Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        11. srpen - 2013- 16:26
 Jméno :               Monika
Dobrý den,
slyšela jsem, že existuje zákon, podle kterého by v těsném sousedství domu, ve kterém bydlím neměl být sousedem vysazen trávník, ze kterého by nám do domu mohla pronikat vlhkost. Slyšela jsem, že je to 1m od zdi domu. Existuje opravdu takový zákon nebo vyhláška, která toto upravuje, popřípadě jaký? Mockrát děkuji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ing. Ivana Peterková, 08/15/13 13:37 ]

Dobrý den,
nenalezla jsem žádný právní předpis, který by zákaz vysazení či položení trávníku při hranici se sousedním pozemkem ukládal. Každý vlastník nemovitosti se však musí řídit obecným zněním první věty § 127 odst. 1 občanského zákoníku, t.j. zdržet se všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného, nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. Je však otázkou, zda existence trávníku tyto podmínky naplňuje.
S pozdravem Peterková

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.