Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        11. březen - 2013- 00:26
 Jméno :               Jana Novotná
Na webu WWW.KBELACI.COM aktuálně naleznete petici za rozumnou otevírací dobu kbelské prodejny BILLA.

Za občanské sdružení KBELÁCI.COM
Jana Novotná


KOMENTÁŘ


[ zaslal Petr Novak, 03/11/13 10:58 ]

Kbelaci, nevím proč se neustále potřebujete zviditelňovat a sbírat preference na takovýchto "podpásovkách". Než jste tu petici zveřejnili, tak jste si jistě zjistili důvody proč se tak stalo, minimálně jsou důvody popsány o několik příspěvků níže p. Kupkovou, předsedkyní SVJ toho domu kde je Billa. Možná by bylo užitečnější, kdyby ste se zasadili o zveřejnění informací které k tomu vedli, a teprve potom, až si občané udělají názor na danou věc, tak zveřejňovali a vylepovali petice za to, že děti nebudou mít ráno "teplé" rohlíky.... PS: Za nikoho nekoupu, a ani v tom domě nebydlím, jen se to snažím vidět i z pohledu ostatních spoluobčanů

odpověď


[ zaslal ltrs, 03/11/13 11:20 ]

souhlas, když se tady můžu dočíst že je to kvůli "..nadměrnému hluku v bytech z provozu stavebně nevyhovující prodejny, potvrzenému několika měřeními provedenými Hygienickou stanicí..", tak mi taková petice připadá minimálně bezohledná (v tom domě nebydlím).
Doporučuji se zviditělňovat vhodnějším způsobem.

odpověď


[ zaslal Lucie Kroutilová, 03/11/13 17:13 ]

Pane Nováku, pane Itrs, proboha, co vy jste za sobce?
Já když jdu s dětmi ze sídliště okolo zavřeného krámu, tak si říkám, který chytrý zase vymyslel otevíračku v osm.
Jsem normální máma a nevím co je podpásového na tom si chtít důstojně nakoupit, aby děti dostali na svačinu třeba to čerstvé pečivo.
Proč se Vám nelíbí, když i někdo jiný řekne svůj názor?
To si pište, že teď tu petici podepíšu.
Jestli vás někdo podved, tak ho žalujte, ale myslím, že je pěkné sv...vo tyranizovat zbytek města.odpověď


[ zaslal ltrs, 03/11/13 17:50 ]

paní Lucie, přiznávám že mi to je celkem jedno - nebydlím tam a nakupuji odpoledne, ale pokud vycházím jen z informací které mám, tj. nadměrný hluk v bytech x čerstvý rohlík, vycházíte mi víc sobecká vy

odpověď


[ zaslal Eva, 03/11/13 17:56 ]

Paní Kroutilová, to myslíte ironicky, že jo? Hlavně to o tom tyranizování :) Takový výplod plný silných slov typu "sobci", "důstojně nakoupit", "žalovat podvod" nebo "tyranizovat město" v souvislosti s takovou pitomostí jako je otvírací doba snad nemůže myslet vážně vůbec nikdo, natož "normální" máma. V těch domech jistě bydlí spousta jiných "normálních matek" i jiných normálních lidí, které ranní hluk z Billy prostě obtěžuje. A pokud bylo změřeno, že hluk překračuje limity, pak jsem na straně obyvatel toho domu a jsem pro pozdější otvíračku.

Bože můj, petice kvůli otvíračce supermarketu. To už snad ani není vtipné.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 03/11/13 18:42 ]

Už vám bylo několikrát řečeno, že pokud hluk překračuje limity, máte to reklamovat u developera, od koho jste koupili byt. Vždyť Billa je vlastně na stejné lodi s vámi: platí si nájem těch prostor, ale kvůli vadám stavby teď přichází o tržby.

odpověď


[ zaslal Milan, 03/12/13 02:28 ]

