Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        31. červenec - 2014- 10:55
 Jméno :               Honza
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jseli radnice vytváří nějaký tlak na Ropid na změnu vlaků, které jezdí do kbel. Nevím jestli to myslí Ropid jako nějaké "retro", ale jezdit v této době tak starými vlaky už přece nejd?
Dále jsem se chtěl zeptat, jestli radnice zažádala, nebo by mohla zažádat o postavení protihlukových zdí na železniční trati u ulice Herlíkovická? Děkuji za odpověď


KOMENTÁŘ


[ zaslal Radek Čermák,, 08/01/14 12:15 ]

Vážený pane Honzo,
podle našich informací smlouvu s dopravcem KŽC Doprava neuzavíral ROPID, ale hlavní město Praha. Smlouva platí do roku 2024, ale v průběhu jejího plnění mají být vozy modernizovány. Smlouva s ČD má končit v roce 2019. Samozřejmě jsme apelovali na to, aby byly nasazeny co nejmodernější vozy s tiššími brzdami. Praha zastoupená ROPIDem vzala naši připomínku na vědomí. MČ Praha 19 zadala studii úprav na této trati, které řeší i případné překračování hlukových limitů. Studie bude předána na Správu železniční dopravní cesty. Vlaky zde jezdí od roku 1872 a vozový park je postupně modernizován. Co se týče investice do železničního svršku, SŽDC v nejbližších letech souhlasí pouze s drobnějšími úpravami, protože není vyjasněno přesné vedení vysokorychlostní trati mezi Prahou a Ústím nad Labem. Pokud máte zájem, můžete požádat hygienickou stanici o měření hluku ve Vašem bytě, což by bylo podkladem pro další jednání.
S pozdravem Radek Čermák,
referent odd. dopravy OŽPD ÚMČ Praha 19.

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.