Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        20. únor - 2013- 09:05
 Jméno :               Pavel
Dobrý den,
může se někdo kompetentní z MČ vyjádřit ke plánovanému omezení dopravní obslužnosti zastávky Zamašská autobusem 302? http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortalData/302/20130303/302_(1111_2)Z.pdf
Po nedávném odklonění autobusu 202, tak dojde k ještě většímu zhoršení dopravy v této lokalitě. Při srovnání nového a starého jízdního řádu je patrné, že dojde ke zvýšení intervalu ranních/večerních autobusů z 15/20 na 30 minut a ke snížení frekvence nízkopodlažních spojů. Jaký je plán na budoucí obsluhu zastávky Zamašská? Jak již bylo dříve diskutováno, její obsloužení autobusem 185, by celý problém vyřešilo.
Pavel


KOMENTÁŘ


[ zaslal Matěj, 02/20/13 10:57 ]

Klid pane Pavle. Naopak dojde k posílení. Přes Zamašskou a Ctěnice do Vinoře dojde k prodloužení vybraných spojů linky 185. Souhrnný interval těchto dvou linek tak bude v ranní špičce 12 minut a v odpolední špičce 15 minut. Dopoledne zůstane pouze linka 302 s intervalem 30 minut. Díky prodloužení linky 302 z Letňan na Palmovku a také prodloužení linky 185 přes Zamašskou tak bude navíc možné přímé spojení na Prosek a Palmovku ze Zamašské. I o víkendu a pozdě večer dojde k prodloužení 185 přes Zamašskou do Vinoře. Interval dohromady s linkou 302 tak bude na Zamašské vždy 30 minut - i pozdě večer a celý víkend (avšak o víkendu a večer zůstanou obě linky ukončené na Letňanech).
Chce to zjišťovat všechno a nešířit polopravdy ;-).

odpověď


[ zaslal Pavel, 02/20/13 11:46 ]

Díky moc za velmi příjemné informace:-).
Pavel

odpověď


[ zaslal Matěj, 02/20/13 16:26 ]

A k té nízkopodlažnosti - no bohužel když má 302 delší trasu tak ten jeden nízkopodlažní autobus udělá jedno kolo za delší dobu. Ale myslím, že to bude dostatečně nahrazeno linkou 185, která má velkou část spojů ve špičkách a uplně všechny spoje v ostatních obdobích nízkopodlažní.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 02/21/13 22:39 ]

Ježišmarja, to zase bude ještě víc na pytel, než je to teď. To je furt Zamašská a tenhle uřvanej konec Kbel, ale co lidi, co bydlí u Opraven? A lidi, co tam chodí do práce?

odpověď


[ zaslal Ladislav, 02/22/13 18:55 ]

Je to tak. Lidi od opraven se budou muset projít, pokud nebudou chtít 201 do Letňan na metro. A nejsem si jistý že ty staré autobusy co jezdí na lince 302 vyjedou ten kopec od Palmovky.

odpověď


[ zaslal tomášmarný, 02/25/13 18:43 ]

Zdá se,že v křiku nahradila ulici Pod Nouzovem ulice Zamašská. Je asi náhoda,kde se ty ulice nachází.

odpověď


[ zaslal Karla, 02/26/13 11:40 ]

Všimněte si, že i u Billy se řve, v Luštěnický, u Liďáku, to je překvapení co.-))) Taky občas v Let%nanech, na Jižňáku, no hrozný že..když se ty lidi i ozvou

odpověď


[ zaslal Pepík, 02/26/13 22:17 ]

Ohledně spojení tady ale řvou pouze lidi z Pod Nouzova. Jestli to nebude tím, že developer jim nasliboval hory doly (včetně super dopravy před jejich krásné domy) a skutečnost byla jiná. Je zajímavý, že se ještě neozvali lidi od Erka a jiní, kteří musí také docházet na autobus. Kuriózní je, že v době kdy se rozšiřoval počet stanic na znamení byla Zamašská změněna na stanici "bez znamení".

odpověď


[ zaslal Pavel II, 02/27/13 08:43 ]

Díval jsem se na nový rozpis linek 185 a 302 a myslím, že je to výborný nápad-napojení do Vinoře. Pro Pepíka: Doporučuji se přijít na Zamašskou podívat kolem 7. ráno a pochopí, proč není na znamení.

odpověď


[ zaslal Pepík, 02/27/13 13:38 ]

Pavle II máte strach, že Vám autobus podle nových pravidel neastaví ve stanici? Například v Holandsku jsou všechny stanice na znamení (i tramvaj) a nikdo s tím problém nemá. Holt Pod Nouzovem je to jinak. Jinak k tomu propojení do Vinoře - už vidím jak vinořský lid bude konat okružní jízdy přes Kbely, když může jet autobusem rovnou po Mladoboleslavský.

