Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. září - 2013- 15:13
 Jméno :               martina
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli městská část Prahy 19 nemá informace o lince 202 (byla zde na ní spousta dotazů od kbeláků), která vedla přímo do Čakovic. Absence tohoto přímého spoje zkomplikovala spoustě lidem cestování.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Vladimír Bílek, ved. odd.dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19, 09/04/13 09:58 ]

Vážená paní Martino,
argumentace organizace ROPID, která v minulém roce převedla linku 202 přímo k OC Čakovice, bylo mj. nízké vytížení. Zájem cestujících o přímé spojení na Miškovice a Čakovice by mělo zvýšit zavedení městské železniční linky. Praha na MHD šetří, kde může, a proto ROPID v současnosti spojuje realizaci spojení přes Miškovice s realizací železniční linky.

odpověď


[ zaslal Romča Ulrichová, 09/13/13 13:28 ]

Tak nevím, přes Miškovice přece koleje nevedou... a na nádraží do Čakovic je to 2 km. Takže žádné zlepšení.

odpověď


[ zaslal Vladimír Bílek, 09/14/13 20:36 ]

Omlouvám se za nepřesnou odpověď.Se zavedením městské železniční linky -Čakovice-Masarykovo nádr. budou Ropidem zprovozněny trasy midilinky které právě obslouží Miškovice,Čakovice,Kbely,Satalice,Vinoř a navezou cestující právě na městskou železniční linku.Tak že opravdu do Miškovic se koleje stavět nebudou

odpověď


[ zaslal Irena, 10/10/13 09:18 ]

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak to vypadá se zavedením výše uvedené "midilinky", která by svážela na městskou železniční linku?

odpověď


[ zaslal admin, 10/11/13 14:13 ]

Dobrý den,
návaznou dopravu na železnici už jsme diskutovali s organizací ROPID. V současnosti se ROPID plně věnuje přípravě rozpočtu na MHD v roce 2014, který má zahrnovat i financování městské železniční linky. Pro městské části Praha 19, Čakovice a Satalice to znamená navýšení dalších 14 milionů Kč na zlepšení obsluhy MHD v naší oblasti. Vzhledem k nedostatku finančních prostředků na MHD v Praze je to malý zázrak.

Midilinka proto musí být součástí optimalizace provozu MHD v celé oblasti, která nenavýší další náklady na provoz, ani nezmění počet kilometrů najetých jednotlivými dopravci. Tato změna se připravuje, ale musí být postupně projednána s dotčenými městskými částmi (Kbely, Čakovice, Vinoř, Satalice). Jakmile se dovíme nové informace budeme kbelské občany informovat.

Bc. Blanka Pokorná, DiS.
OŽPD ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1
Praha 9 - Kbely
tel.: 286 850 184

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.