Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        19. prosinec - 2012- 10:13
 Jméno :               Ladislav
Dobrý den. Měl bych dotaz ohledně posypového materiálu(kamínků) na chodnících a silnicích ve Kbelích. Jestli se plánuje jejich zametení když ted roztál sníh. Je jich tam pěkná vrstva že se nadá po nich pořádně chodit i jezdit? Děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Markéta Imramovská, 12/21/12 08:56 ]

Dobrý den, posypový materiál bude na chodnících po celou dobu zimy. Dnes sníh není, ale už na dnešní noc a další dny hlásí ledovku, takže bude dobré, že tam je. Není reálné po oblevě vždy uklízet posypový materiál. Ve Kbelích udržujeme cca 40km komunikací, už s ohledem na toto množství by úklid a následný opětovný posyp vyšel na nereálná a zcela nesmyslně vynaložené částky. Můžeme vytipovat místa, jako třeba u školských zařízení, na náměstí, před kostelem....tam během zimy průběžně zametat, ale zase to bude prášit a se skrápěním klouzat, takže ani to nevidím moc reálně. Je zima, venku to klouže a myslím, že trocha štěrku je lepší, než riziko úrazu.
Děkuji Markéta Imramovská

odpověď


[ zaslal Ladislav, 12/21/12 10:28 ]

Dobrý den.
Ano ale pokud posypové kamínky zapadají vrstvou sněhu a sníh se ujezdí nebo ušlape tak tam leží zbytečně a jako posyp jsou neučiné.
Děkuji

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 12/21/12 16:26 ]

Dobrý den, nemáte tak úplně pravdu, ano, pokud bude padat najednou hodně sněhu a budeme prohrnovat, dojde k částečnému odstranění a posypeme nově, ale pokud bude padat málo, ujezdí se nebo bude přimrzat, je tam právě proto. Věřím, že je to nepříjemné, ale je zkrátka zima a opravdu to má svůj důvod.
Děkuji Markéta Imramovská

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.