Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        14. červen - 2013- 13:21
 Jméno :               Ivan Švec
Prosím o vyjádření ÚMČ P19, zda nějak vyhodnotil plnění smlouvy s firmou "Imramovský" ve věci údržby zeleně ve Kbelích. Nejsem zastánce kritiky hned po chvíli sekání v dané sezóně, sleduji však "Návštěvní knihu" a mluvím s občany. Úroveň sekání trávy se s předchozí firmou vůbec nedá ani srovnat a stav "lokálních džunglí" už je více než neúnosný, navíc jsme v etapě enormního výskytu klíšťat. Děkuji předem za brzkou odpověď, troufám si říci, že problém trápí (a možná i nasírá) většinu občanů Kbel.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Lukáš, 06/16/13 18:01 ]

Souhlasím s tím, že tato firma to prostě nezvládá............dle mého názoru mají kšefty i v jiných lokalitách než ve kbelích a z jejich pracovní morálkou :-) ale dost srandy, jenom všechno svádí na počasí a na všechno kolem ale u sebe chybu nehledají............

odpověď


[ zaslal Lucie, 06/17/13 08:27 ]

A pokud se tím někdo začne zabývat, mohlo by se, prosím, také konečně vyřešit sekání trávy v Centrálním parku, které se děje zásadně o víkendech?! A to již několikátou sezónu. Efektivita činnosti firmy, resp. soukromníka, který to zřejmě dělá o víkendech kvůli přivýdělku je naprosto zoufalá! Opravdu je nutné, aby se tráva v parku sekala zásadně o víkendech, když je možné (a hlavně zcela běžné) to dělat přes týden?...Zástupci úřadu by se někdy o víkendu během sekání měli projít parkem, potkali by spoustu lidí nevěřícně pokyvujících nad touto smutnou realitou.

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 06/17/13 15:46 ]

Dobrý den, k našim plochám. Sekáme, sekáme týden, kdy se to dá. Jednu seč za sebou mají celé Kbely, cca třetina dvě a část dokonce tři. Kdo má zahradu, má posekáno na zahradě už pětkrát. To není výmluva, tak to je, po měsíci za tohoto počasí je to ano, přerostlé. Vám vadí klíšťata, chápu to, ale kdybych mohla, sekala bych dřív, když je to takhle narostlé, jde to pomalu a je to dražší, takže výhodu z toho žádnou nemám, naopak, stížnosti. Kdyby se dalo sekat za deště, dělali bychom to, ale za vytrvalých dešťů to opravdu nejde. Ve Kbelích je 17ha. trávníku, než tohle množství posekáte, trvá dva až tři týdny. Tak to zkrátka je, rychleji to nejde. Pracují zde čtyři stálí "sekáči" každý den a v minulém týdnu bylo posíleno na osm. Osm "sekáčů je zde dva týdny v měsíci, tímto způsobem se seče srovnají. Nejsou to výmluvy, počasí bylo abnormální a opravdu nejde mít pokoseno 17ha za týden, kdy se dá dělat.
K Centrálnímu parku, není náš, nemáme s ním nic společného, obraťte se prosím na MČ.
Markéta Imramovská

odpověď


[ zaslal ivan Švec, 06/17/13 16:53 ]

Dobrý den, obávám se, že technologické a kapacitní výpočty žádného občana nezajímají, ten srovnává stav před... a nyní. A to srovnání je jednoznačné !!!
Prosím ale i vyjádření ÚMČ.
Děkuji.

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 06/18/13 10:13 ]

Pokud má část Kbel už tři seče a zároveň tu existují džungle jako v okolí mateřské školky (Žacléřská, Letců, Radvanická), tak si to asi neumíte dobře zorganizovat. Nejsem zahradník, špatně se mi to odhaduje, ale řekl bych, že sem sekáči nezavítali už minimálně měsíc. Jen kousek palouku v Radvanické posekal doktor s kosou.

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 06/18/13 11:55 ]

Dobrý den, třetí seč probíhá na Mladoboleslavské. Mezi Jilemnickou a tratí, kde jsou i Vámi uvedené ulice probíhá druhá seč nyní. Tato oblast je největší z celých Kbel. Touto sečí se to srovná, podmínky byly abnormální a je to 17ha, trvá dva až tři týdny, než se to stihne. Stejný problém, jako mám já, mají všude, není to o kapacitách, technice, jen je to vyrostlé najednou všude a kvůli promáčenosti se to dělaz opravdu nedalo.
Markéta Imramovská

odpověď


[ zaslal Vladislav, 06/17/13 18:39 ]

Tak toto zde bylo řešeno několikrát. Firmu vybrala Rada, která vyhlásila výběrové řízení, kde nejprve na základě proslulé losovačky a pak na základě ceny jí pověřená a k tomu účelu z našich daní placená firma vybrala uvedenou zahranickou firmu s tím, že do smluvních podmínek si pravděpodobně nedala možnost ani smlouvu snadno vypovědět, ani to, co přesně myslí tím, že péče o zeleň probíhá v pořádku. Za toto vše Rada zaplatila, na organizování výběrového řízení pravděpodobně nemá ani čas, ani kapacity, ani zkušenosti, přestože jen Zastupitelům ročně platíme na odměnác téměř 3 mil. Kč z daní nás všech. A to, že MČ má i nějaké své vlastní vybavení na údržbu zeleně a to je používáno právě jen v centrálním parku a právě jen vždy o víkendech, kdy má dotyčný čas, to je také zjevné a asi není o čem diskutovat.

odpověď


[ zaslal Markéta Imramovská, 06/18/13 12:03 ]

Dobrý den, nechci se obhajovat, je to vysoké, to vidí každý, ale jakmile to počasí dovolilo začalo se se sečemi, jen je to 17ha a trvá než se to poseká. V zimě žádné problémy nebyly a sníh rozhodně padal. Tím chci říct, že organizaci práce zvládáme. Smlouva vypovědět jde, nicméně, pokud bude mít jakákoli firma měsíc v kuse déšť, nic s tím nenadělá.

odpověď


[ zaslal helena, 06/19/13 23:05 ]

stále to nevysvětluje skutečnost, že na předešlou firmu jsem žádnou stížnost neslyšela ani nečetla a pršelo jim také. Ty bylo vidět na loukách prakticky neustále, asi to chce víc lidí

odpověď


[ zaslal Lukáš, 06/20/13 13:22 ]

Lidí mají víc než dost ale jak jsem psal, je to o tom pracovat 12 hodin denně ne 6..............

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.