odpověď


[ zaslal Michal, 03/02/13 15:53 ]

Nevím, Pepíku a Lukáši, proč vám tak vadí, že se lidé ozvou. Možná jste to nepostřehli, ale doba, kdy se to nesmělo, už je pryč. Jak je vidět, tito lidé si stěžovali a bylo jim vyhověno. Jestliže máte dojem, že je to někde horší, musíte se ozvat také. A ne kritizovat ty, kteří se o svá práva hlásí.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/03/13 11:35 ]

No, co sleduju tuhle návštěvní knihu, tak bezkonkurenčně nejuřvanější jsou opravdu lidi z pod Nouzova a Herlíkovické. To je pořád něco s autobusy, parkováním, projíždějícími auty a já nevím čím vším ještě. Tak jim se ode dneška cestování MHD výrazně zlepší, ale na úkor lidí z okolí Opraven, kde je taky spousta domů.

Před těmi zářijovými změnami jsem si byl popovídat s panem Čermákem z OŽPD. O záměru přesměrovat 185 na Vinořský hřbitov jsem tudíž věděl. Tehdy jsme ale mluvili o tom, že "krátké" spoje by se jezdily pořád obracet k Opravnám, a když se podíváte na jízdní řád na tom letáčku, co někteří dostali do schránky ke Kbeláku, tak těch krátkých 185, které by mohly obsloužit zastávku Letecké opravny, je pořád dost. Zcela bez logiky ale budou ty obracející se autobusy překážet v Bakovské.

Přitom těmi autobusy jezdilo dost lidí do práce a z práce, nebo odtamtud mohli jet nakupovat do centra po práci. Na zastávce v Toužimské ul. taky vystupovaly děti, když jedou z "zezhora" do školy. Teď si lidi z okolí zast. LO nesjedou autobusem ani k Bille (leda 202 jednou za půl hodiny). To je prostě na pytel. Sice se mě to bezprostředně netýká (bydlím nedaleko Erka), ale vadí mi ten způsob řešení, že se vyhoví těm hlučným, ale jiným se zcela bez jejich zavinění obsluha výrazně zhorší.

odpověď


[ zaslal Tomáš Marný, 03/03/13 16:40 ]

A já osobně se těším na tu neposekanou trávu(víme kde).

odpověď


[ zaslal Michal, 03/04/13 14:13 ]

Vážený Lukáši. Opravdu Váš výkřik nechápu. Podle Vašich hysterických reakcí tedy lidé z Nouzova mohou za to, že nestaví autobus u Leteckých opraven? Protože se dokážou ozvat, že se jim něco nelíbí? Vždyť máte tutéž možnost i Vy. Tak se o svá práva hlašte také a pokud tu odvahu nemáte, tak raději mlčte.

odpověď


[ zaslal Martina, 03/04/13 14:23 ]

Já se osobne, Lukáši, podivuju nad tim, ze ted litujete lidi z Opraven, že budou muset cekat pul hodiny na bus, aby se dostali treba do Billy. Lidi z okolí Zamasske predstavte si, museli cekat o vikendu hodinu, aby se do te Billy dostali. Politioval jste je nekdy? Z Herlikovické a okolí, kdyz loidé chteli na Palmovku, museli jit kilometr na zastavku Bakovská, ale to bylo v poradku, ano? Ted, kdyz se to zmenilo, obslouzí se i Vinořští, tak se kirici, protože došlo k zabehnuté zmene. Hezký den. Nevchápu, co se resí, proste to tak ted je.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/04/13 20:28 ]

Však já se ozývám, ale co se týče MHD, bylo mi řečeno v podstatě to, že konečné slovo má ROPID a že když ROPID vymyslí, že budeme na Palmovku jezdit delší trasou přes Nový Prosek, tak s tím nikdo nic neudělá. Z ROPIDu mi odpovídají na jiné otázky, než se jich ptám, ignorují mé argumenty, proč by to bylo lepší jinak atd.

