Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        27. prosinec - 2013- 11:59
 Jméno :               David
Dobrý den, rád bych se zeptal kdy konečně dojde k úpravě 2 přechodů na Mladoboleslavské ul. které byly naprosto nevhodně osazaeny nebezpečnými betonovými bloky? Včera večer 26.12. opět závažná dopravní nehoda! Bylo by možné tlačit na správce komunikace alespoň než se vymyslí jiné bezpečnější řešení osadit betonové bloky reflexním označením???Pro nesnalé řidiče jsou to skutečně velmi nebezpečná místa!!!Nemluvě o řidičím autobusových linek kteří tu denně několikrát projíždí, jejich reakce jsou hodně ostré a vůbec se jim nedivím! Děkuji za odpověď a prosím p.starostu aby zatlačil na kompetentní místa aby se v této věco začalo něco dít.


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 01/02/14 12:53 ]

Vážený pane Davide,
přestavba přechodu pro chodce u Leteckého muzea a přechodu pro chodce u křižovatky s Košařovou ulicí je akce Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Povoloval ji Magistrát hl. m. Prahy. Přechod pro chodce byl proveden podle normy ČSN 73 6110, nesmí totiž být delší než 6,5 m, v odůvodněných případech 7 m. Zřejmě ve snaze ušetřit finanční prostředky TSK zvolila tuto variantu řešení přechodů. Viditelnost přechodu je řešena pro povolenou rychlost 50 km/h, ale řidiči ji podle našich zjištění často nedodržují. Několikrát už jsme apelovali na TSK i MHMP, aby byly přechody aspoň lépe označeny, v první řadě přechod u Leteckého muzea, který není přisvícen a kde se děje drtivá většina zmíněných nehod. To bylo přislíbeno. Dále na přechodech probíhá bezpečnostní inspekce Dopravní fakulty ČVUT, která doporučí lepší řešení.
S pozdravem Vladimír Bílek,
vedoucí oddělení dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.