Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        13. listopad - 2012- 08:02
 Jméno :               katka
Paní Imramovská,kdy budete uklízet listí v ulici Hornopočernická,Krnská.Bylo trochu uklizeno na křižovatce těchto ulic a již uklízíte někde jinde.Proč jsou hromady listí na chodníku před sokolovnou v ulici Mladoboleslavská již týden?To není vaše firma schopna po shrabání listí toto hned odvézt?Vaše organizace práce je obdivuhodná.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Pavel, 11/13/12 08:20 ]

Výborný nápad bylo také listí hrabat na hromady v době, kdy i dle předpovědy měl foukat velmi silný vítr.) TO co se přes den nahrabalo, se přes noc zase rozlétalo...

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 11/13/12 14:24 ]

Dobrý den, Krnská, Hornopočernická, Sojovická ... jsou v harmonogramu na příští týden. Hromady se svážely včera a dnes, prověřím zda se nevynechaly Vámi uvedené a případně napravíme. Na hromady se listí sfoukává kvůli pohodlnému projití občanů po chodnících, neklouže to. Fouká se to z důvodu, že je to pro lidi rychleji uklizené. Uklízet se bude celý listopad, vzhledem k vývoji počasí na tom není nic neobvyklého. Netuším, jaké máte zkušenosti s organizací hrabání listí, ale náš postup není myslím ničím vyjímečný ani špatný. Ano není všude ještě shrabáno, ale lokality se volí podle "hustoty" obyvatelstva v dané lokalitě a podle stromů, které tam jsou, někde je již všechno listí spadané, někde ne. U Vás uklidíme příští týden, pokusíme se o víkendu, ale některým občanům vadí, když se pracuje o víkendu. Nejdéle ten příští týden:)
Děkuji Markéta Imramovská

odpověď


[ zaslal Petr, 11/13/12 23:54 ]

Ja myslim ze nejlepsi by bylo kdyby si notoricti stezovatele (katka apod) zalozili firmu vlastni, dokazali ze jsou lepsi nez stavajici firma a pak budeme vsichni asi spokojenejsi. Evidentne se rada lidi nudi, kdyz dokaze sledovat kdy ktera hromadka vznikla a jakto ze se jeste ten den neodvezla. Me se zda ze uklid ve Kbelich funguje dobre a taky obdivuju vytrvalost pani Imramovske v tomto foru pri komentovani dotazu snad na kazdou hromadku travy/listi, to za me.

odpověď


[ zaslal Paveů, 11/14/12 07:22 ]

Tak to že existuje spousta lepších firem tu tvrdilo spousta lidí i ze zastupitelstva, dokonce zde bylo info, že smlouva bude pro neplnění povinností vypovězena, ale nakonec bez vysvětlení vypovězena evidentně nebyla. Osobně si myslím, že pokud by ti "notoričtí stěžovatelé" nic neříkali, tak o tom, že něco naprosto tragicky nefunguje nikdo z těch, co to mají řešit ani neví, protože to je běžný způsob fungování nejen některých obecních úřadů, ale i řady soukromých firem.

odpověď


[ zaslal Pepík, 11/14/12 09:25 ]

Milý Petře,
firma provádějící údržbu Kbel očividně nestíhá a dle vše neumí ani komunikovat mezi sebou navzájem. Klasickým příkladem je odvážení hromad vytvořených během údržby. To co vyprodukují (listí nebo trávu) nejsou schopni odvézt ten samý den. Pak se nedivte, že si lidi (podle vás notoričtí stěžovatelé) stěžují, že se někde něco zapomělo odvést, nebo není ještě posekáno. Stěžovatelé suplují to co by mělo fungovat uvnitř firmy - informaci, kde co zanechali k odvozu apod. Paní Imramovská stěžovatelům vždy odpoví, že věc prověří a zejména vyzývá k trpělivosti. A tak to tu chodí již od května nebo června. Proto se nedivte a neosočujte nikoho, když nápíše, že něco, co má samozřejmě fungovat, nefunguje. Takhle se o tom alespoň ví a může se podniknout více. Stejně tak je to vizitka firmy, jak ji hodnotí zákazník - občané Kbel. A jen tak mimochodem, letos to bylo s trávou v některých částech opravdu tragický. Platí totiž to co paní Imramovská píše výše, že úklid je podle hustoty obyvatel a podle stromů. Tak tomu bylo i v létě, kdy se nejvíce sekalo kolem rybníku a okrajové částio Kbel vesele zarůstaly.

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 11/14/12 11:32 ]

Dobrý den, informovanost uvnitř firmy funguje, jen nejsem ve Kbelích, tak než odpovím, musím zjistit stav. Hromádky trávy byly zapomenuté, ano je to špatně. Zaměstnance mistr napomenul, když se stejné chyby opakují vynadám jim, ale nemyslím si, že vzhledem k počtu ulic a ploch to vypovídá o tragičnosti. Co se týká trávy, všude se sekalo stejněkrát, jen v centru obce u rybníka o dvě seče víc. Ani na tom přeci není nic neobvyklého, je to centrum veškerého dění a vizitka obce. Vzhledem k novým plochám a ne vždy přesným pasportům docházelo k chybám, nelze se předem připravit na vše, je potřeba zajet určité koleje. Nastoupili jsme po firmě působící zde asi 15 let, je jasné, že znali každý "kout" a měli vše zaběhlé.
Je naprosto běžný postup, že se listí nafouká na hromady a pak odváží. Není možné aby bylo listí shrabáno všude najednou, listí padá postupně. Ano více frekventované plochy se hrabou přednostně i s ohledem na stromy zde rostoucí, ani na tom není myslím nic zvláštního.
Ve kbelích máme více než 5tisíc zákazníků - obyvatel, chápu, že ne každý je se vším spokojen, ale postup prací u listí je skutečně naprosto v pořádku, jen to bude trvat měsíc, než bude uklizeno všude.
Markéta Imramovská

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.