Pod Nouzovem 9 :).

Jak psal Aleš, předpisy a zákony platí pro všechny stejně a není možné jakkoli omlouvat protizákonné jednání.

odpověď


[ zaslal Jiří Hradil, 10/14/12 22:15 ]

Jinak P19 je samospráva s přenesenou působností státní správy. Její umístění "pod státem" je z pohledu nutnosti dodržovat zákony, ale to je jasné. To jen tak pro úplnost.

Osobně myslím, že kdo tady parkovací místo chtěl, ten už ho má. Já jako majitel více než 1 stání vím, že není problém místo koupit/pronajmout. Když to nejde Pod Nouzovem, tak jinde. Spíše je to lenost, nesolvence, drzost a spoléhání na děravé či neúplné zákony.

Žádám tímto MČ Praha 19, aby všemi legálními prostředky zajistila soulad se zákonem a neopakování protiprávních skutků.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 10/15/12 12:42 ]

Nedalo mi to a jel jsem do ulice Pod Nouzovem. Aut bylo zaparkovaných pár,všude se dalo projet,nikde nikdo (asi bylo moc zima).Žádné maminky s kočárkama,nikdo se nikde nemotal,tak jsem to trochu přimastil a úplně v klidu.Nakonec docela rychle,ale nebylo koho ohrozit,prostě tam nikdo nebyl.Projel jsem to několikrát tam a zpátky,ale nijaký problém s průjezdností jsem nezaznamenal.Zkusmo jsem si zkusil jako zajet jako do jednoho domku,před kterým stálo jakoby překážející auto a v pohodě jsem to zvládl.Kdybych tam bydlel a chtě tam opravdu zajet,tak si myslím,že bez problémů. A to mám velké auto a řídit moc neumím. A sám majitel,kterému se tímto omlouvám za vyrušení a obtěžování mou otázkou, se divil , o co jde.Můj závěr ( určitě je špatný,už tady vidím ty reakce,neumím česky a jsem původem Slovák,mám drahé auto a jsem bohatý a navíc mám po bábě blbí jméno),ale prostě je,v té ulici chcip pes,jak říkáte vy v Česku.Možná proto se někdo ozývá, aby upozornil.Jen jedné věci jsem si svým slovenským okem ,koukaje ze svého drahého vozu, všiml. Není zcela dokonale posekána tráva.A světe,zboř se.

odpověď


[ zaslal Igor, 10/15/12 23:16 ]

Dobrý den, pane Hrubčíku,

děkuji za odpověď, obzvláště pokud nejste ten správný adresát, ale přeci jen, Vaše pozice "Bezpečnostní ředitel" svádí k tomu oslovovat Vás.
Já nechci primárně hlásit některé notorické přestupkáře, obzvlášť takové Marné řidiče, co se k přestupkům hrdě hlásí. Ale třeba se i k tomuto budu muset brzo snížit.
Ale třeba můžeme zkusit parkovat oboustranně, přestupek bude vzájemný a navíc neprojede nikdo. Dávám tuto myšlenku do pléna, ono když bude zablokovaná celá ulice, tak se třeba rozhoupe víc lidí. A budu to navrhovat i známým, co tu (většinou legálně) parkují. A když to udělá jeden soused u Jilemnické a jeden u Semilské, tak aspoň bude legrace :-))
Jinak jsem taky příznivcem odtahů, jak tu někdo navrhuje, hlavně pokud to pomůže obecní kase. On takový odtah navíc způsobí minimálně problémy se sháněním auta bez ohledu na to, zda zaparkovala manželka, milenka anebo tchýně. Pokud někdo permanentně znepříjemňuje život ostatním, proč ho neznepříjemnit i jemu?!?
Anebo jinak: zaparkujme po 1 autu před a za takového hříšníka (ač sami takto hříšníci), max. ve vzdálenosti 10 cm, optimální k tomu je ráno pracovního dne.

Děkuji Vám a přeji co nejméně paličáků jako jsme my diskutující.
Bude-li třeba a když už mě to přestane bavit, tak Vám zavolám nebo napíšu.

S pozdravem
Igor K.

odpověď


[ zaslal Jiří Hradil, 10/16/12 15:07 ]

Fajn, takže Tomáš Marný tady přiznává, že porušuje předpisy a v obytné zóně jel "docela rychle" a je v pohodě, protože nikoho neohrozil, takže to problém vlastně není, co?

Tady je to prostě o záměrném porušování předpisů, lidé se tím chlubí a nic se neděje. Kde je vymahatelnost práva, MČ Praha 19? Jak je možné, že tam stojí auta a nemají tam co dělat?

odpověď


[ zaslal HOnza, 10/19/12 13:30 ]

Koukam porad plati Pod Nouzovem = pupek sveta, mozna byste si mohli zalozit vlastni diskuzni forum, zabavite se sami. Zvlastni je ze problem s parkovanim apod. je jen u vas, mozna to vypovida o tom jaky typ lidi v teto ulici bydli.

odpověď


[ zaslal Občan Kbel, 10/23/12 19:19 ]

Od vás z vaší lokality Pod Nouzovem vás chodí na radnici a na jednání zastupitelstva v Lidovém domě zastupovat jakýsi pan Pitra. V diskusi si pochvaluje jak je to ve Kbelích spořádané a krásné a vedené radnice chválí. Takže nechápu, co to tady hrajete za hry s parkováním...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.