Pani Novotna, konečně máte PR nosný téma pro svůj web. Nechcete spíše nejdříve napsat petici za dodržovaní hyg. norem a kvalitního životního prostředí v centru Kbel ? Dám Vám obsah - řada rodin žijících přes tři roky v bytech, kde hladina hluku již před 6hod. ráno přesahuje 50db a to i o víkendech a všech svátcích. Nekrytá nákladní auta zásobování čekající se zapnutým motorem pod ložnicemi bytů v tu samou dobu. Kdyby supermarket dodržoval hyg. normy, nikdy by k tomu posunu prac. doby nedošlo. Navíc, k posunu došlo jenom z toho důvodu, že manažeři Billa konečne po x měřeních přiznali zodpovědnost. Pokud se někdy podaří dosáhnout normálního stavu, klidně si můžete vyrazit pro rohlík i v 6:30.

odpověď


[ zaslal Pepa Vomacka, 03/12/13 09:53 ]

aneb pouceni pro priste, nekupujte si byty nad supermarketem

odpověď


[ zaslal Lucie Kroutilová, 03/12/13 10:17 ]

Petře Nováku, Evo, Itrs a Milane,
chápu dobře, že v ideálním případě by pro vás bylo nejlepší budoucností kbelskou prodejnu Billa zrušit?

odpověď


[ zaslal Petr Novak, 03/12/13 12:32 ]

Lucie, celá diskuse je o tom, že se změnila otevírací doba ze 14 hodin na 13 hodin denně a vy si s tím nevystáčíte a neberete ohledy na lidi kolem sebe a to jen kvůli vaší nenasytnosti. Tak jako lidi co tam bydlí tlačí na Billu, úřady atd. a by měli bydlení alespoň takové jaké si zaplatili (oni tam zřejmě bydleli dříve než tam zprovoznili Billu) tak si vymohli drobný ústupek, tak se i vy snažte domoci toho, aby jste se mohli stravovat tak jako do teďka (klidně si podepisujte petice, když myslíte že to někam povede, těch těch pár lidí stejně nic neovlivní), tzn. např. tlačte na Billu ať je tam pečivo i ve večerních hodinách, a pak ho v klidu můžete konzumovat i ráno před 8 hod. Takže opravdu nevím, jak vás napadlo to, že ty co se snaží pochopit situaci a být trochu tolerantní k ostatním tak by chtěli Billu hned zruštit, to jistě nechceme. Vaše podivné názory bych také nejraději zrušil, ale asi s tím také nic neudělám.. tak to berte trochu s nadhledem a zkuste popřemýšlet kdo je větší sobec a pokrytec.

odpověď


[ zaslal Tom, 03/12/13 13:21 ]

Milý Petře, celá diskuse je o něčem jiném. Je to o tom, že developer postavil dům, který nebyl projektován na supermarket, na který jsou jiné odhlučňovací limity, kupujícím neřekl, že tam bude supermarket a Bille(což je supermarket) pronajal běžné komerční prostory, které nejsou stavěny na provoz supermarketu. To, že je tam málo parkovacích míst, to, že tam nejsou stromy a spoustu dalšího má na svědomí DEVELOPER nikoliv Billa, která se pouze přizpůsobila a je pouze nájemce.Je to smutné, cítím s lidmi tam bydlícími a přeji jim, ať se brzy domohou svého práva na klidné bydlení.
A teď druhá strana mince. Mám já něco s ARIPUANOU(developer)?? Nemám. Já si chci prostě jenom nakoupit cestou do práce, protože odpoledne mi to nevyhovuje, jako jsem to dělal do teď, jako bych to dělal v běžné pracovní době jakékoliv jiné Billy, Albertu, Globusu kdybych bydlel jinde. Jenže to nemůžu a vadí mi to. Proč já mám být bit, když se dva hádají. Hlavně mi prosím neříkejte, kdy mám chodit nakupovat, to už vím. Den dopředu a hlavně snídat doma, neboť tak je to správné.
p.s.stačí si to tady pročíst a přijdete na zajímavé věci
http://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1242657348

odpověď


[ zaslal Petr Novak, 03/12/13 14:29 ]

