Zde můžete vkládat své dotazy související s činností Městské části Praha 19 a Úřadu Městské části Praha 19.

Vaše dotazy budou zveřejněny po zodpovězení příslušným zaměstnancem Úřadu MČ Praha 19 nebo voleným zástupcem samosprávy.
Upozorňujeme, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované a konkrétní dotazy vztahující se k jednotlivým tématům - toto není diskusní server.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, komplikovanější nebo zahrnuje širší problematiku, doporučujeme Vám obrátit se na konkrétní zaměstnance úřadu.

Abychom mohli řádně vyřídit Váš podnět, zanechávejte na sebe prosím zpětnou vazbu.


                               

 Čas a datum :        3. září - 2014- 12:55
 Jméno :               Petra
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli nějak řešíte otázku bezdomovců kteří se nám tu v poslední době potulují a velmi často povalují v parku u rybníka. Jsou špinaví, často opilí a kolem sebe často nechávají povalovat odpadky a lahve. Je otřesné kolem chodit, nehledě na to že přilehlé hřiště pak není zrovna radost s dětmi navštívit. Děkuji, Petra


KOMENTÁŘ


[ zaslal Mgr. Martin Hrubčík, MBA, 09/04/14 12:23 ]

Vážená paní Petro,
děkuji za Váš dotaz, jelikož mi umožňuje prezentovat současný pozitivní výhled v otázce bezdomovectví ve Kbelích. To co popisujete, tedy potulující se či dokonce povalující se postavy nevábného zjevu znečišťující veřejné prostranství, jsou jevy, které by předně měla řešit Městská policie hl. m. Prahy, a to nejlépe okamžitě při zahájení takového protiprávního jednání. Plně si uvědomuji, že problematika bezdomovectví se zásadním způsobem promítá do pocitu bezpečí a současný neutěšený stav není dobrou vizitkou práce některých strážníků. Na posledním zasedání bezpečnostní komise starosta městské části Pavel Žďárský důrazně hovořil s vedením MP, a to nejen v otázce nedostatečného plnění povinností na úseku problematiky bezdomovectví, ale i dalších represivních a preventivních činností MP.
Výsledkem je, že někteří strážníci s jejichž prací nebyla dlouhodobě vyjadřována spokojenost, ukončí svou činnost ve Kbelích a budou nahrazeni novými, kteří dle vyjádření vedení MP budou schopni nejen v otázce bezdomovectví zajistit zákon.
Věřím, že v nejbližších týdnech zaznamenáte v práci MP i otázce bezdomovectví rozdíl.

Mgr. Martin Hrubčík, MBA
Bezpečnostní ředitel
ÚMČ Praha 19
Semilská 43/1Praha 9 – Kbely,197 04
Tel: 284 08 08 31

odpověď


Vaše jméno*

e-mail*

komentář*
Můžete použít tyto HTML tagy:<p> <u> <i> <b> <strong> <del> <code> <hr> <em> <ul> <li> <ol> <span> <div>

Opište prosím čísla, která vidíte...*
 
.