Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        13. březen - 2013- 12:43
 Jméno :               Jana Novotná
Průběžný počet podpisů pod všemi známými výtisky peticí "Za rozumnou otevírací dobu kbelské prodejny BILLA", je k dnešku 68.

Podpořte oprávněnou petici i Vy svým podpisem.

Za občanské sdružení KBELÁCI.COM
Jana Novotná


KOMENTÁŘ


[ zaslal Libuše Kupková, 03/14/13 11:16 ]

Vážená paní Novotná,
zdá se, že jste iniciátorka petice za rozumnou otevírací dobu. Je mi líto, že jste si před vytištěním takového množství plakátů nesehnala více informací o tom, proč k tomu došlo, ale chápu, že někdy je to těžké, ani pan tajemník na MěÚ, když jsem s ním o Vaší petici hovořila odpovídající informace neměl. Proto vlastníci zaslali všem zastupiteům města žádost, aby ve Kbeláku uveřejnili naše sdělení, kterým uvádíme nepravdivá tvrzení, která někdo záměrně šíří na pravou míru a vysvětlujeme, proč ke změně otevírací doby došlo. Také jsme je požádali, aby, poku se někdo bude ptát, byl na radnici kompetentně informován. Akce, kterou jste zahájili bez toho, abyste spoluobčany informovali o příčinách změny otevírací doby vede naše spoluobčany k nenávisti k nám, vlastníkům bytů nad Billou, jak je zřejmé z řady příspěvků. Věřím, že zdravý rozumný a ohleduplný člověk nedá přednost snídani a svačinám před vážnými potížemi svých spoluobčanů. Každý rozumný občan poté, co bude informován o problémech svých spoluobčanů, bude považovat za rozumnou dobu tu současnou a pokud nebude hájit své sobecké zájmy, petici nepodepíše.

odpověď


[ zaslal satin1, 03/14/13 14:12 ]

Já jsem pro snídaně a svačiny a proto petici podpořím. Přece od toho tady ta Billa je! Já například bydlím u nádraží a taky nevyžaduju, aby vlak jezdil až od 8hodin, protože bych tím znepříjemnila život spoluobčanům, kteří jezdí do práce, školy atd. Každý si vybral, kde bude bydlet a bydlet dál tu rozhodně nemusíte, pokud se Vám to nelíbí...

odpověď


[ zaslal Libuše, 03/15/13 09:07 ]

Vážená paní, je to nastejno. Vždyť Vy tu také bydlet nemusíte, můžete se přestěhovat do obce, kde mají prodejny otevřeno od 6. h. Nemá smysl nás stále napadat, jenom provokujete lidi a sama víte, že obe dvě jsme napsaly nesmysly a nejdou brát vážně. Tohle je můj poslední příspěvek v téhle rohlíkové věci. Pokud vím, nádraží bylo ve Kbelích možná dřív, než jste se narodila - neznám datum, takže v případě, že jste se sem stěhovala, věděla jste, do čeho jdete. My ne!
Opravdu mončím na téhle úrovni.
L. Kupková

odpověď


[ zaslal Toby Snad, 03/15/13 10:19 ]

Vážená.
skoro bych uronil slzu na vaším pláčem, ale problém bude asi hlavně v tom, že jste paní Kupková dle svých slov důchodkyně (http://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1307438079), která je na projevy druhých velimi citlivá, jak to dokazují vaše opakované stížnosti:

23. květen 2011 - Stížnost paní Kupkové na lavičky u Billy (dohledatelné na http://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1306140845)

7. květen 2011 - 12:18 – Stížnost paní Kupkové na přílišný hluk z ekologické akce pro děti (dohledatelné na http://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1304763539)

27. září 2011 - 11:09 - Stížnost paní Kupkové na přílišný hluk z posvícenské akce pro děti (dohledatelné na http://www.praha19.cz/guestbook/guestbook.php?entry_id=1317114597)

Nežijete ve vákuu a buďte ráda, protože nevím, kdo by vám vydělával na důchod. No a mám-li mít na ty výdělky sílu, tak se musím najíst, tak tu Billu alespoň zatím nebourejte.