To že developer všechny vodrbábá a slibuje jim nemožné a pak to tak není (pod váma to jsou jen komerční prostory, vše je v pořádku, odhlučněné, podle norem, co měli ty lidi reklamovat když ta Billa je tam cca 2 roky a ty domy tak jsou od roku 2007, už je dávno po záruce), to je mi jasné.
Tak už tu diskusi asi ukončíme, alespoň v tom prvním bodě se shodneme. Opravdu nechápu proč ta Billa nemá otevříno od 6 do 22hod. jako jinde, protože spousta lidí pracuje už od 7 hodiny (a někteří pracují do 18 hod., a vracejí se okolo 19 hod., a to už tam toho pečiva moc nemají, ale za to Billa nemůže, za to můžou ty lidi co nad tím bydlí) a chce si nakoupit ráno do práce, chudáci děti pak nemají ani svačinu, taky tu petici půjdu podepsat. Hlavně ať je otevříno co nejdéle, ať si to ti lidi co tam bydlí užijí, co je mi do nich. Komerčních prostorů k pronájmu je tam dost, tak ať si tam otevře ten komu nová otevírací doba vadí třeba pekárnu, má otevříno od 5 hod., a všichni budeme mít klid.

odpověď


[ zaslal Milan, 03/12/13 17:14 ]

Tome, oba pohledy jsou určitě potřeba a správné. Jenže jak z toho ven ? Na jedné straně provozovna s nadlimitním hlukem v naprosto nevyhovujícím prostředí pro provoz a na druhé reálné a opodstatněné požadavky obyvatel Kbel. Reklamace jsou již nepodstatné, hyg. normy platí stále a aktuálně je porušuje Billa jako příliš rušný nájemce, né developer. Stavba je konstrukčně v pořádku (měření neprůzvučnosti jsou v limitu), nicméně jsou obecné limity na hluk z provozovny, které již v pořádku nejsou. Můj názor je ten, že dočasná opatření jako úprava otv. hodin jsou v tomto případě naprosto v pořádku, ale co nejdřív by mělo dojít k systémovému techn. řešení pro spokojenost všech. Pokud i po splnění norem nebude někdo spokojen, prostě si musí koupit byt jinde. Obávám se však toho, že v tomto případě možná technické řešení neexistuje.

odpověď


[ zaslal Jára Malička, 03/12/13 21:31 ]

Vážení bydlící u Billy, ať jdu do Billy v kteroukoliv dobu, neslyším, že by tam byl nadměrný hluk. Ve Kbelích jsou místa, která mají jistě více hluku z okolí.Nám stačí, aby bylo otevřeno od 7 hod. do 20 hod. To jsou snad všichni vzhůru.

odpověď


[ zaslal Jára Malička, 03/12/13 21:34 ]

Vážení bydlící u Billy, ať jdu do Billy v kteroukoliv dobu, neslyším, že by tam byl nadměrný hluk. Ve Kbelích jsou místa, která mají jistě více hluku z okolí.Nám stačí, aby bylo otevřeno od 7 hod. do 20 hod. To jsou snad všichni vzhůru.

odpověď


[ zaslal meda beda, 03/13/13 06:55 ]

Ty seš dobrej trouba, asi si nepochopil ze jde o hluk v tech bytech nad Billou ne v Bille, tam je to kazdemu u zadku.

odpověď


[ zaslal Aleš Dvořák, 03/13/13 11:57 ]

Bůhví, co je to za měření.
Takových vám donesu klidně dvacet. Kdyby to fakt změřila hygiena, tak to snad bude ve svý jurisdikci řešit a Billa to dostane befelem.
Takže si spíš myslím, že to jsou keci v kleci a jen prudiči nájemníci radši prudí Billu než toho, kdo jim ty slavné byty prodal.
Kdo ví jestli nedostali na ty byty slevu, a teď chtějí vydělat znovu. Tak podívejte, takoví vykukové mě fakt nebaví. Té petici fandím.

odpověď


[ zaslal Lucie Kroutilová, 03/13/13 12:04 ]

Připojuji se k panu Aleši Dvořákovi.
Je smutné, že od odpůrců petice jsou slyšet urážky a napadání, ale přímou odpoveď na jasnou otázku nedají.
Ptala jsem se: Petře Nováku, Evo, Itrs a Milane, chápu dobře, že v ideálním případě by pro vás bylo nejlepší budoucností kbelskou prodejnu Billa zrušit?
Odpověď žádná. Asi proto, že by se ukázalo o jak nejistou argumentaci se u nich jedná.

odpověď


[ zaslal Eva, 03/13/13 13:13 ]

