Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        10. září - 2013- 10:34
 Jméno :               Pepa
V poslednim cisle Kbelaku jsem se docetl, cituji: "Rada provedla poptavku se zastupci bytovych domu a vyjadrila nabidku ke spusteni zameru prodeje bytovych domu. Po vyjadreni kladneho stanoviska, byl Zastupitelstvem zamer prodeje bytovych domu c.p. 634-635 v ulici Rozdalovicka."

A me by zajimalo proc zrovna jen ten jeden dum? Bydli tam snad nejaky kamarad z radnice? Proc se neprivatizuji i ostatni byty ve Kbelich? Kdo jsou ti zastupci bytovych domu, ma i muj dum nejakeho zastupce, jestli ano, kde je seznam tehle zastupcu, protoze by me moc zajimalo, jetsli i oni byli osloveni s nabidkou na privatizaci?

Kdy se tedy i zbytek Kbel docka privatizace bytoveho fondu? Nebo kde si muzu udelat kamarady na radnici, aby se i muj dum privatizoval?

Dekuji za vyjadreni radnice.


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivana Šestáková, 09/12/13 09:49 ]

Rekapitulace pro anonyma : V roce 2012 vrcholí boom převisu dětí k umístění do mateřských škol. Městská část reaguje rozšířením kapacity nové MŠ v ulici Albrechtická o další dvě třídy.
Tato "exploze" se přesunuje do základní školy, kde je na prvním stupni téměř 2,5x více žáků nežli na stupni druhém. V letošním roce máme dvojnásobek prvních tříd nežli před pěti lety. Prognóza - demografická studie hovoří jasně : počet žáků bude stále stoupat, až dosáhne dvojnásobku, a to i v případě plánované střední či nízké úrovně výstavby. Pan starosta okamžitě zahájil jednání s hl. m. Prahou jako krajem zodpovědným za investiční výstavbu ve školství. Opakovaně jednal i s novým vedením, jak primátorem, tak náměstky s tím, že potřebujeme investici cca 100 mil. Kč na novou budovu ZŠ. S ohledem na potřebu tuto situaci řešit co nejdříve a hl. m. Praha má v kapitálových výdajích sama problémy, nabídla naše MČ spoluúčast na řešení financování nových školních kapacit. Paralelně probíhala jednání s VOŠ Palestra o odprodeji budovy a dále pak s nájemníky bytových domů v ulici Hůlkova, pak Rožďalovická, a to z ryze praktického důvodu. Tento záměr včetně důvodu, které nás k tomu vedou, byl projednán na minulém ZZMČ a Zastupitelstvem schválen. V prvním případě došlo ke schodě, v případě domu Hůlkova však nakonec z původního zájmu sešlo z důvodu nedohody o ceně. V současné době je jednáno o podmínkách s nájemníky domu Rožďalovická čp. 634-635. Nutno předeslat, že byli osloveni i nájemníci domu v Domousnické ulici, ale ti již po prvních vyslovených komerčních podmínkách na to odmítli přistoupit. Praktické důvody nabídnutí těchto objektů vedlo Radu v tom, že v tzv. prvním sídlišti zbývají v majetku MČ právě již jen tyto dva domy a stejné je to v případě ulice Hůlkovy.
Především je nutno zdůraznit, že prodej bytového fondu není pro nás prioritou a přistoupili jsme na toto řešení, jen z důvodu naprostého dosavadního selhání ze strany hl. m. Prahy, která jak už je výše zmíněno, jako kraj by měla výstavbu nové budovy ZŠ financovat. Toto se však neděje a HMP se omezila na pouhé přisliby "příspěvku", tedy rozhodně ne celého financování a proto jako poslední možnost nám zbývá prodej majetku, a to za cenu komerční, tedy tržní.
Toto je jediným důvodem - získat co nejvíce zdrojů pro stavbu školy.

odpověď


[ zaslal Adéla, 09/12/13 17:55 ]

Nové třídy v MŠ Albrechtická byly otevřeny na nevyhovujících místech, např.v tělocvičně.Totéž je stejné v ZŠ-dvě první třídy v družině. Děti mají aktovky u wc, protože se do provizorních "tříd"ani šaten nevejdou. Chtěla bych vidět vyjádření hygieny. Opravdu není možné, aby MČ uvolnila prostory-dvě budovy vedle družiny? Je tam pár kanceláří, které by se zcela jistě vešly na radnici. Asi by to chtělo hledat zdroje s přemýšlením že

odpověď


[ zaslal pepa, 09/13/13 13:16 ]


Proc se privatizuji jen ty dva domy a proc ne i zbytek ve Kbelich?

A kdo jsou ti "zastupci bytovych domu" a kde zjistim zastupce sveho domu? Ci jak se jim muzou lidi stat?

odpověď


[ zaslal Ivana Šestáková, 09/13/13 14:50 ]

Chápu, že při délce uvedené rekapitulace se vám mohlo stát, že jste některou informaci přehlédli, proto znovu opakuji : Rada zvolila lokalitu dvou domů z ryze praktického důvodu - v ulici Hůlkova a v tzv. prvním sídlišti má MČ v majetku již pouze dva bytové domy. Zástupci bytových domů jsou pochopitelně nájemníci oněch domů.

odpověď


[ zaslal pepa, 09/13/13 18:23 ]

Chapu,ze po tom, co jste mi tu 10x smazali prispevek, jste nepochopila co chci vedet.

Proc tedy z praktickych duvodu nenabizi radnice k privatizaci I zbytek bytoveho fondu? Opet me to vede ke spekulacim o ucelove privatizaci

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.