Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        10. prosinec - 2012- 17:34
 Jméno :               Vladimír Bílek
Zpomalovací polštáře na komunikaci Toužimská byly ve svém středu doplněny zpomalovacími terči po projednání na Bezpečnostní komisi kdy došlo několik stížností,že řidiči projíždějí mezi zpomalovacími polštáři a tím se plně nevěnují řízení.U druhého zpomalovacího polštáře bylo provedeno posunutí tak aby byla mezera neprůjezdná.Kvůlo průjezdu autobusů MHD nebylo možné zde umístit zpomalovací terče.Úpravy byly provedeny se souhlasem PČR-služby dopravní polocie Praha.Zpomalovací polštáře byly umístěny v bezprostřední blízkosti přechodů pro chodce pro zvýšení jejich bezpečnosti.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Lukáš F., 12/11/12 19:10 ]

Pardon, ale to nedává vůbec smysl. Když se potřebuju trefit do úzké mezery mezi dvěma polštáři, tak se sakra pořádně musím věnovat řízení koukat kolem sebe, jestli poblíž nejsou benga, kteří by mě viděli přejíždět plnou čáru. Samozřejmě hypoteticky.

odpověď


[ zaslal tomáš marný, 12/13/12 16:13 ]

Pokud objíždím překážku ve svém směru jízdy,můžu čáru přejet,můžu dokonce přejet do protisměru,dám blinkr ,nikoho neohrozím, atd.,tak je to přece v zákoně,ne. Představte si,že by taková překážka byla třeba díra do země,to tam budete stát a čekat,až ji zasypou,nebo přejedete plnou čáru ,objedete to a odjedete,logicky,že jo.A překážka nemusí být třeba jen odstavené auto,výkop ,stavební ohrada apod. , ale třeba taky nesjízdný hrb na silnici.Zákon překážku nedefinuje přesně jmenovitě,ale je to něco , co brání v jízdě.
A ten hrb ,co vám ničí auta,je tam proto,aby náš neslavnější automechanik měl kšefty.
A ted vážení,zase do mě,nenechte mě v klidu vydechnout,zkontrolujte mi pravopis a napište o mě,že jsem duševně nemocný.Tak do toho.
Váš Tom.

odpověď


[ zaslal Klára, 12/14/12 08:21 ]

Vážení řidiči,
zpomalovací polštáře a zpomalovací terče tam jsou proto, aby nezodpovědní řidiči nechali přejít chodce. A ne kvůli nějakému automechanikovi. Je docela síla jak je pro někoho vyšší prioritou jeho auto a komfort jízdy před lidským životem :(

odpověď


[ zaslal Démon, 12/14/12 09:00 ]

Souhlas, pokud existuje povinnost dát přednost chodci na přechodu a určité procento lidí to nedodržuje, je třeba zasáhnout a všem postavit překážky, které je donutí nařízení dodržet a přitom jim třeba i zničí auto. Navrhuji stejně postupovat i v dalších případech, kdy např. někteří lidé jezdí na červenou a nedodržují povolenou rychlost, proto prosím o namontování příčných prahů do všech ulic, kde se vyskytují auta. Zvláště bych se zaměřil na místa, kde v minulosti nedocházelo k žádným problémům, protože tam je největší pravděpodobnost, že dochází k porušování všch předpisů.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.