Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        15. duben - 2013- 23:59
 Jméno :               M.
Diskriminace objektů Pod Nouzovem ze strany obce?


Víme, že obec měla vleklé spory se společností Excon, která je developerem objektů Pod Nouzovem. Nemůžeme si pomoci, ale máme pocit, že právě kvůli těmto sporům jsou obyvatelé těchto objektů neoprávněně diskriminováni. Příkladem: pravidelné a velmi časté návštěvy policejní hlídky, která zde tak s oblibou rozdává blokové pokuty za neoprávněné parkování, jako dnes ve 23:30, kdy si policie udělala čas na to, aby řidičům připravila milý ranní pozdrav. Ano, řidiči porušují pravidla a nám majitelům řádného stání se také nelíbí, že jsou domy obsypané plechem, nicméně přidá nám to jako výsměch, když sem už několik let policie neustále dochází, přičemž ví, že parkování je u objektů velmi problematické. Dalším příkladem může být absence zimní údržby chodníků. Ani jednou za celou zimu zde nebyly frézovány chodníky, občas silnice. Lidé zde při záplavě sněhu nemohli ani chodit.Dalším příkladem, pravidelné letní zanedbávání údržby o veřejnou zeleň. Ta je sekána až v okamžiku, kdy si lidé stěžují.V obci se nám líbí, rádi tady žijeme a rádi zde odvádíme peníze prostřednictvím daně z nemovitosti a děkujeme za posílení dopravy ze zastávky Zamašská, nicméně bychom uvítali, kdyby k nám obec přistupovala stejně jako k ostatním částem obce a respektovala především obyvatele, kteří chtějí Pod Nouzovem jen pokojně žít. Děkujeme za pochopení.


KOMENTÁŘ


[ zaslal V., 04/16/13 09:07 ]

Wikipedie : Oxymóron (protimluv, z řeckého oxys „ostrý“ moros „tupý“) je v lingvistice spojení slov, jejichž význam se navzájem vylučuje – např. „ohlušující ticho“, „svítání na západě“.
Další příklad protimluvu:
Ano, řidiči porušují pravidla a nám majitelům řádného stání se také nelíbí – ale také se nám nelíbí, když Policie rozdává pokutové bloky.
To je nějaké popletené pane M., že?
Karel

odpověď


[ zaslal Tom, 04/16/13 09:42 ]

pravidelné a velmi časté návštěvy policejní hlídky - to je diskriminice??? To jsem nevěděl....
Kromě této stránky můžete vyzkoušet také toto (http://www.generator-blabolu.cz/) je to v podstatě to samé....

odpověď


[ zaslal Eva, 04/16/13 10:05 ]

Bože, co je to zas za blábol? Tímhle teda podnouzovákům sympatie rozhodně nezískáte :)

A návštěvy policajtů jsou možná časté, ale zcela bezvýsledné. Z papírků za stěračem mají lidi akorát legraci. Mně teda docházky policejní hlídky jako výsměch nepřipadají, jako výsměch mi připadá, že jejich návštěvy nemají žádný význam.

odpověď


[ zaslal eMeM, 04/16/13 10:40 ]

milý sousede, příště prosím piš takový výtvor za sebe, já třeba nesouhlasím ani s jedním odstavcem tvého veledíla ;-)

odpověď


[ zaslal pavel II, 04/16/13 11:34 ]

Jen k lístečkům za stěračem. Od ledna platí novela zákona, kdy pokud se nepodaří chytit konkrétního pachatele, tj. kdo tam auto zaparkoval, protože se všichni vymlouvají na osobu blízkou a lístečky zahazují, po roce bude majiteli vozidla vyměřena pokuta až 10 tisíc a z ní neuteče. Majitel ať si to pak vyříká s tím, kdo tam zaparkoval (tj. většinou sám se sebou). Bohužel hodně lidí to neví a chová se postaru.

odpověď


[ zaslal Petr Novak, 04/17/13 08:54 ]

Zase někdo z toho ukňápaného konce Kbely. Jednou je špatně to, že policii není vidět, pak zas že se někde policie vyskytuje neustále ....ach jo.

Myslím že to co tu píšete je obecný jev ve většině oblastí ve Kbelích, ne jen u vás, takže se o žádnou vaší diskriminaci nejedná. Bydlíme v podobné "novostavbě" jako vy, sníh nám také nikdo tuto sezonu neuklidil, policie tu je také často resp. je schopna dát pokutu lidem za to když se stěhují a stojí s autem kde nemají, ale že auto stojí v obytné zóně na nevyhrazených místech kde se nemá parkovat, to už jim nevadí, sekání také probíhá jen v případě urgencí, no ale to je holt život, nikdy to nepojede jako na drátkách. Pokud se Vám zdá že služby jsou neúměrné tomu co za vás obec dostává (nevím kolik to je 5000-6000Kč /os) tak to řešte. Jistě máte nějaký výbor, nástěnku tak tam vylepte kdo se má a co starat, a když je nějaká nečinnost tak tam volejte, urgujte a ono to půjde. Jestli vám vadí sníh nebo neposekáno, tak si zaplaťte firmu nebo si to ukliďte sami bez ohledu co čí je (i 70 letý důchodci si okolo domu uklízejí sami bez ohledu na to že je to města vs. mladí zadek nezvednou, asi jde o princip) ta to za cca 1000Kč/měs bude ráda dělat tzn. pár korun za osobu se nechá přežít, a jestli jde o princip, že proč bychom za to měli platit když to má dělat MČ a je to její majetek? No v tom případě, volejte foťte, urgujte vyvíjejte vlastní aktivitu a oni to nakonec udělají... ale začněte nejdříve u sebe u vlastníků bytů v domě, pak na úřadě a pak teprve kňučte na foru...

odpověď


[ zaslal Marie Králová, 04/17/13 13:12 ]

I vy hrdinové – po boji je každý generál, na jaře si stěžovat na sníh, který roztál, na trávu, která ještě nenarostla – i bylo nebylo a opravdu? Policie – parkování – jednou tam nechodí, což je špatně a řeší se – návštěvní kniha vře, kde jsou a pak zase, že jsou tam moc... No tak co?!? A můžu si vybrat :-))))

odpověď


[ zaslal tomasmarny, 04/18/13 20:48 ]

Nouzov nezklamal !

odpověď


[ zaslal Zuzana V., 04/29/13 18:28 ]

Parkování je problém celé Prahy, ne jen Nouzova a Herlíkovické. Míst málo, aut víc, ale pořád jsou to výmluvy...když máte na to koupit si auto a byt, kupte si garáž nebo parklift, volných je dost. Policisté chodí a rozdávají listečky, i to je jejich práce, ono se není čemu divit, když mnozí parkujete jako bezohledná prasata tak, že se nedá ani vyjet/projet. Vyřešte si parkování a nekafrejte pořád dokola, je to jak u blbejch na dvorku...

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.