Lidi ze Zamašské a Herlíkovické jsem nepolitoval. Jednak se vždycky hlasitě ozvali sami, jednak když se tam přistěhovali, tak snad věděli, jak tam (ne)jezdí autobus, kdežto k LO jezdila 185 odjakživa. Obsluha Vinoře je přínos jenom pro lidi z konce okolo zast. Rousínovská, jinak ale kdo má zdravé nohy, vyplatí se mu jít na Vinořský hřbitov a jet po Mladoboleslavské, kudy je to o několik minut rychlejší.

odpověď


[ zaslal Pepík, 03/04/13 20:56 ]

Milý spoluobčané z Pod Nouzova, projděte si tuto knihu a zjistíte, že 90% problémů se týká Vaší lokality. A největší fór je v tom, že se občas hádáte i sami mezi sebou (viz parkování). Než jste se sem nastěhovali nějaký dobrák developer Vás přesvědčil, že Vám bude jezdit k baráku bus (možná i metro). Že jste si jej vyřvali na úkor druhý považuji za dost bezohledný tah, který opět zvýhodňuje pouze jednu skupinu obyvatel. Osobně bych navrhoval změnu linek 185 a 302 - mohly by začínat Pod Nouzovem a jet přes Vinoř a Mladoboleslavskou na Palmovku. Docela by mě zajímalo co tomu budete říkat a kam budete chodit na bus. Jinak když už jste dosáhli svého, začněte lobovat za metro do Kbel a změnu vlakové stanice, myslím, že je daleko od Nouzova.

odpověď


[ zaslal Michal, 03/04/13 21:43 ]

„Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské." ...

odpověď


[ zaslal Richard, 03/05/13 09:21 ]

... AMEN :-)

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/05/13 09:27 ]

Pepíku, to radši neříkejte nahlas, protože nějaké výhledové plány na zastávku Kbely-hřbitov opravdu existují. Osobně doufám, že na to, ani na další zastávky dál od centra, nedojde, protože pak by tím ucouraným vlakem nikdo nejezdil a na základě toho by nám ho zrušili. Jinak jste s těmi problémy zpod Nouzova trefil hřebíček na hlavičku :-D

odpověď


[ zaslal Eva, 03/05/13 09:35 ]

Lukáši F., vaše logika je úsměvná. Takže byste zachoval bus 185 k LO, i když jím jezdí v průměru tak tři lidi, protože "tak jezdila odjakživa", ale nechal davy lidí čekat na Zamašské na autobus jednou za hodinu, případně chodit na Bakovskou, protože "věděli, co čeho jdou" a mají tudíž držet hubu. Kdybychom se pořád odvolávali na to, "jak to bylo vždycky a odjakživa", tak ještě lezeme po stromech a živíme se kořínky :)

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/05/13 13:37 ]

Milá Evo, tři lidi jezdili z LO tak před deseti lety, než tam vyrostla úplně nová čtvrť rodinných a obytných domů. Dnes odtamtud ráno jezdí lidí několikanásobně víc a k tomu tam jezdí lidé do práce a z práce. Kdybyste před změnou jela 185 někdy po 15. nebo 16. hodině, kdy lidem končí pracovní doba, viděla byste, kolik jich tam jezdí (takhle odpoledne směrem do centra víc, než kolik lidí nastupuje na Bakovské). Kolik lidí nastupuje na Zamašské, sice nevím, ale soudím, že podobně jako bagatelizujete frekvenci na LO, budou ty davy trochu přifouknutá realita.

Ale já vám ty autobusy přeju, co by ne. Kritizuju hlavně to, že z celého svazku 185 302 polovina spojů ve špičkách končí na Bakovské, když by mohly zajet na LO. Alespoň pár spojů, aby se děti dostaly do školy, lidi do práce (a zpátky), a aby se lidi z okolí taky alespoň ve špičce dostali na Palmovku a nemuseli objíždět celé Letňany linkou 201. Kdyby na LO jezdily všechny zkrácené spoje z Bakovské, měli by tam dohromady stejný interval, jaký teď máte vy na Zamašské, přičemž dopoledne to vám jezdí až na Palmovku a 185 končí v Letňanech. Já vím, že to takhle vymyslel ROPID a ne vy, ale není vám to přece jenom trochu blbý, vyřvat si pro sebe zlepšení a vůbec nepolitovat ty, kterým se v důsledku toho cestování zhorší?

odpověď


[ zaslal Petr z Kbel, 03/05/13 15:19 ]

U Letecký opraven 185 stejně stojí a má tam přestávku - na toto jsem upozornil výše v jiném příspěvku - odpověděl mi p. Bílek, že budou řešit. Jinak mě štve stejný jako Vás Lukáši. Jedna skupina spoluobčanů si vyřve něco na úkor druhé. Nepřijde mi toto fér, je to takový ode zdi ke zdi.
Jinak Evo než jste se sem přistěhovala tak jsme nelezli po stromech a hlavně to byl celkem i klid a místo Vašich domů pole, kde nebylo potřeba řešit parkování a jiné spory.

odpověď


[ zaslal Eva, 03/05/13 15:59 ]

Lukáši F., vidím tedy obsazenost autobusů jinak, ale uznávám, že nemám pracovní dobu do 15. nebo 16. hodiny, ale spíš do 18. a 19. hodiny a v tuto dobu je 302 tak plná, že se do ní v Letňanech nemůžou lidi vejít (a hodně z nich vystupuje právě na Sovenické a Zamašské a velká část pokračuje ještě dál) a autobusem 185 v tuto dobu opravdu jezdívali z Bakovská na LO dva tři lidi. Samozřejmě je lituju, ale jak říkáte, dopravu jsem nevymyslela, ani nikde nekřičela, nikam na úřady nepsala, jen se mi nelíbí ta nenávist vůči lidem z Podnouzova, která tady panuje.