Dík
Toby

odpověď


[ zaslal Libuše, 03/19/13 15:38 ]

Toby, jsem ráda, děkuji, že mi vyděláváte na důchod. Bourání Billy zatím kvůli Vám odložím, abych to nějak nezkazila. Na poslední chvíli, už jsem měla krumpáč v ruce. Doufám ale, že jste to nepsal v pracovní době! Pátek, 10.15, předpokládám, že jste měl dovolenou nebo noční. Abyste neměl průšvih, popřípadě menší výdělek a já ohrožený důchod. Tak honem do Billy, ať jste najedený, zdravý a silný a dlouho nám to vydrží. Těch co mi chtějí vydělávat na důchod je čím dál méně! Napište mi, kdyby Vám přestalo chutnat, něco s tím uděláme.
Myslím, že jsem napsala ještě nějaké příspěvky, mohl byste se na to podívat? Neumím je všechny najít, ráda bych si je připomněla. S pamětí a počítačem mám v mém stáří problém.
Velmi vděčná důchodkyně Libuše

odpověď


[ zaslal Kolátor, 03/26/13 20:02 ]

Dnes jsem viděl leták s akcí na podporu změny otevírací doby prodejny BILLa a trochu mne to nadzvihlo ze židle. Nechápu jak někdo, aniž by znal souvislosti je schopen podporovat takovou nesmyslnou petici. Žijeme v právním státě a pokud někdo porušuje ať už morální nebo právní předpisy tak by měl za to nést odpovědnost. Nebydlím přímo nad BILLou, ale každý si musí uvědomit, že pokud nejsou dodrženy základní principy (hluk, hygiena, porušení stavebního zákona a podobně) právně stanovené naším státem, tak ať za to nese následky tj. společnost, která je porušuje (developer, nájemce prostor).
Zároveň bych vám nepřál cítit smrad, který se čas od času z této prodejny odchází (poslední dobou tolik nesmrděj :-)) - kafilérka hadr.
Tak dobrou chuť a užitek z prefabrikovaných rohlíků :-).

odpověď


[ zaslal Čtvercátor, 03/27/13 11:55 ]

Tak si na tu židli zase sedni a uděláme to jinak. Kdo si chce ráno nakoupit, tak při nákupu před Billou 5x zatroubí - to bude lepší než petice :-D
P.S. Vzhledem k tomu, že žijeme v právním státě a ten smrad asi nemáte od hygieniků změřenej, tak bacha na pomluvu a poškození dobrého jména....

odpověď


[ zaslal Michal Š., 03/27/13 19:49 ]

Aaaa tady je zase nekdo chytrej jak radio, je videt jak slabodusi a ubozi spoluobcane tu bydli. Lidi co delaji radi naschvali a snazi ostatnim lidem zneprijemnit byleni.

Sice zijeme ve svobodnem a pravnim state, ale mozna by bylo dobre si precit Zakon o provozu na pozemnich komunikacich, § 31 odst (1), kde je napsano, v jakych situacich je mozne pouzit vystrazne zvukove znameni. Takze si trubte doma na dvorku a neobtezujte s tim okolni lidi.

Pak si dale nastudujte Prestupkovy zakon č. 200/1990 , § 49 o pomluve, kde se rozhodne nedoctete nic o tom, ze by nekdo mel byt postizen za to, ze promluvil o zapachu z obchodu.

P.S. Nemate koule na to, aby jste se podepsal svym jmenem?

odpověď


[ zaslal René Hloubal, 03/27/13 20:49 ]

Nesmyslná petice? Je v ní smysl našel.
Milý Kolátore, jak píšeš, žijeme v právním státě a je svobodou kohokoli petici vyhlásit a podepsat.

Také souhlasím, že pokud někdo porušuje ať už morální nebo právní předpisy, tak by měl za to nést odpovědnost. Jenže o tom nerozhoduješ ty ani já ale ten komu to svěřil zákon.

Jestli k tomu nedochází, tak za to nemůže petice, ani ti co ji podepíší, ani Billa, ale jen ten co mu to svěřil zákon. Na toho apeluj svými emocionálními stesky o morálce.

Díval jsem se, že petice se nesnaží působit na výkon zákonné moci, aby nekonala, nebo aby konala jinak, ale zdvořile žádá Billu, aby uvážila své rozhodnutí, a to si myslím je férové.

Neférové mi připadá spíš jednání paní, která si stále stěžuje na to, že je v obci nějaký život, jak dobře našel Toby.

Žijeme v Praze a ne na samotě u lesa. S tím do koupě toho bytu šla.

Zbytek chápu jen jako koncentraci lidské zloby a hlouposti osamělé důchodkyně a možná pár provokatérů.

To za mě

Renek

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.