Paní Kroutilová, s člověkem, který věty překrucuje a vyvozuje nesmyslené závěry, odmítám diskutovat a plýtvat argumenty. Protože vyvodit z konstatování, že proti posunutí otvíračky na 8:00 nic nemám, závěr, že jsem pro zrušení Billy, je tedy opravdu úsměvné.

odpověď


[ zaslal ltrs, 03/13/13 13:48 ]

Paní Lucie K., odpovídal vám v hned následujícím příspěvku Petr N., necítil jsem potřebu psát znovu téměř to samé.
Pane Aleši D., to jsou takové ty silácké řeči "..donesu klidně dvacet..", doneste klidně jen dvě relevantní měření a Billa vám zase otevře, nedonesete nic - tipuju správně, žejo :-)

odpověď


[ zaslal Radim, 03/13/13 19:23 ]

Dřív obchody zavíraly v sobotu v poledne a otvíraly se až v pondělí ráno a nějak si nejsem vědom, že by lidi nějak trpěli hlady, že nemají čerstvý rohlíky.

odpověď


[ zaslal Petr Novak, 03/14/13 09:40 ]

P. Novotná je vytrvalá, chválím její zapálenost pro danou věc, ke včerejšku je na petici 68 podpisů, no s tím už se zcela jistě dá něco dělat :-)

odpověď


[ zaslal Libuše, 03/14/13 12:01 ]

Vážení přátelé, těm, kteří nás chápou, děkujeme, těm, kteří ne, přejeme, aby je nepotkalo to, co nás, možná také budete kupovat byt. Moje zkušenost Vám možná pomůže. Podepsali jsme smlouvu o smlouvě budoucí, kde developer, protože nemohl uvést podíl spoluvlastnictví v číslech, což podle zákona 72/1994 o vlastnictví musí, napsal, že obě strany jsou si toho vědomy a z tohoto důvodu se nedá smlouva zneplatnit. V dalším bodě jsme měli ve smlouvě pokutu za nesplnění termínu lhůty stavby, ve smlouvě uvedeném. Protože investor byl hodně nesdílný k důvodům opoždění a uvedl důvody, které jsme nepovažovali za vyšší moc, žalovali jsme ho a soud jsme vyhráli. Investor se odvolal, žádá zrušení rozsudku a náhradu za výdaje za soudní řízení. Jako důvod uvedl neplatnou SOBD, protože není podle zákona 72/1994, par.6, tedy jak sám ve smlouvě napsal, z objektivních důvodů neuvedl podíly spoluvlastnictví. A současně se zneplatněním smlouvy prý tedy neplatí ani smluvní pokuta, ani ten bod, kde si do smlouvy dal, že kvůli neuvedeným číslům smlouva nelze zneplatnit. Tak uvidíme, jak to dopadne. Aripuana, a.s. je tvůrce smlouvy, my jsme ji nechali kontolovat ze nemalý poplatek právníkům, a to i před podepsáním dodatku k SOBD i Kupní smlouvy, kde je v jednom místě na ní odkaz. Výsledek - právníci považovali ji za platnou, doporučili podepsat. Znovu musím všechny občany ujistit, že jsme investorovi věřili, měli výkresovou dokumentaci atd. O supermarketu nepadlo ani slovo. Na MěÚ jsem nahlédla do všech zápisů, týkajících se výstavby našich bytových objektů. O supermarketu žádná zmínka. Závěr: Žádnou smlouvu o převodu nemovitostí nepodepisujte před dokončením hrubé stavby, kdy jedině může investor jednotky v domě zaměřit a následně spočítat spoluvlastnický podíl. I v případě, že by před zahájením výstavby uvedl čísla, budou neplatná, protože nepravdiva. Pokud to podepíšete bez správných čísel a odpovídajících pozemků na katastru, může to zneplatnit. Ve svém odvolání náš investor odkazuje investor na rozsudek, kdy odvolací soud v podobném případě rozhodl ve prospěch investora. Uvidíme, jak dopadněme, ale radost mi to nedělá. Tolik k solidnosti investora, autora smlouvy, která i pro naše právníky vypadala solidně. Ještě k informaci, že pro supermarket platí jiné hygienické normy. Limity hluku jsou jemom jedny - pro všchny stejné.
L. Kupková

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.