Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. listopad - 2012- 10:09
 Jméno :               MOONYSSEK
Vážení,hezky tu propíráte pejsky a pejskaře. Zabývám se kynologií přes 30 let,mám za sebou spoustu složených zkoušek se svými psy,účastnila jsem se spousty závodů,včetně mistrovství republiky,působila jsem jako rozhodčí pro výkon,instruktor výcviku. Vycvičila jsem 5 psů pro policii a 8 pro armádu,takže si troufám říct,že psům rozumím.
Ctím vyhlášky,pokud mi dávají smysl....a vyhláška o zákazu volného pobíhání psů? Ano. Ale proč by měla být celodenní? Ve 20 h jak se zde píše,už v centrálním parku,žádné lidi mimo pejskařů nenajdete. A můžete mi někdo vysvětlit,proč lidi ,se stejnými zájmy,tj.milovníci psů,si musí vjíždět do vlasů?
Můj pes je vycvičený,ale aby tomu tak bylo,musel se od štěněcího věku pohybovat na volno,jinak se pes přivolání nenaučí...a to je jak známo alfa a omega veškerého výcviku,a a by se toto štěně naučilo,občas se stane,že když objeví nějakého toho kamaráda,chce se s ním spřátelit. A předmětem výcviku je,aby toho zanechal v co nejkratší době a na povel majitele přiběhl zpět. Toto zvládne běžně inteligentní pes během 14 dní. Tudíž by ho to mohl naučit každý majitel. A pak by se psi mohli v naprostém klidu pohybovat na volno všude.
Přijde mi zvláštní,že si říkáte milovníci psů a celý jeho život,vodíte psa na krátkém ,v lepším případě na vypouštěcím vodítku. Ono to ale není proto,že by všichni chtěli ctít vyhlášky,je to zkrátka proto,že tito majitelé nemají své psy ovladatelné. Jinak by se totiž také rádi zařadili mezi ty poslušné a nekomfliktní hrající se psy!!!
Doporučuji všem ,kdo si pořizují psa,aby si nejprve přečetli něco o etologii,o povaze pořizovaného plemene a o výchově psa.
Pak by nikdo nemohl tvrdit,že mu psa napadne štěně!!!

Pro pana Doubravu: Vaše tvrzení je hodně přehnané za účelem dosáhnout svého..nebyl jste napaden ani Vy,ani Váš pes,ani jedním ze psů.pouze k Vám přiběhli a očuchali si Vašeho pejska a to bylo vše....

Pro pana Mgr.Hrubčíka : vše co jste zde uvedl lze jedině podepsat,vše je o lidech a dokud oni nebudou schopni se chovat normálně,nelze to očekávat,ani od jejich psů,oni totiž psi se opravdu dokáží chovat podle nálady svých majitelů,pokud je majitel nervózní znervozní i jeho pes a opačně,pokud je páneček pohodář,má pohodového psa.
Teď jistě všichni prohlásí,že jsem pejskařka a tudíž se zastávám svého. Ano, mají pravdu,každý si hájí svůj názor,ale já přijímám i ty ostatní,
A proto se centrálnímu parku vyhýbám a chodím do něj, jen pokud mi čas nedovoluje jít dále,což bývá ale opravdu vyjímečně.
Ale ráda bych apelovala na MěČ Prahy 19. Když už tu vybudovala tak skvělý park a spoustu dětských hřišť, co kdybyste udělali něco i pro pejskaře,kteří Vám do pokladny přispívají nemalou částkou? Aby nemuseli porušovat vyhlášky,když chtějí svému psu dopřát volný pohyb ? On totiž pes ,který nezná volný pohyb,později začne trpět zdravotními problémy s páteří a kyčlemi,protože se musí tempem přizpůsobit svému vodiči a to tempo pro něj rozhodně není přirozené.
Pes se prostě zjednodušeně potřebuje několikrát denně projít a proběhnout,aby mu fungovaly všechny svaly a vazy.
Jinak nejsem jen pejskař,ale hlavně jsem člověk,který si váží,co pro Kbely MěČ dělá. A nemyslím si,že by tady vedle sebe nemohly žít jak rodiny s dětmi,tak mi co už máme děti dospělé,a tak místo s nimi chodíme ven se psy.
Jen se mi jako člověku i pejskaři nelíbí,že ač všichni pranýřují a komandují pejskaře,tak nikdo neupozorní ty,co zde ničí veřejný majetek,viz.jak vypadají nové koše,lavičky,všude možně střepy,těch poničených ořešáků.když si naši spoluobčané sbírají vlašáky,každý urve větěv a nechá to ležet,dřív si lidé majetku vážili,dnes je každému vše fuk....kdo z Vás stěžovatelů,kdy napomenul omladinu věčně chlastající v lesoparku,dělající neuvěřitelný nepořádek ?
Koho z Vás napadlo,někdy sebrat papír,igelit ap.ze země a hodit ho do koše,když už to druhý člověk neudělal? Víte,oni jsou opravdu pejskaři,co si po svém psu ty exkrementy neseberou a takovým i já nadávám,ale ono je to taky opravdu někdy těžké,když většina lidí si prostě řekne,on je tu stejně bordel a tohle aspoň déšt smeje :-((((
Já osobně bych pranýřovala každého kuřáka,podívejte se po čem chodíme? Všude samý nedopalek. Pravda nikoho to neumaže,ale jak to vypádá,jak když člověk žije na smeťáku.....................
Prosím všechny,zamyslete se nad vlastním chováním a pak obviňujte druhé!!!!
Mějte se hezky :D


KOMENTÁŘ


[ zaslal Michal, 11/04/12 13:20 ]

