Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        20. prosinec - 2013- 10:25
 Jméno :               Ladislav
Dnes ráno byla zase nehoda u přechodu pro chodce u Leteckého muzea zase auto vletělo do těch betonových překážek. Pro kompetentního člověka mám dotaz zajímalo by mne z jakého důvodu tam jsou postaveny, jestli to mělo udělat přechod nebezpečnější tak se to povedlo. Nechtěl bych na tom přechodu stát když se to stalo. Ladislav


KOMENTÁŘ


[ zaslal Čermák Radek,, 12/23/13 15:14 ]

Vážený pane Ladislave,
přestavba přechodu pro chodce u Leteckého muzea je akce Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Povoloval ji Magistrát hl. m. Prahy. Přechod pro chodce byl proveden podle normy ČSN 73 6110, nesmí totiž být delší než 6,5m, v odůvodněných případech 7 m. Zřejmě ve snaze ušetřit finanční prostředky TSK zvolila tuto variantu řešení přechodů. Viditelnost přechodu je řešena pro povolenou rychlost 50 km/h, ale řidiči ji podle našich zjištění často nedodržují. Několikrát už jsme apelovali na TSK i MHMP, aby byl přechod aspoň lépe označen. To bylo přislíbeno. Na přechodech dále probíhá bezpečnostní inspekce Dopravní fakulty ČVUT, která doporučí lepší řešení.

S pozdravem
Čermák Radek, OŽPD

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.