Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        23. únor - 2014- 04:24
 Jméno :               Petr Š.
Dobrý den,

děkuji za odstranění nebezpečných betonových bloků na přechodu u Leteckého muzea (byť odstranění neproběhlo v režii MČ) a zároveň se chci zeptat, jaká opatření budou u tohoto přechodu, ale hlavně také u přechodu u zastávky Důstojnické domy -kde byly bloky odstraněny, ačkoli byly lépe viditelné (osvětleny) a k nehodám zde nedocházelo - nově přijata.

Zdraví Petr Š.KOMENTÁŘ


[ zaslal admin, 03/07/14 13:51 ]

Vážený pane Petře,
komunikace je ve správě hlavního města Prahy, konkrétně Technické správy komunikací, příslušným silničním správním úřadem je Odbor dopravních agend MHMP.

Městská část po celou dobu trvala na bezpečnějším řešení obou přechodů, a to ještě předtím, než byly citybloky nainstalovány. Od instalace citybloků se jen na přechodu u Leteckého muzea stalo 19 zaznamenaných dopravních nehod. Když se obavy městské části potvrdily, požadovala po Technické správě komunikací HMP jejich okamžité odstranění. Jen díky tomu, že Letecké muzeum otevírá provoz až v květnu, nebyl odlétajícími bloky na zastávce nikdo ošklivě zraněn.

Odbor dopravních agend nyní zpracovává ve spolupráci s Technickou správou komunikací nové řešení obou přechodů. První jednání se uskutečnilo 24. února. Aby se předešlo dalším problémům na přechodech, městská část nechala před odstraněním city bloků na oba zmíněné přechody zpracovat bezpečnostní inspekci, která byla předána Odboru dopravních agend.

S pozdravem Vladimír Bílek,
vedoucí oddělení dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.