Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        22. září - 2013- 13:18
 Jméno :               MRtina
Dobry den, chtela bych se zeptat, zdali treba mestsky urad neresi s postou bezbarierovy vstup do ni. Plosina pro vozickare potazmo pro kocarky neni funkcni, jestli se nepletu, a napriklad ja s mym kocarkem se nemam sanci na postu dostat ani po najezdech. Prosim o odpoved. Deluji


KOMENTÁŘ


[ zaslal Ivana Šestáková, 09/24/13 10:35 ]

Jednání o bezbariérovém či jinak řešeném přístupu na kbelskou poštu je nekonečná písnička již několik let. Nekonečná v tom smyslu, že neustále říkáme, státnímu podniku Pošta, že přístup na zdejší poštovní úřad je nebezpečný a rozhodně jej nepovažujeme za bezbariérový. Zabývá se s tím opakovaně Komise zdravotní a sociální. Bohužel neprůstřelnost pošty je zarážející. Vždy nám oni odpoví, že je vstup řešen zabudovaným "přibližovadlem" a pro kočárky pořízené koleje. Dopisů již šlo spoustu, a to nejen na vedení oblasti Praha 9, tak přímo řediteli státního podniku. V roce 2010 jsme dokonce v reakci na příslib vedoucí oblasti nechali vypracovat stavební studii nového přístupu na poštu, a to z boku u pěšího průchodu do ulice Bakovská či Toužimská. Opět se nic nedělo a výsledek ročního jednání byl takový, že nemají zdroje na investice a předloží požadavek na další období. Po urgenci v následujícím období nám bylo opětovně sděleno, že budova Pošty s.p. má dle všech norem bezbariérovost vyřešenu a tudíž nic nad rámec není potřeba. Náš opětovný požadavek v roce letošním vyústil v odpověď, že budova pošty již není jejím majetkem a tudíž oni nemohou činit žádné další úpravy. Majitel budovy následně sdělil již obehranou informaci, že budova splňuje kritéria pro bezbariérovost a žádné investice nechystají. Je to boj s větrným mlýnem a úředním šimlem molochu Pošta s.p. se kterým nejsme schopni hnout.

Ivana Šestáková
zástupce starosty pro oblast ekonomickou, školství, kultury, sociálních věcí a zdravotnictví.

odpověď


[ zaslal Alena, 09/24/13 21:13 ]

Taky mam kocarek a zvonim na zvonek u plosiny, nektera z urednic me vzdycky prijde obslouzit pod schody.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.