Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        4. červenec - 2013- 10:33
 Jméno :               zbysek
Dobry den,
mohl by se nekdo z radnice spojit se SZDC (http://www.szdc.cz/index.html) s zadosti vybudovani protihlukove steny v okoli zastavky Praha-Kbely? (Staci v blizkem okoli, aby ty vrzajici brzdici vlaky neslo tolik slyset)

Sam jim pisu, ale zda se, ze nemaji potrebu odpovidat na zpravy od beznych obcanu.

Dekuji.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Lukáš F., 07/04/13 21:03 ]

Já myslím, že SŽDC nezadává výstavbu protihlukových stěn na základě rozmaru vašeho, nebo i kbelské radnice. Tomu musí předcházet nějaké stanovisko hygieniků, že jsou překročeny normy hlukové zátěže. A to se musí provádět jen v případě nějaké větší investice (zatímco naše trať leží víceméně tam, kde ji položili v roce 1870), jinak je to "stará hluková zátěž" a žádné betonové stěny se stavět nemusí. Bohudík!

odpověď


[ zaslal pepa, 07/05/13 10:32 ]

nebydlim u stanice, ale vlakem jezdim a vim, jakej delaj hluk a chapu, ze to ty lidi v okoli musi otravovat. Svadet to na "starou hlukovou zatez" je hloupe, proste se podminky casem meni a co driv nevadilo, dnes vadi. A nemusi to byt prece zadne betonove zverstva, dnes se delaj takove steny i z pruhledneho plastu, navic by fakt stacilo to dat jen do blizkeho okoli te stanice, cca 30metru na obe strany, takove investice nemusi byt velika, navic v dnesni dobe evropskych dotazi.. mozna prave staci jen zatlacit na SZDC

odpověď


[ zaslal Lukáš F., 07/05/13 13:45 ]

Ty plastové vydrží průhledné asi dva roky. Já věřím, že to otravuje, ale vážně pochybuju, že SŽDC vynaloží jedinou korunu bez důkazu, že jsou překročeny limity. Ani EU vám na takové věci peníze nedá. Kromě toho 30 metrů zdaleka nestačí, samotný vlak je dlouhý 50 m a brzdnou dráhu má pochopitelně delší.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.