Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        20. červenec - 2013- 09:04
 Jméno :               Kamil Podlaha
Dobrý den.
Skaut - S.S.V.  ve spolupráci s MČ Kbely se připravuje na oslavy 100.výročí vzniku Čsl.legií. Toto významné výročí oslavíme příští rok, a tak již nyní dáváme dohromady informace o občanech Kbel, kteří bojovali v Čsl. legiích za svobodu naší země. Máme zájem o: Fotografie, jména, data narození, zařazení, službě, krátký životopis, datum úmrtí, zkrátka potřebné informace, k vydání publikace.
Máme zájem i o informace o našich zahraničních vojácích z II.sv.války (RAF, Blízký východ, SSSR). Ke dni Veteránů (10.listopad) připravujeme vzpomínkovou akci. Máme zájem i o historii Skautingu ve Kbelích (1936 - 2010) tzn.:fotografie, oddílové časopisy, plakáty, praporky, vlajky, dokumenty, atd. Máme zájem i o poškozené věci. V roce 2011 jsme k 75.výročí vzniku skautingu ve Kbelích vydali "Historický almanach", který si můžete  prohlédnout (přečíst) na našich webových stránkách (www.skaut-ssv.cz).
Se skautským pozdravem Kamil Podlaha


KOMENTÁŘ


[ zaslal ing.Vladimir. Menšík, 07/27/13 18:49 ]

Ve Kbelích bylo poměrně dosti čs.legiořů a to v části za drahou zejména v rámci parcelaci velkostatku Vinoř.. Můj otec byl jedním z nejmladších a to následným přeběhnutím do francouzských legii. Předpokládám, že po našich otců je dostatek památek jak na boje (ruské, italské, francouské ) ale také i na ochranu nových hranic ČSR především před Polákyl. Maďary, Němci a záchranu Podkarpatské Rusy. Byla historická trojka - prof.Masaryk, dr. Beneš a gen. Štefanik. Tyto spolu za pomoci s prezidentem Wilsonem, vytvořili Československou repubiku.a tak vznikla nejdemokratější republiku v Evropě až do r. 1938.

odpověď


[ zaslal Kamil Podlaha, 07/29/13 18:46 ]

Dobrý den,
bylo by možné si najít trošku času, a popovídat si?
Děkuji Kamil Podlaha

odpověď


[ zaslal Ing.Menšík Vladimír, 07/31/13 10:38 ]

Kromě omezení občasnými potížemi, vyplývajícími z CMP, nebráním se po snížení veder k pohovoru o abanazy legionářů. Myslím že patřím k dosud málo žijících potomkům, kterým otcove svěřovali se o potížích které měly.
Mail , znáte a ostatní vám řeknou v sekretaritů
Zdravím - Menšík Vladimír

odpověď


[ zaslal Kamil Podlaha, 08/05/13 16:26 ]

Dobrý den.
Děkuji za Vaši zprávu. Po prázdninách se Vám ozvu.
Kamil Podlaha

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.