Velice pěkný článek, jen malinko mimo mísu. Sama píšete, jaké máte s výcvikem psů zkušenosti. A to jste je všechny vychovala v paneláku? Co si mám myslet o člověku, který si z 1 1 bytu udělá chovnou stanici malých mastodontů a stěžuje si, že jej ostatní obyvatelé obtěžují? Nebo když jdu na procházku se svou čtyřletou dcerou, mám počkat, jestli si to třicetikolové štěně s ní chce jen pohrát nebo jestli ji chce zakousnout? Ač mám zvířata obecně rád, tak mám a budu mít výhrady k pejskařům chovajícím se jako hulváti a omezujících mně a mé blízké. A těch je v mém okolí dost a dost.

odpověď


[ zaslal Martina, 11/05/12 14:39 ]

Moonyssek - souhlasím s Vámi.
Mám pejska malého plemene a pokud možno mám ho při venčení na volno. Je to ani ne roční štěně, tak se hold chce ještě hodně s ostatními pejsky kamarádit. Pokud jiného pejska vidím dopředu tak svého chytím a nejdřív se zeptám majitele zda ho můžu pustit očuchat a nevidím v tom problém...a musím říct, že spousta majitelů pejsky kamarádit nechá :)

odpověď


[ zaslal Ing.Menšík Vladimír, 11/06/12 16:39 ]

Velmi pěkný článek zasluhující přeposlaní do Kbeláku. Pes je opravdu vizitkou svého pána.Chybou některých jedinců je, že jej nepustí mezi ostatní psy.I ten pes potřebuje se vyběhat. Je vidět, že ty metály jste nedostala zadarmo. A jenom malé doplnění.Nezdá se že někteří nezodpovědní kolaři nejsou větším nebezpečím a zbudování stezek je nákladnější ?

odpověď


[ zaslal moonyssek, 11/06/12 19:24 ]

Pro p.Michala...nepsala jsem,že jsem chovatelka,tudíž jsem žádná štěňata doma neodchovávala! :-) Rovněž mám syna,který se od malička pohyboval mezi kynology a to slovo bych zde zdůraznila,ono né každý,kdo si pořídí psa,ví jak s ním má nakládat. Samozřejmě,že je to vše o lidech a o komunikaci. Moje dítě např.vědělo,že pokud jeho směrem běží pes,má se zastavit a stát,pes si ho maximálně očuchá.protože dokud se pohyboval,byl pro psa zajímavý,pokud se zastaví,pes zjistí,že je to zas jen další člověk,který ho vlastně v podstatě nezajímá. Jenže moje dítě spíš letělo za každým psem,to je zas jiná....každopádně né každý má psa,jsou lidi,kteří je nemusí nebo se bojí,ale to zas nevím já jako majitel psa...nicméně a zas jsme u lidí,správně vychovaný,neříkám vycvičený pes si lidí nevšímá. Mohli bychom to rozebírat zprava,zleva a pořád to bude jen o nás: pánech tvorstva :-) Ani já neuznávám majitele psů,kteří svým chováním to kazí těm ostatním,co se snaží aby byli s okolím naprosto souzněni. Ale zrovna tak neuznávám lidi,kteří si myslí,že jim patří celá planeta :-) a které omezuje každý? Nevím o žádném konfliktu,kdy by tu OPRAVDU někoho napadl pes ? Naopak mám zkušenost,že když už do toho parku zajdu,spousta maminek ukazuje dětem krásnýho pejska a ptají se,jestli si ho můžou pohladit a to opravdu můžou,protože můj pes ,i když patří mezi pracovní plemena lidi miluje a nejraději by oblízal každé,kdo si ho všimne. a opět jsem se dostala tam,že pokud si ho ale nikdo nevšímá,projde okolo koholiv bez povšimnutí.......

A pro pana Menšíka: děkuji Vám,ale myslím,že do Kbeláku by měli na toto téma psát v případě zájmu jeho vydavatele lidé opravdu v kymologii vzdělání.
Já jsem jen starý pejskařský nadšenec,který si bez psa ,připadá jak jiní bez auta...taky ani ránu :-)))))))
Co se cyklistů týká,i já mám s nimi své zkušenosti,ale když už mi někdo způsobí nějakou újmu,dokážu si to s ním velice rychle vyříkat a nemám potřebu to ventilovat všude jako pan Doubrava,jeho imaginární napadení :-)))))
Na světě je přeci krásně,proč si ho nechat kazit někým,kdo si hojí zřejmě nějaký svůj problémek ? :-))))

A

odpověď


[ zaslal Petr, 11/15/12 12:41 ]

Vazena pani,
ne kazdy je takovym fanouskem psu jako vy a zdaleka ne kazdy pes je vychovany. A abych se bal vyjit ven bud sam nebo s detmi kde pobiha volne nekolik psu to opravdu nemam zapotrebi. Pokud se vas pes potrebuje probehnout tak na vasem pozemku nebo na miste tomu urcenem ale ne na verejnem miste jako je treba park ve Kbelich.

odpověď


[ zaslal moonyssek, 11/17/12 08:02 ]

Malinko zapolemizuji: jsem fanoušek psů i lidí,Už jste se báli,někdy vyjít ven a projít místem,kde volně pobíhá několik dětí školního věku,řvoucích na sebe ty nejdrsnější nadávky,kolem nich lítá vše co jim přijde pod ruku,srazí starou paní,ani se neomluví,natož aby jí pomohli zpět na nohy,ještě se chechtajících,jaká to byla legranda? Anebo halda puberťáku potácejích se parkem s flaškama něčeho na posilnění a posílajících velké kontejnery na odpadky dolů po silnici?Pojďte se někdo podívat,jak to vypadá v okolí Útulku,když děti vychází nad ránem z klubu.....tak se ptám,neměli by se také venčit jen na vlastním pozemku?
Víte,ono je vše jen o lidech.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.