Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        7. leden - 2014- 19:41
 Jméno :               Hana
Dobrý den. Nedávno jsem zjistila na internetu, že je u Vás ve Kbelích ZAMAŠSKÁ ulice. Velice by mně zajímalo podle čeho je tato ulice pojmenována. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 01/08/14 16:41 ]

Ač název ulice Zamašská může navozovat cosi cizokrajného její pojmenování vychází ze jména vesničky Zamachy, která je součástí větší obce Velké Všelisy v okrese Mladá Boleslav. Kbely v roce 1968 byly připojeny ku Praze a došlo k přejmenování ulic, důvodem bylo, že např. původní zažité názvy Alšova, Nerudova, Husova atp. nemohly být v Praze, jako jedné obci, duplicitně použity. Pro novou součást hl. m., naše Kbely, bylo rozhodnuto, že většina ulic dostane pojmenování podle obcí v lokalitě severovýchod od hl. města, konkrétně oblast kolem Mladé Boleslavi a Liberecka. Toto se snažíme dodržovat i pro novou zástavbu spolu s oživením tradice letectví, které je s naší městskou částí úzce spojeno, což demonstrují názvy nových ulic Polaneckého, Vágnerova, Tauferova anebo Bleriotova. Ještě jednu poznámku k ulici Zamašská - můžete ji např. najít i v obci Mělnické Vtelno.
Ivana Šestáková

odpověď


[ zaslal Petr Hrdlička, 02/25/14 09:54 ]

Dobrý den. Budete v blízké době přejmenovávat i ulici Pod Nouzovem? Do Vašeho konceptu (vesnicko/leteckého) totiž vůbec nezapadá. Děkuji.

odpověď


[ zaslal admin, 03/07/14 09:51 ]

Změna názvu této lokality byla již před časem diskutována a vysvětleny souvislosti. Vzhledem k vyjádření některých občanů zde bydlících, by při změně trvalého bydliště došlo k řadě komplikací, kupř. výměna občanského průkazu, výměna pasu, změna údajů na technickém průkazu vozidla, řidičský průkaz, výměna údajů v bance, v pojišťovně, v katastru, na dalších smlouvách apod. Pojmenování ulic popř. jejich změna má určitý legislativní proces, který se zejména odehrává na magistrátě hl. m. Prahy, který je schvalovacím orgánem. Městská část se tomuto procesu nebrání, přestože se jedná o historický název lokality, který je všeobecně zakořeněn a s tímto místem úzce spjat. Dotazuji se pisatele, zda by byl ochoten udělat „místní referendum“ o změně názvu této lokality s přihlédnutím k výše uvedeným problémům.
Ivana Šestáková

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.