Petře ze Kbel, bydlím v rodinném domě s vlastní garáží. Dotyčné autobusové zastávky nevyužívají jen lidé z bytovek. Přes ulici je docela rozsáhlá bytová zástavba, mlčící, ale s dopravou nyní, myslím, spokojenější.

odpověď


[ zaslal Matěj, 03/05/13 18:40 ]

Letecké opravny sice přišli o 185, ale že tam jezdí 201 s velmi krátkým intervalem na kbelské poměry a k tomu ještě trochu 202... to se jako nepočítá? Pořád oproti tomu jezdí na Zamašské autobusů mnohem méně... tak nevim, co se tu mele, že na opravny se lidi nedostanou a na zamašskou jezdí najednou hrozně autobusů.... a jízdní doba z leteckých opraven 201 nebo původní 185 na metro je srovnatelná, né-li uplně stejná.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/05/13 20:40 ]

185 to do Letňan trvalo asi 9-10 minut, 201 to jede oficiálně 13 minut a na Tupolevově dost často nabere zpoždění. A Palmovka je taky žádanější destinace, než kam jede 201.

odpověď


[ zaslal Michal, 03/05/13 21:52 ]

Nehodlám tady polemizovat, jestli 201 jede o minutu déle nebo ne a jestli je interval pět minut nebo deset. Ono je to totiž ve svém důsledku dost jedno. Co se mi totiž hrubě nelíbí a o co jde v této diskusi především, je nesmyslné křížové tažení proti "přistěhovalcům" z Nouzova. Jak se odvažujete tvrdit, že zhoršení dopravního spojení Leteckých opraven (ať už reálné nebo vymyšlené) je důsledkem toho, že někomu Ropid vyhověl v jeho požadavcích. Toto jednání je přesně ve stylu soudružského "Lempl a flákač se má hůř proto, že jeho soused se má dobře. Je tedy nutné potrestat toho, kdo se má líp."

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/05/13 22:44 ]

No a přesně podle toho hesla ROPID na základě vašich žádostí potrestal lidi, kteří jezdili 185 z/na LO. Jsem rád, že se nakonec shodneme.

odpověď


[ zaslal JAK, 03/06/13 06:00 ]

vyvolávat tady spory PodNouzov vs. Kbely nedává žádnej smysl (vyjma pár zoufalců kteří se tím baví), nespokojenost s MHD směrujte na ROPID - to bude mít možná aspoň nějakej efekt

odpověď


[ zaslal Michal, 03/06/13 07:47 ]

Lukáši, asi Vás to překvapí, ale já Pod Nouzovem nebydlím. Mně jen vadí hulváti, kteří zbaběle hází špínu na okolí.

odpověď


[ zaslal Petr z Kbel, 03/06/13 07:54 ]

Ono se to má tak - podnouzovští vymyslí problém (ať již reálný nebo nerálný) a následně začnou prudit (opět oprávněně nebo neoprávněně - to není celkem důležité). A co udělají místní úřady - začnou problém řešit. A aby byl klid, tak jej vyřeší a zpravidla na úkor někoho jiného, který se neozval. No a pak se divte, že se Kbely dělí na dvě části - Kbely a Nouzov (resp. Pod Nouzovem - abych někoho neurazil). Ten způsob řešení je Ve Kbelích celkem normální (možná i jinde), mě se příčí, protože není umění řvát, ale argumentovat a hlavně správně.

odpověď


[ zaslal JAK, 03/06/13 09:15 ]

tak argumentujte, Petře, co konkrétně vyřešily úřady ve prospěch PodNouzova a současně na úkor Kbel? Že ROPID přkopal 185 se mi jeví celkem smysluplné, např. včera 18:08 jela 185 z Palmovky slušně zaplněná, nejvíc lidí vystupovalo na Zamašské (11 1děcko v kočárku) a ještě stále dost cestujících pokračovalo dál směr Vinoř, rozhodně v busu neseděli 2-3-4 lidi jako dřív k LO.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.